לכל אדם יש תובנות לספר לעולם.

בסוף 2019 החלטתי להציב לעצמי מטרות, מטרות חדשות לשנה החדשה.אחת מהמטרות הייתה לפגוש 100 אנשים מעניינים ב-2020. החלטתיבכל פוסט אספר על האדם שפגשתי + 3 תובנות מאותה הפגישה. במסגרת הפרויקט אפגש עם אנשים מכל העולם ומכל תחום: יזמים, אמנים, שכירים, עצמאים, ספורטאים, משקיעים, ובעיקר אנשים מעניינים עם הרבה מה לספר.

הסיבה שהתחלתי את הפרויקט היא בשביל להראות שלכל אחד יש סיפור מעניין וכל אחד יכול לתת לנו תובנות משיחה קצרה.
כל מה שצריך זה להקשיב.

054# יואב ביטון - Yoav Bitton

הפעם פגשתי את יואב ביטון.
יואב הוא פסיכולוג – בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית, מאבחן תעסוקתי ויועץ קריירה לצעירים, עם הכשרה מעשית באימון אישי ומיינדפולנס.
בעשור האחרון יואב ניהל ראיונות עומק ומרכזי הערכה לאלפי אנשים במכון מיון מוביל וארגונים גדולים במשק, מתפקד כפסיכולוג מיון בשירות המילואים, וכיום מלווה צעירים לבחירה ופיתוח קריירה משמעותית ומספקת עבורם.
משמעות עבורו זו עזרה ופיתוח של אחרים, הכישרון שלו זה הקשבה, סקרנות אמיתית, אבחון והבנה של ה- "סמוי", והשאיפה שלו היא לצמוח וללמוד כל הזמן על מנת להתפתח בעצמו כאיש מקצוע וכאדם.
.
כשהיה אחרי צבא התלבט – האם ללכת אחר לימודי הנדסה "בטוחים ומתגמלים", או לימודי פסיכולוגיה "ארוכים ומתישים שאינם מביאים כסף". הוא בחר בפסיכולוגיה בקושי רב, למרות שכל הסיבות בעולם ומיליון מחשבות ופחדים בראש אמרו לו שלא לעשות זאת.
אותה בחירה מהותית שהייתה כל כך קשה עבורו, גרמה לו להבין כמה היא קשה גם לכל כך הרבה צעירים אחרים, והיא אחת הסיבות שהביאו אותו לכדי העבודה שהוא עושה היום.
.
בכל שנה אלפי צעירים ומבוגרים מגיעים לצומת דרכים בעולם התעסוקה, ולצורך מהותי לבצע בחירות אשר יטיבו עם חייהם האישיים והמקצועיים.
כיום הרצון לנהל קריירה שהיא משמעותית עבורנו וממצה את הפוטנציאל שלנו זו כמיהה של המון אנשים.
מנגד, ישנו עולם כאוטי ומשתנה, ומציאות שצריך לדעת להכיר ולהתגמש אליה, תוך שמירה על אותנטיות ועל אחריות אישית – להביא לעולם באמת את מי שאנחנו – תוך שאנחנו מתכווננים למה שהעולם צריך.
.
יואב מאמין כי התקדמות לקריירה מספקת מתחילה בקבלה של עצמנו: החוזקות, הערכים והחסמים שלנו, ממשיכה בפיתוח של מנהיגות אישית ולקיחת אחריות על חיינו, ומסתיימת במחויבות לפעולות המקדמות את מטרותינו ומשאלות ליבנו.
.
תובנות מהשיחה:
.
1. תתחילו קודם כל בלהיכנס פנימה לעצמכם, לפני שאתם פונים החוצה למקצועות העולם.
תשאלו את עצמכם כמה שיותר שאלות קשות ומהותיות. ככל שתדעו לענות על שאלות שנוגעות במהות של החיים שלכם, ככה תדעו לדייק את החיים שלכם יותר. כדי לזהות את התשובות, אפשר להיזכר בחוויות שיא מהעבר:
מה מספק אותי? \ מה אני באמת אוהב לעשות? \ מה באמת חשוב לי בחיים? \ מה הערכים שחשוב לי להביא לידי ביטוי? \ מה מביא לי משמעות בחיים? \ מה החוזקות שלי? במה אני טוב? \ מה הייתי רוצה להביא לעולם?
כל השאלות האלו נותנות לכם מיקוד לגבי עצמכם, בונים לכם "מצפן" פנימי שאיתו אתם יכולים להתחיל ולצאת החוצה.
.
.
2. תנו לעצמכם סטירת התעוררות, תתחילו לקחת אחריות על החיים שלכם – תשאלו את עצמכם באמת:
"מי מנווט בספינה הזו שנקראית אני?" האם אני מנווט אותה? או ההרגלים שלי, הפחדים והאמונות הלא מקדמות?
כשאנחנו מבינים שאפשר להתפתח בכל רגע, אנחנו מגלים כל כך הרבה דלתות שאפשר לפתוח.
קחו לעצמכם רגע לפתח דפוס חשיבה מתפתח – אפשר להשתפר ולהתקדם, וכל מאמץ שאתם עושים מקדם אתכם – ללא תלות בתוצאה הסופית.
אל תנסו בשום אופן להילחם או לשנות את המחשבות שלכם – אלא את היחס אליהן: זהו אילו מחשבות מקדמות אתכם ופועלות לטובתכן, לא אלו מחשבות נכונות או לא נכונות, ותפעלו למענכם!
.
.
3. אין מירוץ חוץ מאצלכם בראש. אתם לא אמורים להיות עשירים עד גיל שלושים, לא אמורים להיות עם מקצוע מפוצץ עד גיל 35 וממש לא אמורים לעשות שום דבר שאתם לא רוצים ואוהבים. הדבר היחיד שאתם אמורים לעשות זה להבין מה עושה לכם טוב בחיים, אילו ערכים חשוב לכם לטפח, ולהתחיל לפעול למענם.
חשוב לצמוח מתוך הסביבה שלכם ולא להיות איתה בתחרות. זה לא משנה מה קורה מסביב אלא בעיקר משנה מה קורה בראש – ההשוואה החברתית מורידה אותנו ולא פועלת לטובתנו – תשוו את עצמכם לעצמכם – כמה התאמצתם יותר, כמה השקעתם, מה עוד עשיתם, מה עוד למדתם, איך עוד השתפרתם.

053# נאור נרקיס - Naor R. Narkis

הפעם פגשתי את נאור נרקיס.
נאור הוא מנהל עסק עצמאי לשיווק וכתיבת תוכן ברשתות החברתיות ומנהל הקהילה "התוכניסטים" המונה כ-20,000 חברים. בעזרת הקהילה, נאור עזר לאלפי אנשים להתמקצע ברמה גבוהה יותר בתור עצמאים במדינת ישראל ולמצוא עבודות אונליין.

נאור מאז ומתמיד אהב לכתוב תוכן. הוא פתח בלוג על שמו בפלטפורמה "ישראבלוג" ולאחר מספר שנים הבלוג של נאור הפך להיות בין הבלוגים הנפוצים ביותר בישראל עם מאות אלפי צפיות חודשיות. נאור המשיך לכתוב והקים בלוג אישי משלו ומיד לאחר השירות הצבאי נאור החליט לטוס לאירופה ולגור שם למשך תקופה. בזמן שנאור התגורר באירופה הוא למד שפות זרות, הכיר תרבויות חדשות וטייל במדינות שונות. בעקבות מאמרים שנאור כתב בזמנו, קיבל חשיפה משמעותית באתרי חדשות בינלאומיים כמו: "ניו יורק טיימס" ו"וושינגטון פוסט".

ב-2017 לאחר שחזר לארץ, נאור החליט להקים את הקהילה "התוכניטסים". בתחילת הדרך נאור עבד קשה בשביל הקהילה בהתנדבות מלאה. לאחר תקופה נאור פיתח עסק שלם סביב הקהילה הנותן שירותי תוכן ושיווק ברשתות החברתיות. כיום הקהילה התפתחה לקהילה גדולה עם הרבה ערך מוסף, בזכות העבודה של נאור וצוות המנהלים מאות עצמאים מוצאים עבודות גם בימים קשים אלו.

תובנות מהשיחה:

1. המצב כיום הוכיח לנו עד כמה זה חשוב ליצור לעצמנו מספר מקורות הכנסה שונים בנוסף למשכורת שלנו במקום העבודה. היום אפשר למצוא מקורות הכנסה שונים בזכות קשרים וקישורים שאפשר לרכוש אונליין. אין ספק שהעבודה היא לא נוצרת בין לילה, הדרך היא לא קלה אך מתגמלת.

2. שתפו את התוכן שלכם
בעזרת תוכן איכותי תוכלו ליצור קשרים חדשים, לשתף את תפיסת עולמכם, לפתח את עצמכם ברמה האישית, לפתוח עסק ללא תלות מיקום, להגדיל את העסק הקיים שלכם ועוד כל כך הרבה… כיום אנחנו צורכים כל כך הרבה תוכן אבל לפעמים אנחנו שוכחים כמה תוכן אנחנו יכולים לשתף אנשים אחרים.

3. נצלו את הזמן לעשות דברים שבאמת נותנים לכם סיפוק.
אנחנו מבזבזים שעות רק מגלילה עיוורת ברשתות החברתיות מבלי משמעות. אנו יכולים לנצח את הזמן הזה בשביל ללמוד מקצוע נוסף, לפתח תחביב או אפילו לשפר את הקשרים עם הסובבים אותנו. חשוב לנצל את הזמן באופן פרודוקטיבי תמיד.

052# ניתאי צלניקר - Nitay Zelniker

המסע שניתאי עבר מתחיל במקום מאוד לא צפוי.הוא היה סטודנט למעבדה רפואית באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. החיים היו מאוד סטנדרטים, כמקצוע ניתאי עבד כברמן וגר בדירה מגניבה עם עליית גג, שם הוא היה מתופף בהרכב מוזיקה של סטודנטים כתחביב, היו חיי חברה עשירים וכיף גדול אבל ליוותה אותו תחושה פנימית שמשהו לא מדוייק.
.
לילה לפני מבחן בביוכימיה ניתאי למד במשך כמה שעות אך כרגיל לא הצליח למצוא עניין וריכוז בחומר הנלמד, הוא החליט לקחת הפסקה כדי לתופף ומצא עצמו מנגן עד השעות הקטנות של הלילה במקום ללמוד.
כשחזר בפאניקה לשולחן הלימודים כדי לנסות להציל את המבחן, נזכר שלפני כמה שנים הוא ראה את הסרט "המתופף", בסרט ראה קבוצת המתופפי זן שחיה על ההר בטאיוון ומקדישה את חייה לתיפוף, אומנויות לחימה ומדיטציה., מחיפוש בגוגל באותו לילה ניתאי נדהם לגלות שהסרט מבוסס על קבוצה שקיימת במציאות!
באותו הלילה הוא הבין שצריך לעשות שינוי והחליט לצאת למסע בעקבות התשוקה האמיתית שלו -ללמוד מהמתופפים האלו את דרכם.
.
ניתאי טס לטייוואן להצטרף לקבוצת המתופפים. בתחילת המסע ניתאי נתקל בהרבה קשיים- הם לא הסכימו לקבל אותו ולא רצו שיגיע כלל. וכשהגיע לבסוף, עבר שעות מרובות של אימוני תיפוף, אימוני קונג-פו, תנאי מחיה לא פשוטים ואף מסע הליכה עם עיניים מכוסות במשך חודש וחצי לאורך טייוואן.

לבסוף הקבוצה קיבלה את ניתאי בצורה רשמית לאימונים אך לא הרשתה לו להופיע עימם על מנת לא לשבור את ההגמוניה הויזואלית במופע. כמעט שנתיים ניתאי התגורר על ההר לבד, התאמן עם הקבוצה ולמד סינית בשיעורי בוקר. שם הכיר את אישתו מאהו סאטו היפנית. בעקבות המפגש עם מאהו החליט לטוס לארץ המקור של הטאיקו – יפן. שם חי אורח חיים שמרני נוקשה ומסורתי בקהילה של מתופפים ותיקים, מראשוני הקבוצות ביפן. אחרי חמש שנים של אימונים במזרח ניתאי החליט לחזור לארץ כדי לפתח את התחום בישראל- יחד עם אישתו מאהו הקימו את ההרכב "טאיקו לייף ישראל" המונה 5 נגנים מקצועים, תלמידים, קורסים וסדנאות.
.
.
תובנות השיחה:
.
1. ייעוד מה הוא?
הרבה פעמים יש קושי למצוא משמעות למעשים שלנו.
המטרה העילאית ביותר ביותר היא למצוא סיפוק במעשים וגם במטרות שלנו.
סיפוק רגעי יכול להתבטא בהרבה צורות אך לאו דווקא אפקטיבי.
סיפוק לטווח ארוך היא המשמעות שאנו נותנים לכל מעשה שהוא…
חפשו את הייעוד שלכם שבישבילו תוכלו לקום בבוקר כל יום עם חיוך, לא משנה עד כמה קשה היה היום לפניו.
.
2. עד כמה רחוק אתם מוכנים ללכת בשביל מה שאתם אוהבים?
הרבה מאיתנו חולמים, חלומות בשלל צבעים וצורות.
מעטים מאיתנו מוכנים לקחת את החלום עד הסוף.
האמונה המוחלטת בייעוד או חלום היא ההרגשה הטובה ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו כל בוקר מחדש.
.
3. מה המקום שאתם נמצאים בו אומר לכם?
התת-מודע שלנו נותן לנו מסרים, מסרים שקופים ומסרים יותר בהירים.
חשוב מאוד לשאול את עצמנו פעם אחר פעם האם המקום בו אנחנו נמצאים הוא מדויק בשבילנו.
אם לא, הגיע הזמן לשאול איפה כן.

051# גיל-עד חריש - Gil-ad Harish

השיחה הזאת הכרתי את גיל-עד חריש, עורך-דין במקצועו, סופר ישראלי בתחביבו, מדליק משואת יום העצמאות בשנת 2001, אבא ל-3 וסבא ל-7 ומנכ"ל עמותת "לשובע". עמותת לשובע כוללת כיום 37 מוסדות ופרויקטים. העמותה מפעילה שירותי סיוע שונים לנזקקים, כמו בתי-תמחוי, מעונות לדרי-רחוב, מרכז לחלוקת בגדים יד שנייה, ורשת של בתי-נוער ברחבי הארץ.
.
גיל-עד הקים את עמותת לשובע אי-שם בשנת 1986 יחד עם אשתו שרונה, לאחר שנתקל בבית מחסה לדרי רחוב בארה"ב בזמן לימודיו. גיל-עד ראה את המצוקה הקיימת בישראל והחליט לפתוח בית מחסה ומסעדה לדרי רחוב בישראל. גיל-עד ואשתו שרונה הקימו יחד את העמותה במו ידם בהתנדבות מלאה.
.
העמותה נקראה בתחילת דרכה עמותת "גגון" ופעלה בתפוקה מאוד מצומצמת עם עובדת אחת. במקביל לניהול העמותה גיל-עד עבד כעו"ד עצמאי. בנוסף, גיל-עד כתב חמישה ספרים שונים ביניהם: "כללי המוסר האנושי", "האלפיון התחתון"- יומנם של דרי הרחוב, "דבל פרקינג"- תמונת מראה- פני החברה בישראל.
.
כיום העמותה כוללת 85 מתנדבי שנת שירות ו40 בנות שירות לאומי המשמשים במהלך השנה כמדריכים בבתי הנוער "קדימה". יתרה מזאת, 95 עובדים קבועים בעמותה וגם כ-12 עובדים קבועים שהיו בעברם דרי רחוב והשתקמו במסגרת העמותה. בזכות העשייה רבת השנים, ישנם כמאות מתנדבים קבועים ומתמידים וגם אלפי מתנדבים אחרים המשקיעים מזמנם בעמותת לשובע במסגרת שליחותם החברתית מדי שנה.
.
.
תובנות מהשיחה:
.
.
1. לכל אדם מגיע לקבל מענה לצרכים הבסיסים ביותר.
חמשת המ"מים של ז'בוטינסקי: לכל אדם יש את הזכות למזון, מעון, מלבוש, מורה ומרפא. במידה ויש ביכולתכם דרך לעזור, תעשו מעשה. עזרו למי שצריך לקבל מענה לצרכיו לא משנה מאיפה הוא מגיע.
"לוֹא פָרֹס לָרָעֵב לַחְמֶךָ, וַעֲנִיִּים מְרוּדִים תָּבִיא בָיִת: כִּי-תִרְאֶה עָרֹם וְכִסִּיתוֹ, וּמִבְּשָׂרְךָ לֹא תִתְעַלָּם."
.
2. קשה להפוך את העולם למקום טוב יותר לבד,
נסו כמה שיותר להיעזר באנשים שמסביבכם בשביל ליצור עולם טוב יותר.
אין משהו יותר משמעותי מאשר להיות חלק מגורם משמעותי בעולם.
אם אתם פועלים למען הנזקק והאחר, אתם ניצחתם – תוכלו לחוות הרבה יותר סיפוק בחיים.
.
3. צניעות במעשים.
אין טעם להתרברב במעשים שלכם לעולם,
תתרמו בשביל לתרום יותר, תעשו בשביל לעשות יותר ותתנו בגלל שזה הדבר הנכון לעשות.
תעזרו לאדם כי זה הדבר הנכון לעשות. כי זה מה שיוכל להפוך את העולם למקום טוב יותר…
.

050# מתניה כדורי - Matanya Caduri

מתניה כדורי, איש טיפול, קרימינולוג שיקומי בהכשרתו, בן 29, גר בירושלים. מתניה הוא דתי לאומי תורני שחזר בתשובה לפני כ- 5 שנים. לאחר השירות הצבאי בגולני למד תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל- ובמהלכו עסק במחקר, התנדב במחלקה פסיכיאטרית סגורה לנשים ובמקביל התנדב במשך 4 שנים בהוסטל לנערים עם אוטיזם וגם שימש כרכז מתנדבים באותו מוסד. בזמן התואר השני בקרימינולוגיה שיקומית באוניברסיטת בר אילן, מתניה עשה פרקטיקום ברשות לשיקום האסיר וכן בבית מעצר, עסק במחקר, עבד בהוסטל לנפגעי נפש, התנדב במחלקה פסיכיאטרית סגורה לגברים וכיום, עובד עם נערים בסיכון ומתנדב כשנתיים בעמותת יזהר, למזעור נזקים בקרב אוכלוסיות קצה, ומשתלב בסיורי הרחוב במסגרתה.

מתניה החליט להקדיש מזמנו לקהילה ולזולת בעקבות משבר קיומי, אשר הורגש כחווית יקיצת תרדמת חייו, בגיל 17. מתניה היה מעורב בתאונת דרכים. לאחר חודש בשיקום מתניה שאל את עצמו הרבה שאלות מהותיות ועמוקות אודות הגשמה עצמית, משמעות החיים וכיצד למצוא אחר הסיפוק האמיתי והנכון עבורו, ולהיטיב בעולם. חלק מהשאלות ששאל היו "איזה עולם הייתי רוצה להשאיר אחרי?" או "איזו מורשת אנחיל לקרוביי לאחר לכתי?" בעקבות השאלות שמתניה שאל את עצמו הוא החליט להקדיש מעצמו לסביבה ולעולם. הפעם הראשונה שמתניה החליט להתנדב הייתה במהלך התואר הראשון. מתניה התנדב בהוסטל לנערים עם אוטיזם וחווה הרבה קשיים בימים הראשונים, למרות זאת, מתניה המשיך לעזור והתמיד ולאחר מספר שנים בזכות הצוות שהאמין בו גם הפך להיות רכז באותו מוסד.

בשנים האחרונות מתניה מתמקד בתחום ההתמכרויות ומתנדב בעמותת יזהר למזעור נזקים בקרב מכורים. בשנה האחרונה מתניה יוצא לסיורי רחוב אינטנסיביים ברחבי ירושלים במקביל לעבודתו עם נערים בסיכון. במהלך הסיורים מתניה עוזר ומדבר עם הומלסים, מכורים, קורבנות, קבצנים ושאר אנשים המגיעים מהמקומות הנמוכים ביותר. מטרתו להפוך כמיטב יכולתו את החצר האחורית, לחצר מונכחת ומדוברת, מטופחת ומושקעת, ראויה להתייחסות מכובדת ואנושית, חומלת ורגישה, מקבלת ותומכת. במהלך הסיורים של מתניה הוא עוזר להם להשתקם, מראה להם אהבה, מסירות, תמיכה נפשית ובעיקר שם לו לנגד עיניו את חשיבות המפגש האנושי, בגובה העיניים ונטול מחיצות, שיפוטיות או ביקורתיות.

תובנות מהשיחה:

1. כל אחד צריך מישהו\מישהי שיאמינו בהם.
לכל אדם מגיע שיאמינו בו, לכל אדם יש כוחות ולכל אדם יש אפשרות להצליח.
תאמינו באנשים, תאמינו בחלומות ותאמינו בעוצמה שיש לכם ולסביבה שלכם.
תאמינו באנשים.

2. תראו את האנשים מחוץ למעטפת,
עד כמה שזה קשה, יש לנו אפשרות להתייחס לכל אדם בצורה שווה.
לא משנה מה האדם שמולכם עשה או מאיפה הם באים,
נסו להתייחס לכל אדם בצורה שווה.

3. תהפכו את העולם ליותר טוב,
במידה ותרצו להפוך את העולם ליותר טוב תתחילו להפיץ טוב.
תתנו, תאהבו, תעניקו, תגלו ענווה. תהפכו את העולם למקום יותר טוב לחיות בו.

049# לינוי דהרי - Linoy Dahari

הפגישה הזאת הייתה עם לינוי דהרי,
לינוי הרגישה את הדחף החזק לצאת לטייל ישר אחרי הצבא עם כרטיס לכיוון אחד בדרום אמריקה. ברגע שהחלה לטייל היא חיפשה דרכים שונות בהם היא יכולה להרוויח כסף ולהמשיך את הטיול, היא התחילה בתור ברמנית בקוסטה ריקה, לאחר מכן היא קיבלה הצעה לדגמן בחברה מקומית בגואטמלה ומהטיול הגדול היא התחילה את קריירה שלמה. לאחר תקופה בגואטמלה היא המשיכה לעבוד עם חברת בגדי ים, שם, היא פיתחה את קריירת הדוגמנות שלה.

בזמנה הפנוי לינוי לא נשארה ללא מעש, היא לימדה סלסה ברמה המקצועית ובמקביל לקריירה ,היא התחילה עסק לאיפור. העסק פעל בעיקר בגואטמלה ולינוי סיפקה את שירותה בתור מאפרת כלות וכמאפרת בתצוגות אופנה.
מאז, לינוי המשיכה לפתח את עסק האיפור ולטייל בעולם.

תובנות מהשיחה:

1. יש קסם ב"הצלחה תוך כדי תנועה",
כשאנחנו דבוקים לקיר אנחנו מצליחים יותר, במיוחד כשאנחנו מחוץ לאזור הנוחות שלנו,
מחוץ למדינה שבה נולדנו. תלמדו לתכנן את המטרות שלכם תוך כדי תנועה.

2. חשוב להתמודד עם הפחד,
הפחד שלנו עוצר אותנו מלהגשים את עצמנו.
ברגע שאנחנו שלמים עם הפחדים שלנו,
אנחנו יכולים לרדוף אחרי המטרות שלנו מבלי להסתכל אחורה.

3. מה שאפשר לעשות עכשיו אין טעם לעשות אותו בזמן אחר.
לעולם לא תדעו מה המחר מחכה,
אל תדחו את מה שאתם יכולים לעשות עכשיו, תחיו את הרגע.

048# ליאור דגן - Lior Dagan

דיברתי בפעם הזאת עם ליאור דגן, איש חינוך, יזם, מורה פרטי להוראה מתקנת, מרצה על שיטות עבודה עם לקויי למידה ויוצר הקורס חינוך בשיטת רבדים. ליאור בעל תואר בלשון עברית ובהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת חיפה ובהיסטוריה ותואר שני בלשון עברית עם התמחות בליקויי קריאה, מטעם החוג ללשון עברית והחוג ללקויות למידה באוניברסיטת חיפה.

ליאור גילה בגיל 23 שהוא לקוי למידה בעצמו – לקוי זמן ומרחב. מאז ומתמיד ליאור הרגיש שמשהו שונה, אך מעולם לא ידע לשים את האצבע על הבעיה. לאחר שגילה שגם הוא לקוי למידה, החליט לחקור כיצד אפשר להמציא שיטות שיעזרו לאנשים לקויי למידה. במהלך הלימודים באוניברסיטה ליאור החליט לעבוד עם אנשים בעלי לקויות למידה, וגילה שיש קשר בין השיטות בהן הוא עובד לבין הביטחון העצמי של התלמיד. משם הוא החליט לפתח את שיטת רבדים.

ליאור החליט לעבוד על שיטה חדשה. במהלך עבודתו פיתח ושכלל דרכי הוראה ורעיונות שונים על דרכי הלימוד. הוא הבין כי שיטות אלו תורמות גם לעבודתו וגם לעבודתם של המורים שבסביבתו. כיום, ליאור עובד בהוראה בבתי ספר בדגש על לשון, מתמטיקה ואנגלית, בונה תכניות למידה לתלמידים בעל לקות למידה ומסייע למבוגרים לסטודנטים בעלי לקויות למידה שונות.

תובנות מהשיחה:
1. בעזרת המגבלות שלנו אנחנו יכולים לצמוח.
אם תשלימו עם המגבלות שלכם, אבל באמת להשלים עם ההגבלות שלכם,
תוכלו לחשוב על דרכים יצירתיות איך אפשר לפתח את זה.

2. תפתחו מודעות להתנהגות.
כל אחד מתנהג בצורה שונה,
תבינו את ההתנהגות שלכם ותבינו את ההתנהגות של הסביבה שלכם.
זה פשוט ישפר לכם את רמת החיים.

3. אתם יכולים לנסות את הכי טוב שאתם יכולים.
אל תשכחו תמיד לשאוף לנסות את הכי טוב שאתם יכולים,
תמיד יש לנו דרך להיות יותר טובים מאתמול והרבה יותר טובים מלפני יומים.

047# עדי כחלון בורדה - Adi Cahlon Burda

הפעם הכרתי את עדי כחלון בורדה, מעצבת ומסדרת בתים, בעלת העסק "כל מה שנשים צריכות", עסק שדרוג יצירתי והלבשת בתים (הום סטיילינג). עדי עבדה במשך 17 שנים בתור מעצבת ראשית ברשתות האופנה זארה ומנגו עיצוב חלונות ראווה ועיצוב החנויות ברשת. לאחר העבודה במנגו, עדי הקימה עסק קוסמטיקה עצמאי אך עדי הרגישה שהעבודה שלה מכבידה עליה וגם על הזמן שלה עם הילדים. לאחר הרבה תהיות, עדי החליטה להקים עסק חדש לסידור ועיצוב בתים.

במשך השנים עדי התגברה על מספר קשיים, ביניהם, גילתה שהיא סובלת מליקויי למידה. עדי רצתה מאוד ללמוד אדריכלות ובניה, היא התחילה ללמוד במכינה אבל משום מה היה לה יותר קשה משאר התלמידים. החליטה ללכת לאבחון, לאחר האבחון עדי גילתה שיש לה לקויות למידה שונות כמו: דיסלקציה, דיסקלקוליה ובעיות קשב וריכוז.

באותה תקופה עדי הרגישה כי נפל עולמה וסיכוייה ללמוד כמו כולם תהיה הרבה יותר קשה. למרות המצב, עדי רצתה כמה שיותר להסתכל על הדברים בהם היא חזקה, באיבחון נאמר לה שיש לה ראייה חזותית הרבה מעל הממוצע. היא החליטה ללמוד במכללה ללקויי למידה בתל אביב ולעזוב את בית הוריה באשקלון. עדי, כעבור שנה, הפכה להיות מעצבת ראשית בזארה בזכות עבודה קשה וחיזוק החוזקות שלה, אפילו שלחו אותה אותה ללמוד עיצוב בספרד על חשבון החברה.
לאחר העבודה שלה כשכירה, עדי פיתחה את העסק העצמאי שלה במהירות רבה, וכיום העסק שלה כולל הום סטיילינג, סידור וארגון בתים, העברת דירות, טיפולי קוסמטיקה ועוד. העסק קיים כבר 6 שנים וגדל מרגע לרגע.

תובנות מהשיחה:

1. בשביל להתמקד חשוב לשאול את השאלות הנכונות.
אל תפחדו להתייעץ ולהיעזר ביועצים ועזרה.
אל תתביישו להתייעץ.

2. תעבדו קשה ותדעו מתי לנוח.
ההצלחה המשמעותית ביותר היא לדעת מתי לנוח ולדעת מתי לעבוד קשה.
האיזון הזה הוא הניצול הכי אפקטיבי של הזמן שלכם.

3. המגבלות שאנחנו חווים בחיים, לא מתקשרים באופן ישיר לגבי ההצלחה שלנו בחיים,
אם יש לכם מגבלה מכל סוג שהיא, אל תתמקדו במגלה, אלא חזקו את החוזקות שלכם.
לכל אחד ואחת יש הרבה דברים בהם הם טובים.

046# מוראל הלר - Morelle Heller

הפעם דיברתי עם מוראל הלר, קואצ'רית ויועצת מכירות, סופרת הספר "כוחן של 3 מילים", מאמנת ומרצה בתחום ההשפעה והתת-מודע. הדרך של מוראל בעולם המכירות התחילה אחרי השירות הצבאי, מאז ומתמיד היא רצתה לרדוף אחרי החלום שלה ולטוס לארה"ב, היא לנסות את מזלה בעולם הגדול בגיל 20.

לאחר שהחלה לעבוד בתור אשת מכירות בארה"ב היא מיד גילתה את הכישרון החבוי שלה לתחום וחוותה הצלחה רבה. מוראל גרה בארה"ב במשך 8 שנים, במהלך שהיותה בארה"ב, מוראל חוותה משבר משמעותי ובפעם הראשונה הרגישה התקף חרדה, בעקבות המשבר היא החליטה לנסות להבין למה אנחנו מרגישים את מה שאנו מרגישים וכיצד אפשר להרגיש יותר טוב, היא למדה בארה"ב "אימון בריאות המוח", ולאחר הלימודים היא החליטה לעזור לאנשים להפוך לגרסה הטובה ביותר שלהם.

אחרי שחזרה מארה"ב יחד עם בן זוגה, מוראל החליטה לכתוב ספר בשביל אנשי מכירות. בספר היא מנגישה כלים שלמדה מניסיונה בתור אשת מכירות בארה"ב, כיום מוראל מאמנת ומרצה לעסקים ואנשים בפרט על תהליכי מכירה ועל עולם התת-מודע.

תובנות מהשיחה:

1. תדאגו שהסביבה שלכם תוסיף כמה שיותר לאושרהפנימי שלכם.
האושר מתחיל מבפנים וממשיך מבחוץ,
תדאגו להקיף את עצמכם בסביבה תומכת.

2. לכולנו יש בעיות, רגעים עצובים, רגעים שמחים ורגעים משמעותיים.
אם תרצו להתחבר עם כל אחד, כל מה שתצטרכו זה לגלות מה יש לכם במשותף.
חיבור וכימיה נוצר בדרך הטובה ביותר בזכות ההבנה של הדברים שיש לנו במשותף.

3. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו לא מודעים אליהם,
רוב הבעיות והדאגות שלנו מתחילות אצלנו בתת-מודע.
כדי להבין מה עושה אותנו מאושרים אנחנו חייבים להיות מודעים לרגשות שלנו.

045# רואי שגב - Roi Segev

הפעם הזאת פגשתי את רואי שגב, יזם בתחום האאוט-דור והטיולים. הרבה חיילים מפנטזים על תאילנד או על הטיול הגדול בדרום אמריקה ברגע שישתחררו. רואי לעומת זאת, החליט לפנטז על הטיול הגדול בארץ ישראל.

במשך השנים רואי הוביל ילדים ונוער בכל ארץ ישראל, החל מטיולים בתנועות, סדרות ניווטים, ODT והרבה טיולי אקסטרים. אחרי שירות ארוך ביחידה קרבית בחיל השריון רואי החליט לטייל בארץ בדרך שלו. רואי החליט לקחת טנדר 4X4 ויחד עם הכלבה שלו, צ'ולה, הוא חרש את ארץ ישראל במשך חצי שנה שלמה.

במשך הטיול רואי מאוד אהב לכתוב, הוא החליט להקים בלוג על הדרך שלו. בעזרת הבלוג הוא פגש אנשים מעניינים מתרבויות שונות והזמין אותם להצטרף אליו בדרכים. במהלך הדרך של רואי הוא פגש אנשים שאי אפשר לפגוש בשום מקום אחר, יש כל כך הרבה תרבויות שונות בארץ ישראל שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר בעולם. בזכות הקשרים שיצר בדרך, רואי הצליח לממן את הטיול גם בדרכים ואף ישן אצל מארחים חמים מכל הארץ.

כיום, רואי עוזר לאנשים לצאת מהבית ולהתחיל לטייל בארץ ישראל בדרך שלהם. רואי מלווה צעירים ומבוגרים לתכנן את הטיול שלהם בארץ ישראל ומתאים את הטיול לפי הרצונות והצרכים של הלקוחות שלו ועוזר להם להגשים חלום, בין אם הם בגיל צעיר או בגיל מבוגר.

תובנות מהשיחה:

1. צאו לטייל באופן קבוע,
בין אם זה בשכונה, בעיר או בטבע, זה לא חייב להיות במדינה אחרת.
ככל שיוצאים יותר מהבית או מהאזור נוחות,
יהיה לכם הרבה יותר כלים להתמודד עם קשיים שונים בחיי היום-יום.

2. תלמדו להתמודד עם הרגע,
לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו חייבים לברוח או להתעלם,
כשאתם נתקלים במשהו שלא מתאים לכם, תעמדו על שלכם.

3. תנסו ליצור את החוויה ולא להצטרף לחוויה,
תצרו את החוויה שאתם רוצים לחוות.
כל רגע שיש לנו בעולם זו הזדמנות לחוות ולהנות.
תיצרו את מה שעושה לכם טוב.

044# לאון מוגילבסקי - Leon Mogilevsky

הכירו את לאון מוגילבסקי, בן 22 מאשקלון.
לאון החליט לטוס אחרי השירות הצבאי לגרמניה, לאחר הטיול הוא עבד תקופה קצרה בחברת תקשורת ועם הזמן הוא הרגיש שמשהו חסר אך לא הבין מה היא הרגשת הריקנות שהוא הרגיש. לאחר התייעצות עם הסביבה הקרובה של לאון, הוא החליט לאתגר את עצמו ולעשות ניסוי, לעבור למדינה חדשה, ללא שום רקע או לדעת את השפה המקומית.

לאון עבר לבלגיה למשך שנה שלמה. במהלך השנה, לאון יצא מאזור הנוחות שלו ומצא את עצמו לבד לחלוטין במדינה זרה עם המשפחה רחוקה. בתחילת דרכו של לאון הוא חווה קשיים ובדידות ברגעים שונים. למרות הקשיים והדאגות, לאון הציב לעצמו רשימת מטרות שהיה רוצה להגשים בזמן שהייתו בבלגיה.

כל המטרות שלאון הציב לעצמו היו בשביל לצאת מאזור הנוחות שלו, הוא הגיע לסיטואציות שבחיים לא תיאר לעצמו שיוכל להגיע אליהם. הכיר חברים חדשים, גילה הזדמנויות חדשות, למד דברים שמעולם לא חשב שיצטרך לדעת ובעיקר הבין שהעולם מלא בהפתעות. כיום לאון מקים מיזם שבו הוא עוזר לאנשים להתמקם ולהסתדר במדינות הזרות להם.

תובנות מהשיחה:

1. זה בסדר להתחיל מחדש,
אם אתם מרגישים לא ממומשים,
לא שמחים או לא מלאי תשוקה,
נסו לאתגר את עצמכם והתחילו מחדש.
זה בסדר לחשב מסלול מחדש.

2. צאו החוצה ותכירו אנשים,
יש אנשים מדהימים בכל מיני צורות וצבעים,
תעצרו את היום שלכם לכו תצרו חברויות חדשות.

3. הבדידות היא משהו שאנחנו קובעים לעצמנו,
היום כל כך קל ליצור קשרים,
בין אם זה ברשתות החברתיות או פשוט לפגוש אנשים ברחוב,
אל תכנעו לבדידות, תדאגו להכיר עוד אנשים

043# דניאל טאובה - Daniel Taube

הפעם הכרתי את דניאל טאובה. פיזקאי, מדריך כושר קרבי לשעבר, יוצא יחידה קרבית, יזם, מרצה, סופר, מאסטר בצלילה חופשית, גולש קייט. ושותף במיזם "ויז'ן אקדמי". דניאל נכנס לתחום ההתפתחות האישית עוד בגיל מאוד צעיר, בגיל 18 הוא עשה את שביל ישראל לבדו מתוך רצון עז למצוא משמעות, בצבא כבר התגייס ליחידה מובחרת. ולאחר השירות הצבאי דניאל הקים קבוצות לכושר קרבי.

במהלך היותו מדריך כושר קרבי, דניאל החל ללמוד לתואר ראשון בפיזיקה ומתמטיקה. מאז ומתמיד חלומו של דניאל היה לכתוב ספר, במשך שנים דניאל כתב את הספר הראשון שלו – "עצים בודדים". כשרצה להוציא את ספרו לאור, דניאל חווה סירובים רבים מהוצאות לאור שונות. דניאל החליט לפתוח הוצאה לאור הנקראת "הוצאת השופט העיוור" ולמכור את הספר בעצמו בשיטות שיווק ייחודיות ברשתות החברתיות. לאחר הכתיבה של עצים בודדים, דניאל הוציא את ספרו "עיניים ירוקות" שבו הוא כותב על חוויות העבר שלו כרווק צעיר בת"א,על דור הטינדר והרטלין.

בשנים האחרונות, דניאל החליט לקחת את החיים לשלב הבא. בתקופה קצרה הוא התפטר ממשרת היי-טק מכובדת עם משכורת מאוד נאה ויצא לדרך עצמאית בה הוא מעביר הרצאות וקורסים לקהל הרחב. לאחר תקופה שבה דניאל עזר למאות אנשים בהתפתחות אישית, יחד עם שותפיו, הקים בית ספר דיגיטלי שנקרא "ויז'ן אקדמי", הכולל קורסים בנושאים שונים כמו: מסחר דיגיטלי, השקעות בשוק ההון, יזמות ועוד…

תובנות מהשיחה:

1. איפה שתמצאו קושי כנראה ששם תמצאו את הדרך להתפתח.
כל רגע כשאתם מתמודדים עם קשיים תוכלו להתגבר על יותר קשיים בהמשך הדרך.
"כל קושי טומן בחובו הזדמנות." – אל תברחו מהקושי.

2. אם תרצו להעביר את המסר שלכם לכמה שיותר אנשים,
נסו להיות כמה שיותר פרובוקטיבים. ככל שקהל שלכם מזודעזע,
ככל שתעוררו יותר רגש אצל הצופים שלכם, המסר יכנס יותר למודעות

3. בחיים נוכל לרדוף אחרי הרבה דברים, כסף, אושר, כוח, משמעות, כבוד, פרסום.
בסופו של היום אנחנו נסתכל אחורה ונהנה מזכרונות פשוטים שמעלים לנו חיוך.
תשוקות קטנות ימלאו לכם את החיים בחיוכים.
"אתם יודעים מה זה ערגונות? תשוקות שפיציות כאלה. כמו כיסופים, כמו געגועים"
– מאיר אריאל

042# ענבל אהרון אזרד - Inbal Aharon Azrad

ענבל היא זמרת, מורה לחינוך מיוחד, נשואה לאוהד, אמא לשניים ומרצה על סיפור החיים המרתק שלה, כיצד עברה מנערה בסיכון לאישה בסיכוי. ענבל גדלה בבית המוכר לרווחה וחוותה קשיים וטראומות בילדות. בילדותה היא גדלה בפנימיה לנערים בסיכון ביישוב בצפון הארץ,

משום שענבל גדלה בתור ילדה בסיכון עם הרבה קשיים, היא החליטה לעזור לנערים להתמודד עם בעיות החיים שלהם וללמוד הוראה לחינוך מיוחד. כיום היא מרצה עבור הכיתות בהם היא מלמדת. ענבל מעבירה בהרצאה שלה איך היא התמודדה עם דיכאון, חרדות, הצלחות וגם נפילות שחוותה בחייה.

ענבל מתמקדת בהגשת חלומות ולתת השראה לקהל הרחב, אנשי טיפול וחינוך, נערים ונערות בסיכון ובתי ספר. במשך השנים היא התמודדה עם דיכאון ששמרה בסוד מהסביבה שלה, היא לא הצליחה לספר או לדבר עם אף אחד. ענבל מספרת בהרצאה שלה וגם בשיר החדש שלה "נקודה פסיק" על החשיבות של השיתוף בבעיות הנפשיות שאנו חווים, בגלל שיש פחד מחשיפה הרבה אנשים מתמודדים עם בעיות נפשיות לבד, המטרה של ענבל זה לשנות את הגישה לחלוטין.

תובנות מהשיחה:

1. תהיו מודעים הכאב הנפשי שלכם,
זה בסדר לא להיות בסדר, גם אם הכאב הוא לא פיזי,
הרבה מאיתנו מתמודדים עם כאב נפשי.
גלו סובלנות כלפי עצמכם וכלפי הסביבה שלכם.

2. אל תשכחו להזכיר לעצמכם כמה אתם מדהימים.
לכל אחד מאיתנו יש תכונות מדהימות, גם אם עוד לא גילתם זאת.
עצרו את הלחץ של חיי היום-יום, תעריכו את הדרך שאתם עושים.
אתם מדהימים.

3. טפלו בעצמכם, אסור להזניח את המצב הרפואי שלכם.
בין אם הוא נפשי או פיזי. מאוד חשוב לשים לב מתי זה הזמן לטפל בעצמכם.
אל תתעלמו מהמצב שלכם, זה בסדר ללכת לטפל בעצמכם.

041# אבישג משעול - Avishag Mishol

אבישג משעול, בת 21, המפיקה הצעירה ביותר בעיתון Ynet, משפיענית רשת. אבישג כותבת שירים, בהם היא משתפת את הדברים הכי פגיעים שחוותה בחייה. אבישג התחילה לכתוב בעקבות מות אביה כשהייתה בת 10. היא הרגישה צורך עז להוציא את הכאב מפנים, אך מעולם לא חשפה את מה שהיא כתבה.

הדרך של אבישג להוציא את הכאב, היא להוציא את המילים לדף. בעזרת השירים שאבישג כותבת, היא מצאה את הדרך שלה להתמודד עם הקושי שחוותה בחייה. במשך החיים אבישג הרגישה פחד גדול מחשיפת הכתיבה שלה. בתהליך התפתחות אישית שעברה אחרי הצבא, אבישג קראה את השיר הכי אישי שלה מול יותר מ-300 אנשים. ברגע הזה, אבישג התגברה על הפחד שלה ומאז היא מפרסמת את כל השירים שלה ברשתות החברתיות

אבישג החליטה לרדוף אחרי חלום הכתיבה שלה ולעבוד בעיתון Ynet, בשביל לקבל את התפקיד אבישג החליטה להיאבק ולעבוד קשה בשביל לבסס את מקום העבודה שלה. כיום אבישג ממשיכה לפרסם את הסיפורים שלה ואת השירים שלה ברשתות החברתיות.

תובנות מהשיחה:

1. כשאנחנו כותבים אנחנו הכי אמיתיים עם עצמנו.
לא משנה עם מה אתם מתמודדים, תנסו לכתוב כמה שיותר,
להוציא את המילים על דף, זו דרך מעולה להוציא את הכאב.

2. כשאתם מרגישים אבודים, שבו וכתבו את השאלות הקשות ביותר.
השאלות הקשות ביותר יתנו לכם את התשובות הטובות ביותר.

3. כשקשה לכם, אתם בכיוון הנכון.
הקושי הוא בדרך כלל הכיוון הנכון לעבר ההצלחה.
"אתה לעולם לא תוכל לחצות את האוקיינוס עד שיהיה לך את האומץ לאבד את מראה החוף."
– כריסטופר קולומבוס

040# טלי בן יוסף - Tali Ben Yosef

טלי היא נשואה ואמא לשניים, בימים אלו כותבת ספר, ומתורגמנית מקצועית לשפת הסימנים. היא עובדת בתור עצמאית למעלה משנתיים, מתרגמת עבור אנשים חירשים וכבדי שמיעה, הן מול גופים גדולים, והן תרגום פרטני של אחד מול אחד, או קצת יותר מכך.

בעבר טלי למדה חינוך מיוחד משום שרצתה מאוד לעזור ולתת לקהילה. במקרה, במהלך הלימודים היא פגשה נערה חירשת שהעבירה כמה וכמה שיעורים בשפת הסימנים. מאותו הרגע היא התאהבה בשפה. היא למדה את השפה ברמה גבוהה במשך שנתיים ולאחר מכן החלה לעבוד במקצוע. בתחילת דרכה טלי חוותה קשיים מהמעבר החד מלהיות שכירה לעצמאית אך התמודדה והגיעה להישגים מרשימים במקצועה.

במשך השנים טלי הנגישה למאות אם לא לאלפי אנשים לתקשר עם העולם בדרך שקשה יותר לאנשים שומעים שאינם יודעים כיצד לתקשר עם חירשים- ולהיפך. כיום היא כותבת ספר על הבנת עולם החרשים וכיצד אפשר להבין ולגלות יותר סבלנות לכל אדם שקשה לו.
בימים אלו עדיין יש חוסר סובלנות ודעות קדומות לאנשים שאינם יכולים לשמוע, יש הרבה חוסר הבנה, ישנם כל כך הרבה אנשים חרשים מוכשרים עם הרבה הישגים מרשימים שאינם נופלים מכל אחד אחר.

תובנות מהשיחה:

1. חיוך ואדיבות, שתי דברים שקיימים בכל שפה.
גם אם אתם לא מדברים את אותה השפה של האדם מולכם,
כגון: פנטומימה, כתיבה אחד לשני, שימוש בכל האפשרויות הניתנות בפניכם,
גלו אדיבות וסובלנות.

2. עזרו למי שלא יכול,
לעשות מעשה טוב הוא משימתו המהוללת ביותר של האדם.
יש הרבה אנשים שאין להם יכולות שלכם יש.
עזרת לאדם אחד, עזרת לעולם ומלואו.

3. במידה ואתם עובדים בתור עצמאים,
אל תיהיו לבד,
הקיפו את עצמכם עם אנשים שעובדים איתכם באותו מקצוע כמו שלכם.
"לא טוב היות האדם לבדו".

039# דן פודמסקי - Dan Podamski

.
הפעם הזאת נפגשתי עם דן (דניאל) פודמסקי, אדם אמיץ עם סיפור חיים מרתק.
דן חי במושב בכל חייו הצעירים, הוא נולד למשפחה אוהבת ותומכת. בגיל צעיר דן גילה שהוא סובל ממחלה נפשית הנקראת מאניה דיפרסיה (הפרעה דו־קוטבית). מאותו הרגע שגילה זאת, עולמו התהפך 180 מעלות.

זמן קצר לאחר שסבתו של דן נפטרה התחיל דן לחוות התקפי חרדה. בעקבות ההתקפים דן לא רצה לצאת מהבית ואחרי חודשים רבים של חרדות ודיכאון, דן סיפר להוריו שהוא לא רוצה להמשיך לחיות. בעקבות המקרה, דן היה מטופל אצל פסיכיאטר ואובחן במאניה דיפרסיה. מאניה דיפרסיה היא הפרעה נפשית המתאפיינת בגלים של שינויים במצב הרוח, ללא תלות הכרחית בנסיבות הסביבתיות. באותו הרגע שדן החל לצרוך כדורים, חייו השתפרו לטובה. הוא יחל לצאת מהבית, לעבוד, ללמוד, להתגייס לצבא. דן תמיד הרגיש שהוא לא צריך לשתף את הרגשות שלו ואת המחלה הנפשית שממנה סבל. עם השנים דן פיתח תשוקה לכתיבה, הוא החל לעבוד במכללה שבה הוא למד ולאט לאט החל לכתוב על הרגשות שלו וביום אחד החליט לספר לעולם על החיים שהוא עבר.

ב-2016 דן הכיר את בת זוגתו לשעבר במקריות לחלוטין באפליקציית הכירויות בגרמניה. לאחר התכתבויות הוא החליט לעבור לברלין וללמוד גרמנית. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה דן החליט לשתף בת זוג עם המחלת נפש. בזמן שדן גר בברלין הוא המשיך לכתוב ולשתף, הפוסטים של דן השפיעו על עשרות אנשים, דן עזר להרבה אנשים בזכות המילים שהוא כתב. כיום דן חזר לגור בארץ ומעביר הרצאות על סיפור חייו במטרה להגביר מודעות על הפרעות נפשיות.

תובנות מהשיחה:

1. זה יותר מבסדר לבקש עזרה,
יש הרבה מקומות שיכולים לעזור, זה בסדר לבקש עזרה.
אתם לא חייבים לעבור את החוויות הקשות לבד.

2. תגידו תודה, בוקר טוב, לילה טוב, סליחה, בבקשה.
תיהיו אדיבים לאנשים סביבכם.
המילים הקטנות והחמות האלו יכולות לעזור לאדם אחר להרגיש יותר טוב,
ואולי, אפילו להמשיך לחיות עוד יום.

3. אל תתנו לחיים לעצור אתכם,
לא תמיד הכל הולך לפי התסריט שלנו,
החיים לפעמים זורקים עלינו דברים שלא חשבנו שנקבל,
אל תתנו לשום דבר להוריד אתכם מלחיות את חייכם במלואם.
אפשר לחיות חיים שלמים וטובים.

038# אוהד נבון - Ohad Navon

הפעם פגשתי את אוהד הנווד, בן 26, אוהד נבון הוא בלוגר טיולים, המטייל בעולם במשך חמש שנים. אוהד כבר הספיק להיות ב7 יבשות, להעצר במרוקו, ללכת לאיבוד באמזונס. כמעט לההרג בפפואה ניו גינאה, להתחפש לפוקימון ביפן, התנדב בבתי יתומים באפריקה, ויפאסנה בנפאל, שחה עם פינגוונים אנטרטיקה, צלל עם כרישים באוסטרליה, ואפילו הפך להיות מנהיג שבט קניבלים..

אחרי שסיים את ארבע שנות שירות צבאי כקצין בחיל הים אוהד החליט לצאת לטיול "אחרי צבא" באוסטרליה ולאחר מכן ללמוד הנדסה בטכניון. זמן קצר לאחר שאוהד התחיל ללמוד הוא הבחין שהוא בקושי מחייך ומצב הרוח שלו ירד באופן דרסטי. אוהד הבין שהוא לא נמצא במקום הנכון בחייו והחליט לפרוש מהלימודים כבר בשנה הראשונה. אחרי שפרש מהלימודים אוהד החליט פשוט להמשיך לטייל ולעשות בדיוק את מה שהוא אוהב. הוא המשיך לאירופה ולאחר מכן גם למזרח הרחוק – יפן, טייוואן ודרום קוריאה. מאז, אוהד המשיך לטייל והגיע למקומות המרוחקים ביותר בעולם, אפריקה, איי הפסחא, דרום אמריקה, ואפילו הפליג לקוטב הצפוני.

את כל המסעות של אוהד תוכלו למצוא בדף Ohad The Nomad- אוהד הנווד, אוהד מתעד את כל המסעות שלו ומספר על כל מדינה שבה הוא נמצא. בבלוג של אוהד תוכלו גם למצוא סרטונים שבהם הוא משתף חוויות מדהימות וגם חוויות פחות נעימות.
בימים אלו, אוהד ממשיך לתכנן את הטיולים הבאים וממשיך לחקור מקומות חדשים שאליהם הוא ירצה להגיע.

תובנות מהשיחה:

1. אל תשארו במקום שאתם לא אוהבים בשביל כסף.
היום אפשר לעשות דברים מדהימים וגם לחיות מקצת,
יש אלפי אנשים שהם דוגמאות חיות בשביל זה.
תעשו את מה שאתם אוהבים…

2. תחייכו יותר,
אם לא חייכתם מספיק בזמן האחרון,
תשאלו את עצמכם,
מה יכול לגרום לי לחייך עכשיו?

3. אל תקחו דברים ביותר מידי רצינות,
החיים לא צפויים, אף אחד לא יודע מה יקרה.
תדאגו לרמת החיים שלכם אבל אל תשכחו להנות מהדרך.

אוהד, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

037# יפעת פאר - Ifat Peer

הפעם פגשתי את יפעת פאר, צלמת מקצועית, אמא לחמישה, ומייסדת הפרויקט "'לחבק את האוטיזם'".
הסיפור של יפעת מתחיל בגיל 23 כשהתחתנה. החלום שלה מאז ומתמיד היה להיות אמא. לאחר 5 שנים ארוכות של טיפולי פוריות ולילות ארוכים של חוסר וודאות, יפעת הצליחה להיכנס להריון והולידה לעולם שתי תאומים, עיליי ויהלי. במשך שנתיים יפעת ניסתה להיכנס להריון נוסף. ההפתעה הפעם היא שנולדו לה שוב תאומים, יועד ויובל. כעבור חצי שנה, יפעת נכנסה להריון טבעי והביאה לעולם את ביתה, אלה.

תוך 4 שנים יפעת הביאה לעולם 5 ילדים מקסימים. יפעת הייתה מאושרת. כשלתאומים מלאו 4 שנים, יפעת גילתה תסמיני חרדה לא רגילים אצל בנה הבכור עילי. כשיפעת פנתה למומחים, אבחנו את עילי בחרדות והפרעות קשב. באותה התקופה עילי לא הצליח לישון או לתפקד בצורה נורמטיבית, כבר בכיתה א' הטיפולים התרופתים עזרו אך, בכיתה ג' עילי חווה היתעללויות קשות מצד הסביבה, הילדים בכיתתו לא רצו לדבר איתו, מעט חברים, ובעיקר הרגשה של חוסר שייכות.

ערב אחד, יפעת חזרה לביתה לגלות כי כל עליית הגג הייתה הפוכה, ובאותו הרגע היא החליטה לגלות מה באמת יש לעילי ומדוע הוא מתנהג בצורה הזאת. יום למחרת היא הגיעה לאבחון אצל פסיכיאטר שאבחן את המצב את הפרטים הקטנים וסיפר ליפעת שעילי על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. באותו הרגע, יפעת הייתה בהלם מוחלט.

יפעת החליטה לשמור המצב של עילי בתור סוד. היא החליטה להעביר את עילי לכיתת תקשורת, כיתה מותאמת לצרכיו, כדי שיקבל את כל הכלים שהוא זקוק להם. לאחר שנתיים שבהם יפעת שמרה בסוד על מצבו של עילי היא החליטה להקים פרויקט שנקרא "לחבק את האוטיזם" במסגרת הפרויקט היא צילמה 12 ילדים שנמצאים על הרצף האוטיסטי, והציגה אותן בקבוצת פייסבוק שהקימה לפרויקט לצד פוסטים של האימהות שלהם, שמספרות את סיפורן האישי. הצילום היה הדרך של יפעת להיחשף ולהעביר את המסר שלה לעולם, החברה צריכה לחבק את הילדים האלו במקום לדחות אותם.


תובנות מהשיחה:

1. חבקו את השונה,
אל תשכחו שכל אדם רוצה להרגיש שייך,
תנו לאנשים שמסביבכם מקום, תחייכו, תקשיבו, תיהיו סבלניים.

2. כל כך יותר קל להתמודד בקבוצה,
אל תתנו לעצמכם להיות לבד בבעיות שלכם.
הרשתות החברתיות מלאות בקבוצות עם אנשים שאולי חווים את אותה הבעיה שאתם חווים כרגע.
אל תהיו לבד בבעיות שלכם.

3. אל תשכחו שאין דבר יותר חשוב ממשפחה,
אנחנו לא בוחרים משפחות, אנחנו ממש לא יודעים מה יקרה.
אבל, תעשו כל מה שאתם יכולים בשביל לגרום למשפחה שלכם להרגיש טוב.
זה הייעוד הכי נכון שיש לכל אדם בחיים האלו.


יפעת, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

036# פז כגן - Paz Kagan

הכירו את פז כגן, בן 21, מהוד השרון.
פז הינו רקדן מקצועי לשעבר, משווק עצמאי, דייל אוויר, ויצר תוכן טרי.
בגיל 15 פז התחיל את עיסוקו בתחום המחול ומהר מאוד מצא את עצמו במישור המקצועי. הוא התאמן במסגרות כמו פרוייקט המצויינות של להקת בת שבע ולקח שיעורים עם מגמת המחול של תלמה ילין ועירוני א.
בהמשך דרכו, קיבל פז חוזה התלמדות בלהקת "קמע". למרות ההצלחה, פז החליט לשנות כיוון ולחפש תשוקה אחרת.

בזמן לימודי התיכון ניסה פז את מזלו והגיש מועמדות לעבודה בתור כתב צעיר בעיתון "ראש אחד". פז התקבל ומאז כתב בעיתון במשך שנתיים. לאחר תקופת התיכון פז החל להתעניין בנושאים שונים הנוגעים לעולם השיווק והתוכן והחליט לפתוח עסק עצאי לשיווק ומיתוג עבור עסקים קטנים. כיום פז הוא סטודנט למנהל עסקים בג'ולט.

פז החליט לפתוח את העסק בגיל 18 מתוך סקרנות. בתחילת הדרך הוא עשה הרבה טעויות בתור עצמאי צעיר. הוא עבד בחינם, קיבל קנסות, ולא ניהל את כספו בצורה נכונה. פז למד מהטעויות שלו והחליט לעזור לקהל הצעיר בישראל וללמוד מהטעויות שהוא עשה בתחילת דרכו. פז פתח ערוץ יוטיוב שבו הוא מפרסם על תכנים שמלמדים במסגרות בחיים. לא בבית הספר, לא בצבא ולא באוניברסיטה.


תובנות מהשיחה:

1. חפשו את התשוקות שלכם בחוכמה,
אל תעבדו קשה מידי בשביל למצוא את הייעוד שלכם.
נסו מספר דברים עד שתרגישו שזה עושה לכם טוב.

2. תחייכו יותר.
זה כל כך פשוט, כל כך טוב, וכל כך מוסיף לחיים.
חיוך יכול לגרום ליום שלכם להראות טוב יותר, וגם לסובבים אתכם.

3. שתפו את המחשבות שלכם, את הטעויות שלכם, וההצלחות שלכם.
תנו מעצמכם לעולם, והעולם יצמח למקום יותר טוב.
כל מה שנותנים חוזר חזרה.

פז, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

035# מאור חטואל - Maor Hatoel

הכירו את מאור חטואל, סייף מקצועי כבר 25 שנים, יליד עכו, בן 34. מאור נולד למשפחת סייפים, אביו ואמו פתחו בית ספר לסייף מהגדולים בישראל ומגיל קטן מאמנים אותו ואת אחותו. מאור נכנס לעולם הסייף בגיל 10 וכבר זכה להישגים משמעותיים בגיל 13.

מאז ומתמיד מאור מאור חלם להיות טייס, מאור חווה קשיים רבים בהחלטה האם להמשיך בקריירה הספורטיבית בסייף או לחתור לקורס טייס בצה"ל. לקראת הגיוס לצה"ל הוא התקבל לקורס טיס והחליט להתגייס לקורס ולעזוב את הקריירה הספורטיבית, לאחר כחצי שנה הודח מהקורס וחזר להתאמן בסייף. לקראת סיום שירותו הצבאי, מאור פרץ שיא בקריירה שלו, בשנת 2010 זכה במקום השמיני באליפות העולם לבוגרים. זאת הייתה התוצאה הכי טובה של סייף ישראלי ב-20 שנים האחרונות.

בנוסף לקריירת הסייף מאור למד מדעי המחשב וביולוגיה באוניברסיטת חיפה וכיום הוא עובד ביחידת הביואינפורמטיקה במרכז הגנום שבטכניון. כיום מאור מאמן את הדור הצעיר ומפתח את הצד העסקי שלו. הוא מנהל דירות נופש בעכו בהצלחה בשנים האחרונות ואף אחת מדירתו זכתה בדירת הנופש המוצלחת בישראל ע"פ אתר Booking.

תובנות מהשיחה:

1. איך שהיום שלכם נראה עכשיו, ככה העתיד שלכם יראה.
תדאגו להתמיד בכל יום בשביל להצליח להגיע לעתיד שאתם מאחלים לעצמכם.
כל יום הוא חלק מפאזל גדול.

2. בשביל להצליח בטווח הארוך אנחנו צריכים להבין את ההפסדים שלנו.
לקבל את ההפסד, ללמוד ממנו, ולהמשיך לתקוף את המטרות בכל הכוח.
בכל פעם מחדש לקום ולחתור למטרה באותו הכוח המקסימלי

3. תחגגו את הנצחונות שלכם עם האנשים שאתם אוהבים.
תדאגו תמיד להעריך את הניצחונות שלכם, גם אם אלו הניצחונות הקטנים ביותר.
זה יגרום לכם להעריך את המאמץ שלכם ברמה יותר גבוהה.

מאור, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

034# אדם ריקלין - Adam Riklin

אדם הוא בלוגר שמטייל יותר מ-12 שנים והיה בלמעלה מ-60 מדינות שונות.
מיד לאחר השחרור אדם היה כמו כולם, מבולבל ורק רעב לראות את העולם הגדול. הוא טס ישר לאנגליה והתכנון היה לחזור אחרי חודש אבל ,למרות זאת, הוא החליט לטוס לארה"ב והתחיל לעבוד שם במכירות של מוצרי ים המלח. אחרי ארה"ב אדם תכנן לחזור חזרה לארץ וברגע האחרון, ממש כמה ימים לפני הטיסה הוא החליט לטוס ישירות לדרום אמריקה לטיול הגדול.

אחרי התקופה שבה טייל בארה"ב, אירופה, דרום אמריקה, קנדה, ודרום אפריקה, אדם החליט לעצור את הטיול ולחזור למושב. במושב אדם פתח עסק לייצור שמן זית יחד עם אביו, וביחד ניהלו את העסק במשך יותר משנה. בזמן שניהל את העסק אדם התחיל לבדוק ברצינות רבה לגבי לימודים באונבריסטה בשביל להיות מורה מתמטיקה.

בתקופה שהעסק היה בשיא פריחתו וצעד אחד לפני הרשמה ללימודים, אדם החליט לעזוב הכל ולטוס להודו. שם, בהודו, הוא התחבר לעולם הרוחני בחוויה מאוד מעמיקה, הוא עבר קורס בודיהיזם במשך 10 ימים ושם נגלה לעולם הרוחניות. מאז אדם חקר את העולם הרוחני לעומק והבין איך הוא יכול להבין את העולם לעומק. מה שמייחד את אדם בטיולים שלו, הוא שבזמן הטיולים הוא בעיקר מתנייד בעזרת וואן או אופנוע. הוא טייל בצורה הזאת ביותר מ-30 מדינות שונות.

אדם המשיך את הטיול במזרח במשך שנתיים ולאחר מכן המשיך למרכז אמריקה, בזמן הטיולים הוא התחיל לצלם ולערוך סרטונים ואחרי תקופה קצרה אדם פתח בלוג טיולים בשם "אדם ריקלין- מסע רוחני מסביב לעולם". מאז, הוא מפרסם סרטונים על הטיולים ברשתות החברתיות. כיום אדם ממשיך לטייל בעולם, ממשיך לתעד את הנופים שהוא רואה, את החוויות שהוא חווה, וגם את התובנות שהוא מקבל.

תובנות מהשיחה:

1. אל תסתכלו אחורה ואל תתחרטו על שום החלטה.
זה ישאיר אתכם בתהיות נצחיות ויעשה לכם כאבי צוואר.
תיהיו שלמים בכל החלטה בדרך.

2. תסמכו על הקול הפנימי שלכם.
בדרך כלל, הוא יודע בצורה מדויקת מה טוב בשבילכם.
אם הוא אומר לכם לעזוב הכל ולטייל, כנראה שהוא צודק.

3. "אניצ'ה" (anicca) – הכל עובר.
הכל עובר. הקשיים, החיים, המוות, הצער, השמחה, העושר, הפחד, הכאב, הצלחה.
הכל תמיד עובר…
המושג מגיע מהפילוסופיה הבודהיסטית בשפה הפאלית.


אדם, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

032# נמרוד דין קיכל - Nimrod Dean Kuchel

אי פעם חלמתם על לעלות על מטוס, לעבוד מהמחשב נייד ולטייל בעולם? אז מסתבר שיש הרבה אנשים שכבר עושים את זה. הם קוראים לעצמם "נוודים דיגיטליים". יש מישהו ספציפי שהחליט להנגיש את המושג "נוודים דיגיטליים" לישראל. נמרוד דין קיכל הוא מייסד ומנהל קהילת הרשת "נוודים דיגיטליים ישראל" המונה מעל ל-12,000 חברים.

כבר יותר מ-6 שנים שנמרוד מטייל בעולם ועובד דרך המחשב, וממש לא ממזמן הוא הגיע למדינה ה-100 שלו, נמרוד עובד בתור עצמאי עם חברות היי-טק שונות מכל רחבי העולם, מאוסטרליה, סידני ועד לארה"ב, סן פרנסיסקו, וכל זה כשלרשותו אך ורק מזוודת יד ומחשב נייד.

מערכת יחסים של נמרוד וטיולים התחיל עוד בגיל צעיר, אמו היא מדריכת טיולים בחו"ל, משום כך, הוא תמיד רצה לעבוד בעבודה שתאפשר לו לטייל בעולם. לאחר השירות הצבאי ותוך כדי לימודים באוניברסיטה הוא התחיל לעבוד בחברת היי-טק בישראל. לאחר שחזר מחופשת סקי נמרוד פוטר מחברת הסטארט-אפ שבה עבד ומצא את עצמו מחוסר עבודה. הוא החליט לפרוס כנפיים ולעזוב את ישראל לתקופה, הוא החל לעבוד בחברה אחרת בסן – פרנסיסקו, עקב בעיות ויזה בארה"ב הוא התחיל לעבוד במדינות אחרות דרך המחשב הנייד ומאז לא הפסיק לרגע.

בשנת 2018 נמרוד החליט להקיף את עצמו עם כמה שיותר אנשים עם חשיבה דומה לשלו, הוא הקים קבוצה קטנה בפייסבוק של אנשים המטיילים בעולם ועובדים דרך המחשב נייד. "נוודים דיגיטליים ישראל", הקבוצה התפתחה עם הזמן וכיום היא מונה מעל ל-12,000 חברים. בזכות הקבוצה יותר ממאות אנשים החליטו לקנות כרטיס טיסה לכיוון אחד ולצאת להגשים את חלומם. החל מעו"ד, משפחות, צעירים אחרי צבא, אמהות חד הוריות ועוד אנשים שפשוט חלמו לטייל ולעבוד מרחוק. כיום נמרוד מפתח את הקבוצה, עובד דרך המחשב, וממשיך להוות השראה לאלפי אנשים בישראל שרוצים גם הם לעבוד מרחוק ולטייל בעולם.

תובנות מהשיחה:

1. תטיילו יותר, נצלו את ההזדמנות לטייל.
זה גורם לנו להיות מאושרים יותר, חכמים יותר, שמחים יותר, ורגועים יותר.
כשיש אפשרות, תגידו כן להזדמנויות.
תצאו לטייל, אולי בעתיד לא תיהיה לכם הזדמנות כזאת.

2. תדאגו להקיף את עצמכם באנשים שאוהבים את מה שאתם אוהבים, חיוביים וכאלו שדוחפים אתכם קדימה ומעלה.
תמיד יהיה לכם נושא שיחה לדבר עליו, תוכלו לההתפתח ביחד.
האדם לא שמח לבדו, אבל הרבה יותר עצוב עם אנשים שלא חושבים כמוהו.

3. לקנות דברים שאנחנו פחות צריכים.
כולנו לפעמים קונים דברים שאנחנו לא באמת צריכים.
אפשר לחיות במועט ולהנות יותר. מינימליזם זה צעד גדול בדרך אל החופש.

נמרוד, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

031# יובל אברמוביץ' - Yuval abramovitz

הפעם הזאת הכרתי את יובל אברמוביץ'.
אם אי פעם היה לכם חלום, או רשימת חלומות, כדאי לכם לקרוא על יובל.

במשך הקריירה של יובל הוא עסק במגוון תחומים שונים. כתב בעיתונים שונים כמו :"פנאי פלוס", "לאשה". "יין גורמה", "הארץ". הופיע בסדרות טלוויזיה, "השיר שלנו", "אבק כוכבים", "הפיג'מות", "השמיניה" ועוד. שיחק בתיאטרון בהפקות שונות, הקים מייזמים מרשימים, ובנוסף יובל כתב יותר מ-14 ספרי רב-מכר בינהם: "הרשימה" – רב-מכר בינלאומי, "הסיפור שלי – הספר שאף אחד עוד לא כתב", "שנת המתנות", וספרו האחרון, "רב מכר – להגשים את חלום הכתיבה".

הסיפור של יובל מתחיל בגיל 16, יובל הפך למרותק לכיסא גלגלים עקב תאונת עבודה, באותה תקופה, הרופאים הבהירו ליובל שהוא הולך להיות נכה לכל חייו. לאחר שנה חצי, יובל חזר לתפקוד מלא. במשך היותו בבית, יובל פתח את מחברתו וכתב רשימת מטרות שירצה להגשים. מאותו הרגע שחזר לתפקוד יובל הבטיח לעצמו לרדוף אחרי חלומתיו בכל רגע נתון, וכך היה.

כעבור מספר שנים, יובל החליט להקים בלוג בשם "הרשימה", שם כל אדם היה חופשי לרשום את רשימת חלומתיו. בין לילה אלפי אנשים רשמו את הרשימות שלהם ופנו לעזרה. מאותו הרגע יובל החל להרצות על הגשמת חלומות בדרך ייחודית שבה הוא מספר בספרו "הרשימה". בזכות הספר וההרצאה של יובל יותר אלפי אנשים הגשימו את חלומותיהם.

מאז ספר "הרשימה", יובל כתב עוד 11 ספרים שונים. ספרי ילדים, מתח, רומן, עיון ועוד. העשייה של יובל העניקה הרבה השראה לאלפי אנשים בכל רחבי הארץ להגשים את חלומתיהם וגם לכתוב יותר. בספרו האחרון "רב-מכר" מספר על איך כל אחד יכול לספר סיפור ולכתוב ספר מוצלח.

תובנות מהשיחה:

1. אין תחליף לחופש אמיתי.
חופש אמיתי לא בהכרח אומר לעשות פחות,
לפעמים זה דורש מאיתנו לעשות יותר,
כשיש לכם חופש אמיתי, יש לכם את החופש והאפשרות לעשות בדיוק את מה שתרצו בכל רגע נתון.

2. אל תתנו לאף אחד להגדיר מה אתם או מי אתם.
תעשו בכל רגע את מה שאתם אוהבים,
זה בסדר להחליף מקצוע, להחליף תחום, לשנות את החיים,
כל עוד זה משהו שאתם אוהבים לעשות.

3. תרשמו רשימות בשביל להשיג את מה שאתם רוצים.
תרשמו חלומות, מטרות, יעדים, כישורים, אתגרים.
ככל שתרשמו יותר, ככה תוכלו להיות הרבה יותר ממוקדים לעבר החלומות שלכם.

יובל, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

030# מגומי מיורה ויניק -Megumi Miura Vinik

הכירו את מגומי, אמא לשלושה ילדים והיא יפנית ומורה לשפה יפנית בישראל. מגומי גרה בישראל למעלה מ-13 שנים, כיום היא מנהלת בית ספר ללימוד יפנית ברמת גן ולימדה מעל מאות תלמידים. מילדתה מגומי תמיד רצתה לצאת מיפן ולטייל בעולם, משום כך, למדה אנגלית ברצינות רבה. בגיל 20 היא עברה לגור באוסטרליה כשנה, שם התחילה להתאמן בקראטה שהפך לתחביב האהוב עליה עד היום. באוסטרליה היא הכירה את בעלה הישראלי, ואחר כך התחתנה איתו ביפן.


אחרי אותה תקופה, מגומי הייתה עובדת בטוקיו כדי לחסוך כסף והמשיכה לטייל בעולם, מגומי החליטה לחזור לעיר הולדתה ולהקים משפחה. שם בעלה מכר תכשיטים ברחוב כמו רוב הישראלים במשך 10 שנים והיא גם עזרה לו והכירה עולם קצת שונה בתור יפנית. אחר כך הם פתחו בית ספר פרטי ללימוד אנגלית והיא נהנתה ללמד אנגלית לילדים ובאותו הזמן ,נולדו שלושת ילדיהם. מגומי אומרת "אפילו שאהבתי את מה שעשיתי ביפן, תמיד חלמתי לחיות בחוץ ליפן". לאחר שהילדים גדלו מעט, היא החליטה לעבור לישראל יחד עם בעלה והילדים. כשעברה לישראל, הופתעה מהבדלי תרבות מאוד גדולים. מגומי אומרת, "זה קשה להתרגל אבל זה כיף להכיר תרבות שונה. יש חסרונות וגם יתרונות בכל מקום". ביפן יש הרבה סדר וניקיון ומאוד חשוב להתחשב באנשים אחרים לעומת ישראל, בניגוד לכך, בתרבות הישראלית, היחסים בין אנשים מאוד חמה והיא אוהבת את זה.


בהתחלה, היא גרה בישראל באזור הדרום ולא מצאה עבודה, משום כך העבירה את רוב זמנה בללמוד עברית. אחרי שהיא עברה למרכז, היא התחילה ללמד יפנית באופן פרטני וגם בבית ספר לשפה יפנית והרגישה שזאת העבודה שהיא הכי אוהבת ומתאימה לה. אחרי תקופה המצב עם בעלה השתנה, היא חושבת שזה בגלל ההבדל העצום בסביבתם מיפן, ונפרדה ממנו. זה היה שינוי דרמטי והיא עברה הרבה קשיים. אבל בגלל שהיא אוהבת ומאמינה בעבודה שלה, היא פתחה בית ספר לשפה יפנית לבד. עד היום היא לימדה יותר מ-70 כיתות בכל הרמות.
מהחוויה של מגומי לחיות ולשרוד בארץ מאוד חיזק אותה ולימד אותה איך להנות בחיים.


תובנות מהשיחה:

1. איפה שנוח, שם זה הבית,
לכו לאן שטוב לכם, לא בהכרח לאן שאתם צריכים להיות.

2. ללמד או לעזור במשהו שאנחנו אוהבים,
זה הדבר הכי כיף וקל בעולם.

3. את האושר אפשר למצוא בכל מקום,
כל עוד אנחנו נמצאים עם האנשים שאנחנו אוהבים.


מגומי, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

Megumi
029# דללין דסטאו - Dalelin Dataso

דללין דטסאו, בן 18, נולד באיתיופיה ובגיל 12 עלה לארץ ישראל. דללין כיום כותב ספר, מרצה, זוכה פרס שר החינוך לנוער מתנדב, מנכ"ל ארגון משפאחה, פעיל חברתי, ויו"ר מועצת התלמידים של עפולה לשעבר. הדרך של דללין מתחילה באתיופיה, בצער רב בגיל שנתיים איבד את הוריו והתייתם, לאחר תקופה שבה עבר בין בני משפחה לבסוף עבר לגור יחד עם דודו בן ה 18. באותה התקופה, רוב משפחתו עברו לגור בישראל ובגיל 12 הצטרף למשפחתו ועלה לארץ ישראל.

כשעבר לישראל חווה המון קשיים מהרבה בחינות. מיד לאחר שעלה לארץ נדרש לעבור שנה קשה של התגיירות וללמוד את השפה העברית בצורה תקינה, לדללין תמיד היה מאוד חשוב להתערבב בתרבות הישראלית כמה שיותר מהר, משום כך, הוא עבר לפנימיה בעפולה. כשהיה בכיתה ז' המורה שאלה בכיתה מי רוצה להיות במועצת התלמידים בבית הספר, דללין הרים את היד משום שכולם הרים את ידם, הוא רק רצה להשתלב, באותה התקופה הוא לא הבין את משמעות התפקיד. עם רמת עברית לא גבוהה במיוחד, דללין אחרי שנה הגיע למועצת הנוער העירונית של עפולה, מאותו הרגע הוא הבין שהוא רוצה לתרום לקהילה

אחרי שנתיים דללין הבין את הקשיים שהוא עבר בתור יתום וקיבל החלטה, לעזור לכל ילד יתום במדינת ישראל. זהו החזון, ומשם, הגיע הרעיון להקים את ארגון "משפאחה". לאחר חצי שנה דללין גייס 14 מתנדבים צעירים ובעזרת הצוות שלו הוא הצליח לגייס אנשי מקצוע מכל התחומים פסיכולוגים, יועצים, אנשי חינוך, משקיעים, דרקטריון. בזכות העשיה של דללין הארגון הפך לארגון ארצי הפועל בתל אביב, חיפה, ירושלים וכמובן גם בעפולה.כיום דללין ממשיך להרצות ולספר את הסיפור האישי שלו בכל רחבי הארץ.

תובנות מהשיחה:

1. כששואלים אתכם אם תרצו להתנדב ולתרום,
כשאפשר, תרימו את היד.
מקסימום, דברים מדהימים יכולים לקרות.

2. הקושי שאתם חווים יכול לעזור לאלפי, אם לא מאות אנשים בעתיד.
ספרו על הקושי שלכם, שתפו אחרים, תעזרו לאחר.
אם עזרתם לאדם אחד, זה עולם ומלואו.

3. תבחרו את דרכי החיים שלכם.
קיבלתם החלטה? תמשיכו עם האמת שלכם כל עוד אתם יכולים.
ללכת אחרי החלום זה הדבר הכי אמיתי שאדם יכול לעשות.

דללין, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

028# יוסי ביטון - Yossi Bitton

הכירו את יוסי ביטון, מאפר בינלאומי, מרצה, מייסד ובעלים של בית הספר לאיפור וקו המוצרים הבינלאומי – b cosmic. בנוסף לזאת, יוסי הוא אדם רוחני עם תובנות מאוד עמוקות. יוסי ביטון נולד וגדל בצפת, ובגיל צעיר עבר יחד עם משפחתו לצרפת. בצרפת חווה אנטישמיות רבה באזור בו גדל, יוסי מספר שאף נדקר בגבו מסכין מאנטישמים מוסלמים באזור הקרוב לביתו.
אחרי המקרה יוסי הגיע לתחנת משטרה בשביל לתאר את המקרה, אחד השוטרים ביקש לתאר את אותו אדם שדקר את יוסי בגבו. יוסי דאג לתאר את תווי הפנים בצורה מדויקת, ומאותו הרגע התאהב בכל מה שקשור לציור ואיור. בעקבות האנטישמיות שהייתה באזור בו גדל והולדת אחותו, אודליה, משפחתו של יוסי חזרה לישראל והמשיכה לחיות שם.

לאחר השירות הצבאי יוסי נרשם ללימודי אדריכלות באוניברסיטה. באותה התקופה יוסי החליט ללמוד איפור בשביל לממן את הלימודים, מאותו הרגע שהתחיל ללמוד גילה שטמון אצלו כשרון טבעי, באותו המקום שבו יוסי למד, הוא החל לעבוד כמאפר מקצועי, תוך פחות משנה, הוא החל להדריך בבית הספר בו הוא למד.

בשביל להתקדם לשלב הבא בתחום, יוסי טס לפריז בשביל להמשיך להתמקצע בתחום יחד עם בת זוגו (אשתו העתידית) והחל ללמוד בבית הספר הגבוה ביותר ללימודי איפור בצרפת. לאחר שיוסי חזר לארץ הוא נתקל במצב לא פשוט, הוא נותר מרושש אחרי הלימודים עם חוב גדול והחברה בו הוא עבד בעבר פשטה את הרגל. יוסי התחיל להעביר שיעורי איפור באופן פרטי ,ולאחר תקופה התחיל לעבוד עם מיקי, אחיו. יחד הם החליטו להקים בית ספר ללימוד איפור, בלי שום הון עצמי, הם גייסו את הכספים בעזרת הבנקים ומשקיעים, כיום בית הספר של יוסי הוא אחד בתי הספר המצליחים ביותר בארץ.

ליוסי תמיד הייתה תשוקה לייצר ליין מוצרי איפור בישראל ובעולם. כאשר שיוסי טס בשביל להרצות בתערוכה אמנות באיטליה, נתקל במנהלי המפעל הגדול ביותר ליצור באיטליה. כאשר יוסי נפגש עם צוות ההנהלה של המפעל החיבור היה עוצמתי, ואף החל לתת ייעוץ קריאטיב להנהלת המפעל. לאחר מכן, הם החלו למתג ליין מוצרי איפור בישראל ובעולם הנקרא "b cosmic" – להיות חלק מהיקום.

יוסי מאז ומתמיד היה אדם רוחני, בזמנו הפנוי הוא נהנה ממדיטציות, יוגה, ולימודי קבלה. הוא תמיד התחבר לצד הרוחני שלו אך לא תמיד הבין את המשמעות של הדברים לעומק. בתקופה שבה הוא הגדיל את העסק בצורה משמעותית, יוסי החליט לקחת חופשה לשבועיים והגיע לויפאסנה במדבר, בתהליך שעבר, הוא הרגיש הרבה יותר מחובר לצד הרוחני שלו ומשם התחיל להתחבר יותר לעולם הקבלה. הרבה מהצלחתו המקצועית של יוסי הגיעה מתוך התפתחותו הרוחנית.

תובנות מהשיחה:

1. העולם מלא בשפע.
בזכות הסביבה שלנו שמעצימה אותנו,
נוכל להגיע לאותו שפע הנמצא בעולם.

2. כדי להרגיש מאושר באמת, ולהצליח בכל התחומים בחיים.
חשוב מאוד להתחבר לעצמנו.
להבין מה חשוב לנו, מה אנחנו אוהבים, מה מעצים אותנו.
להבין את עצמנו בכל התכונות.

3. אל תתחילו שום דבר שמרגיש לכם לא ישר,
תשמרו על היושר שלכם, היושר הולך איתכם לכל מקום,
ברגע שהיושר שלכם נעלם הוא לא יחזור בקלות.

יוסי, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

027# עידן מור (גדי וילצ'רסקי) - Idan Mor

אם מעולם לא שמעתם על גדי וילצ'רסקי, כנראה שהייתם בבידוד ב-10 שנים האחרונות. הפעם, יצא לי להכיר ולקבל תובנות מעידן מור, האדם שעומד מאחורי גדי וילצ'רסקי. עידן מור הוא סטנדאפיסט, פוליטיקאי, סופר, שחקן, מרצה, שחקן קולנוע, והוביל שלל מחאות בתחומים שונים כמו: הסלולר, קנאביס, משחות שיניים, חשמל, "תעשיית החתונות". למען האמת, הוא אחד האנשים הכי אמיתיים שיצא לי להכיר בזמן האחרון.

עידן נולד וגדל בחיפה, מאז ומתמיד עידן הרגיש שונה מהסביבה, מאופק, מוזר, בעיקר לא כמו כולם. אחרי השירות הקרבי והטיול בהודו החליט ללמוד תואר במשפטים באוניברסיטת חיפה. במהלך התואר עידן התחיל לעשות מופעי סטנד-אפ אבל עדיין הרגיש שמשהו חסר. במשך 7 שנים הוא עבד בתור קומיקאי ולמד לתואר בלי הצלחה משמעותית ואחרי הרגשה של ריקנות הוא החליט לטוס לגואה, הודו.
שם, בהודו, הוא שינה את החיים מקצה אחד, לקצה אחר.
אחרי החוויה העמוקה שנוצרה מתוצאה של חוויה פסיכדלית בהודו, עידן הרגיש שהוא מגלה את עצמו מחדש. הוא החליט להוציא את כל מה שבפנים מבלי לתת חשבון לאף אחד. משם נולד הרעיון של גדי וילצ'רסקי.


2011 – עידן החליט לשים פאה, גלימה, משקפיים אדומות, חולצה עם כיתוב של "חיפה לחיפאים", מגה-פון ולצאת לרחובות תל אביב בזמן מחאת האוהלים הגדולה. בזמן שכל המדינה כעסה וזעקה, גדי וילצ'רסקי לקח מגה-פון והתחיל לצעוק ברחבי תל אביב. לצעוק על דברים שבאמת מפריעים לנו וגם דברים שאנחנו צריכים לשמוע בשביל לצחוק קצת ולשכוח מהבעיות שאנחנו חווים בכל יום.

גדי, בתחילת הדרך הוביל מחאות פנאי כמו: "ניתוחי הקטנת חזה", "מחאה נגד שגרירות יוון", "מחאה נגד שגרירות תורכיה" ועוד. אחרי תקופה של מחאות והופעות סטנד אפ, גדי, התחיל להוביל מחאות שהשפיעו על סדרי היום של כל ישראל כמו: "מחאת הסטודנטים", "מחאות נגד אלימות משטרתית", "מחאות נגד ברית מילה", "מחאה נגד זיהום האוויר בחיפה", ו גם את המחאה למען לגליזציה בישראל. ובנוסף הצטרף בבחירות 2019 למפלגת "זהות", בשביל לקדם את המלחה בשביל לגליזציה בישראל מלחמה שבה הוא נלחם עד היום.


תובנות מהשיחה:

1. להיות שונה זה הדבר הכי אמיתי שאתם יכולים לעשות,
אל תפחדו להיות מי שאתם באמת, אל תנסו להיות מישהו שאתם לא.
אין טעם לפחד להגיד את מה שאתם רוצים, לא לפחד להתנהג איך שאתם רוצים
אל תפחדו לעשות בדיוק את מה שאתם רוצים.


2. אם אנחנו לא חיים את החיים שתמיד רצינו לחיות, לא נחייה לעולם.
לחיות את החלומות הכי מטורפים שלנו, את הפנטזיות הכי מטורפות שיש לנו בראש,
את הדברים המוזרים שבאמת אנחנו רוצים לעשות, להגיד את מה שמפריע לנו…
אם לא נעשה את זה אנחנו פשוט נמות מחדש כל יום, כל החיים, כל פעם מחדש…

3. הכל תלוי בנו, אם לא ניקח צעד משמעותי שום דבר לא יקרה.
גם אם עברנו דברים קשים, גיהנום, חוויות קשות…
מה שמשנה באמת, זה איך אנחנו בוחרים להגיב.
תמיד אפשר לעשות שינוי.


עידן, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

גדי וילצ'רסקי
026# אידן אור גיא - Eydan-Or Guy

הכירו את אידן, סופר, במאי הצגות ילדים, פזמונאי-סופר, מרצה, צלם, זמר, ואם זה לא מספיק, הוא גם מכור לקינוחים. אידן נולד עם אלביניזם (לבקנות) מה שגרם לאידן לחיות עם לקות ראייה חמורה. אידן גדל ברמת-גן ומאז ומתמיד גדל עם תחושה של חוסר שייכות מהסביבה, עוד בכיתה א' אביו נלחם בשביל שילמד בבית ספר רגיל "אבא שלי נלחם במשרד החינוך כדי שיקבלו אותנו לבית ספר רגיל, אבל מרגע שנכנסתי לכיתה התחילו לצחוק עליי". אידן גדל להיות ילד שקט ומופנם עד הצבא.

בגיל 19 אידן החליט לדרוש את מקומו בחברה אחרי שבמשך שנים הרגיש שמקומו הוא מחוץ לחברה. "בערב יחידה. נכנסתי באיחור קל למסעדה, כולם ישבו סביב שולחן גדול. ביקשתי מכמה חבר'ה שיזוזו כדי לפנות לי מקום והם סירבו. בעבר הייתי נעלב ומוותר. אבל במקרה הזה ביקשתי ביתר תקיפות, ולמרבה הפלא הם זזו ואני התיישבתי. באותו רגע הבנתי שאני דורש את המקום הפיזי שלי בחברה, אני מקבל גם את המקום הנפשי. זו הייתה נקודת מפנה בחיי. התחלתי 'לדחוף' את עצמי יותר, להתקשר לאנשים ולהזמין את עצמי לאירועים חברתיים. אחרי כמה חודשים התחילו להזמין אותי".

בגיל 20 אידן החליט לחזור בתשובה הייתה לו הארה. הוא חזר לבית של ההורים, חבש כיפה ולאחר כמה שבועות התחיל ללמוד בישיבה. ומאז הוא מגדיר את עצמו כדתי לאומי. אחרי ארבע שנות לימוד בישיבה החל לחפש עבודה. בשל מגבלותיו, אידן התקשה מאוד למצוא עבודה. מקום העבודה הראשון שלו היה בחנות סטימצקי ברמת־גן, שם עבד שנתיים ובמקביל, החל אידן להדריך בפרויקט "דיאלוג בחשיכה". בחודשים האחרונים החל אידן לעבוד במרכז ״נא לגעת״ ביפו במסעדת החושך ״בלקאאוט״ בתור מלצר שם עובדים עיוורים וכבדי ראייה לצד שפים מקצועיים אשר מספקים שלושה ימים בשבוע ארוחות בחושך מוחלט.

אידן החליט לספר את סיפרו בשביל לתת השראה והחל להרצות על סיפור חיו ברחבי הארץ, ב-2017 החליט להפיק בעזרת מימון המונים ספר שמספר את עברו בחרוזים, לאחר שנה הספר נמכר כרב מכר בחנויות הספרים. כיום אידן גר ברמת-גן עם אישתו עטרה וביתו תכלת.

תובנות מהשיחה:

1. המגבלות הכי גדולות שלנו אלו המגבלות בראש שלנו,
לכל אחד מאיתנו יש מגבלות בתחום מסוים,
לחלקנו יש מגבלות גדולות, לחלקנו יש מגבלות קטנות.
ברגע שנקבל את המגבלות שלנו באמת נוכל לחשוב על דרכים יצירתיות להתגבר עליהן.

2. אם יש משהו שאנחנו רוצים, מאוד חשוב לדרוש אותו,
החיים לא יתנו לנו מתנות בחינם, בשביל להשיג, צריך לדרוש.
אף אחד לא יודע מה אתם רוצים חוץ מכם.

3. תעשו תהליכים עם עצמכם לפני שאתם עוזרים לאחרים,
בשביל לתת ולעזור בצורה הטובה ביותר חשוב להיות שלמים עם עצמכם,
להיות שלמים עם הפגמים שלנו, עם הבעיות שלנו, וגם עם הפחדים שלנו.
רק ככה נוכל באמת לעזור לסובבים אותנו.


אידן, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

אנשים מחייכים
025# גל צחייק - Gal Tzhayek

שמעתם על NLP?
אנ.אל.פי (NLP) היא שיטה להשפעה על התנהגות המוח באמצעות שפה ואמצעי תקשורת אחרים. בעזרת NLP אפשר ליצור שינויים בתחומים שונים כמו: לרדת במשקל, להפסיק לעשן, לשפר את התקשורת בזוגיות, חרדות, דיכאון, פחדים ופוביות ועוד.

בין אם שמעתם על NLP או בין אם לא, כדי לשמוע על גל צחייק. גל הוא מאסטר ומורה ל-אנ.אל.פי (NLP), מייסד "מכללת תוצאות", אחד מבתי-הספר לפסיכולוגיה פרודוקטיבית הגדול ביותר בישראל עם סניפים בכל רחבי הארץ.
גל התחיל מכיוון אחר לגמרי, כנער הוא אהב מאוד תכנות מחשבים וMMA. בגלל שהיה נער דיי ביישן ומופנם, בתור תחביב הוא אהב ללמוד על NLP ועל עולם השכנוע, לאחר הצבא הוא החליט להקים עסק לבניית לבניית אתרים ומכירות יחד עם אחיו החורג.

לאחר שנה וחצי גל החליט לסגור את העסק והמשיך הלאה להתמקד בעזרה לאנשים באמצעות NLP, במהלך השנים גל השקיע מעל 150,000 ש״ח על לימודים עם מורים שונים מכל העולם כמו טוני רובינס ובוב פרוקטור ומאות שעות של למידה ואלפי שעות של תרגול ויישום.

גל החליט להקים את מכללת תוצאות מתוך חזון לתת לאנשים לחיות את התוצאות עליהן הם חולמים ולחיות בחוויה של אושר ושליחות. לא תמיד הכל היה מזהיר ומצליח, היו ימים שהמכללה נאבקה ונלחמה בשביל לשרוד, היו ימים קשים וכמובן ישנם ימים יותר טובים, מה שבטוח הוא שגל עבד קשה בשביל לבנות את המכללה למה שהיא היום. כיום גל מנהל את המכללה יחד עם אשתו ליאל, המכללה מנגישה קורסים בבאר שבע, חיפה, ותל אביב ופרויקטים שונים בשאר רחבי הארץ כמו: "NLP על הבר", "מכללה בקהילה", אפליקציית תוכן לNLP, ועוד.

תובנות מהשיחה:

1. זמן – נהלו את הזמן שלכם כאילו זה הנכס הכי יקר שיש ברשותכם,
ניהול זמן ופרודוקטיביות יכול לשפר לכם את רמת החיים בצורה משמעותית.
תייעלו את עצמכם באופן תמידי, כל יום, שעה, ודקה.
כל הזמן העומד ברשותכם שווה הרבה.


2. אם המציאות לא תואמת לחזון שלכם,
אל תשנו את החזון שלכם, תשנו את המציאות.
יש ברשותנו כלים שיכולים לשנות את המציאות, כל מה שצריך בשביל לשנות את מה שקורה לנו זה להגיב בהתאם, לפעמים אין לנו שליטה על המציאות.
אבל תמיד יש לנו שליטה על התגובה שלנו, התגובה שלנו יכולה לשנות את המציאות בשביל המטרות שלנו והחזון המרכזי שלנו…
אתם יכולים לעשות הרבה בעזרת המשאבים העומדים לרשותכם.


3. תקיף את עצמך באנשים עם תוצאות מרשימות,
תדאגו להיות האדם הכי גרוע בחדר בדבר שאתה רוצה להיות מומחה בו.
ככל שאנשים מסביבכם גורמים לכם לפרוץ גבולות ולקחת את עצמכם צעד אחד קדימה ככה תוכלו להשתפר ולהתמחות בתחום במהירות גבוהה יותר.


גל, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

אנשים מעניינים
024# אלמוג קינן - Almog Gustavo Kenan

הכירו את אלמוג קינן, בן 28, גדל בכרמיאל, סוחר פעיל בשוק "הקריפטו" (מטבעות דיגיטליים), חלוצי ה-E-commerce בישראל, מרצה בארץ על תחומים שונים כמו: מסחר אינטרנטי, שיווק אינטרנטי ומכירת מוצרים אונליין. בנוסף אלמוג מנהל את אחת המכללות הגדולות ביותר בישראל בלימוד על Shopify ובזמנו הפנוי מנהל את ערוץ היוטיוב "מיליונר מתחת לגיל 30".

אלמוג מאז גיל קטן שאף להצליח בענק, עוד מגיל 15 חיפש איפה אפשר להרוויח מתחומים שונים באינטרנט. הוא המשיך לנסות ללא הצלחה משמעותית עד תקופת הצבא, בסביבות גיל 20 נתקל בהזדמנויות שיש בDropShipping ,במסחר ב-Ebay. לאחר הצבא אלמוג עבד בתור שכיר ומהצד הגדיל את העסק האינטרנטי שלו, באותה התקופה הייתה סקפטיות מאוד גבוהה בכל מה שקשור ל-"כסף מהאינטרנט", אלמוג לימד חבר קרוב בדיוק את מה שהוא עושה, לאחר מכן הוא שיתף ברשתות החברתיות את התוצאות של אותו חבר שלימד, אך קיבל תגובות מאוד שליליות כמו: שקרן, רמאי, נוכל וכו'…

במקום ללמוד תואר אקדמי, אלמוג החליט ללמוד כמה שיותר בתחום שעוזר לו להרוויח: קורסים אינטרנטים, שיעורים פרטיים, ספרים בתחום השיווק וכל מידע שיכל להניח עליו את הידיים. שנה אחרי שהשתחרר אלמוג החליט ללמד יותר תלמידים ולאט לאט הגדיל את העסק ופתח מכללה ללימוד דרופשיפינג ב-Ebay, בתוך שנה וחצי הוא ואחיו לימדו יותר מ-200 תלמידים. ב-2016 הייתה נפילה גדולה בתחום ה-E-Commerce, ב-Ebay. העסק של אלמוג חווה פגיעה קשה, Ebay הטילו עיצומים על חשבונות על ישראל וגרמו להרבה עסקים לפשוט את הרגל. באותו היום אלמוג החליט ללמד קורסים וסדנאות ב-Shopify המצב גרם לאלמוג להקים את כל העסק אותו ניהל מחדש מ-0.

אחרי שנתיים, אלמוג הגדיל את העסק באופן משמעותי, מאוד היה לו חשוב להראות את חיי האושר שעבד בשבילהם הוא ממש חי את החלום ההוליוודי, וילה גדולה, טיסות לחו"ל, מסיבות יוקרתיות. באמת יש שאומרים שהגיע לפסגה. גם כשיש הצלחה הנפש לא תמיד מאושרת, אלמוג חווה תקופת דיכאון והחליט לטוס לתקופה של 5 חודשים לתאילנד ולחיות אך ורק מהמינימום. אלמוג חזר לישראל בתודעה שונה, הוא החליט לשנות את סגנון החיים, לא לפרסם חיי זוהר מפוארים ברשתות החברתיות ופשוט לחיות ממינימום.

תובנות מהשיחה:

1. תודעת שפע – תודעת שפע תוכל לתת לכם את השקט הנפשי להצליח באמת.
תשמחו מהצלחה של אחרים, תעזרו לאחרים להצליח, שתפו את המידע שלכם,
רק ככה תוכלו לגדול ולהצליח בעצמכם,


2. יש הרבה דברים שיוכלו להביא לכם אושר רגעי:
הישגים מפוארים, רכוש, מכוניות, אפסים בחשבון בנק
אבל האושר האמיתי לטווח הארוך באמת מתחיל מבפנים.


3. תדאגו להחליט החלטות המבוססות על ערכים טובים,
ככל שהערכים שלכם יהיו יותר טובים,
ככה ההחלטות יהיו יותר טובות.
על בסיס ההחלטות שלכם,
תוכלו להקיף את עצמכם בהרבה יותר אושר.


אלמוג, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

אלמוג קינן
023# טל פליקר - Tal Flicker

הפעם הזאת אני מאוד שמח לספר על טל פליקר ועל התובנות מהפגישה שלי איתו. טל פליקר הוא ג'ודוקא ישראלי, בן 27, מתחרה בנבחרת הגברים הישראלית בג'ודו, דורג #1 בדירוג העולמי, חבר הסגל האולימפי, מדליסט הארד מאליפות העולם בבודפשט 2017 ומדליסט הארד מאליפות אירופה בתל אביב 2018.


הסיפור של טל מתחיל מהשורש, הוא היה ילד בעיקר אנרגטי עם הרבה תחומי עניין, בגיל 12 הוא היה מתאמן סביב השעון בג'ודו וגם בשחייה, הוא זכה בתחרויות בשתי עד התחומים עד שלב מסוים שבו הוא היה צריך להחליט לאן לנתב את האנרגיה ובאיזה תחום הוא חייב להתמקד בו, בגיל 14 החליט להצטרף לנבחרת ישראל הצעירה ובגיל 17 הפך לחלק מנבחרת ישראל הבוגרת ואת שירותו הצבאי העביר בתור ספורטאי מצטיין.

ב-2013, הוא זכה בתחרות הבינלאומית הראשונה שלו כג'ודוקא בוגר לאחר שניצח את איוון ספירין מרוסיה ולאחר מכן הוא זכה במדליית ארד בגראנד פרי זאגרב, המדליה הראשונה שלו בתחרות גראנד פרי. מאז טל התקדם והמשיך וחווה עוד ניצחונות. לקראת 2016 טל חווה אתגר גדול בקריירה, טל לא נכלל בסגל הישראלי לאולימפיאדת ריו דה ז'ניירו ב-2016, המצב הוביל את טל להתמודד עם אחת התקופות הקשות שחווה בתור ספורטאי. למרות הקשיים טל חזר מהר מאוד לפסגה ומאז ניצח כמעט בכל התחרויות בו השתתף.

מרץ 2017 זכה טל בפעם הראשונה במדליית זהב בגראנד סלאם באקו. שנת 2017 הייתה השנה המוצלחת ביותר בכל הקריירה של טל, באוקטובר 2017 טל זעזעה את עולם הספורט באבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות לא מכיר את מדינת ישראל כמדינה והציגו אותה בתחרויות בתור "האיגוד העולמי", ללא דגלי ישראל וללא סממני המדינה. לאחר שטל זכה במדליית זהב, טל החליט לשיר את המנון "התקווה" לצלילי המנון האיגוד העולמי. המעשה של טל הסעיר את עולם הספורט, לאחר מכן ארגון הספורט העולמי הכריז כי כל מדינה חייבת להציג את כל המדינות בצורה הוגנת או שהתחרות תבוטל.

תובנות מהשיחה:

1. מחויבות ומשמעת אלו הדברים הכי חשובים להצלחה,
תעשו את מה שאתם צריכים לעשות,
אל תעשו את מה שאתם לא צריכים לעשות,
זה עד כדי כך פשוט.

2. אין דבר כזה "דרך קלה", לכולנו יש קשיים.
בסופו של דבר ההצלחה מסתכמת במי שהצליח להתגבר על הקשיים בשביל החלומות שלו.

3. ככל שיותר ויותר אנשים מאמינים בחלום שלכם,
ככה תהיו יותר חזקים בכל האתגרים שתפגשו בדרכים.


טל, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

89912717_3104083592935111_3236159751893024768_o (1)
022# מירב אמיד - Meirav Amid

מירב היא בעלת עסק עצמאי לליווי אסטרטגי, עסקי ושיווקי לבעלי עסקים ולעצמאים, יזמת בתחום הנדל"ן, מובילה בקהילת "אנשי העולם החדש נפגשים בשכונה", מרצה על אסטרטגיה, יזמות ושיווק מזווית אחרת לדור הצעיר וגם לגיל השלישי, ובנוסף מובילה את ההתנדבות במעגל תל-מונד…

מירב התחילה את הקריירה במסלול הקלאסי עם חוש מאוד יזמי, ישר מהצבא לתואר בבר אילן בתקשורת ובשיווק ולאחר מכן היא החלה לעבוד במשרד פרסום, היא התחילה את דרכה בתחום בתור פלנרית והתמחתה באסטרטגיה עוד לפני שהרשתות החברתיות השתלטו על עולם השיווק. בהמשך הדרך היא עברה לעבוד "בצד הלקוח" והתקדמה יחד עם עולם השיווק. באותה תקופה חוותה על בשרה את השינוי העצום שהיה בתחום השיווק, מה שנתן לה כישורים ייחודיים למציאת פתרונות דינמיים ולחשיבה מחוץ לקופסא.

עם הזמן היא התקדמה בתברת מוצרי הצריכה שבה עבדה (כאמור, צד הלקוח…) עד שהגיעה לתפקיד סמנכ"ל שיווק. בהמשך הקריירה מירב חיפשה את האתגר הבא והחליטה לעבור מהעבודה ה"מסודרת" שבה עבדה ולהקים סטארט-אפ בתחום הBig Data. אחרי תקופה ארוכה של התייעצויות עם מנטורים, מפגשים עם יזמים ומשקיעים, שעות של למידה ועבודה קשה, מירב החליטה להמשיך הלאה ולעבוד כעצמאית וכך לעזור ליזמים ובעלי עסקים בישראל.


כיום מירב מלווה בעלי עסקים, מעבירה הרצאות לעצמאים, יזמים, ובעלי עסקים בתחומים שונים כמו: אסטרטגיות עסקיות, יזמות, ניהול עסקי, ושיווק. לצד העבודה בתור עצמאית, מירב יזמת בתחום הנדל"ן באופן פרטי (היא קוראת לזה תחביב) ועוסקת בעיקר בעיקר בהשבחת נכסים במרכז, במסגרת הזמן הפנוי שלה מירב מנהלת קהילות שונות ועובדת על פרויקטים חברתיים.


תובנות מהשיחה:

1. כשאומרים לכם לא – זה לא סוף העולם… ואולי אפילו ברכה.
בדרך כלל ה"לא" שקיבלתם, זה פשוט "לא עכשיו".
חפשו דרך אחרת…

2. הרבה אנשים חושבים על "ליזום" כעל פעולה מאוד עסקית,
יזמות היא בעצם הגשמת חלומות, זאת פעולה מאוד פשוטה שכל אחד יכול לעשות.
הבלתי אפשרי הוא לגמרי אפשרי.

3. לעולם אל תפסיקו להיות סקרנים,
תמיד תאפשרו לעצמכם לדעת יותר.
זה מאוד מפתיע לגלות מה אתם לא יודעים.


מירב, תודה רבה על הזמן שלך.

אנשים מחייכים
021# ירין יחזקאל - Yarin Yehezkel

השבוע אני מאוד שמח לספר על ירין יחזקאל ועל הדרך שהוא עבר. ירין יחזקאל, בן 24, משפיען רשת , מרצה לארגונים וחברות בתחום הסושיאל מדיה וקמפיינים ממומנים, מנהל השיווק של הסדרה אינסטה-בייב (סדרת האינסטגרם הראשונה בישראל), מעורכי "חיילים מצייצים", ומנכ"ל הסוכנות "YOUNG",

ירין התחיל את הדרך שלו עוד בצבא, הוא כתב סטטוסים מצחיקים ברשת החברתית הכי שקטה בישראל, טוויטר. אחרי תקופה קצרה משפיענים בפייסבוק החלו להעלות את הסטטוסים שלו והוא התחיל לקבל חשיפה גם בפייסבוק. במקביל לצבא ירין עבד כסוכן מכוניות ולמד מכירות ובזמנו הפנוי הוא התחיל לערוך את הפוסטים של חיילים מצייצים, אחרי 3 חודשים חיילים מצייצים הגיעו ל100 אלף עוקבים. בזכות חיילים מצייצים החלו מחאות, שינויי תפיסה בכל המערכת הצבאית, גיוס תרומות לחיילים בודדים ועוד אירועים ששינו את תפיסת הצבא לטווח הארוך עד היום, בפעם הראשונה, לחיילים היה קול שאפשר לשמוע.

עוד בזמן הצבא ירין חיפש כיצד הוא יכול לספק שירותים שונים ברשתות החברתיות והתחיל לנהל את הנכסים הדיגיטליים בשביל חברות שונות כמו: אפרת אילן, פשפשוק, סניה ולדברג, המכללה למנהל ועוד. ממש לפני השחרור ירין התחיל לעבוד בתור שכיר בעיר השעשועים בע"מ (לונה פארק, סופרלנד, מימדיון). ירין הבין מאוד מהר שהוא רוצה להיות עצמאי ולהצליח בעצמו ועם השחרור שהגיע הוא פתח סוכנות פרסום. ירין העסיק שלושה עובדים, קיבל עוד לקוחות, העתיד זהר והכל היה נראה מזהיר. ולאחר שלושה חודשים העסק פשט את הרגל.

אחרי תקופה קצרה ירין החל לחפש את הכיוון הבא והתייעץ עם יועץ עסקי. מהר מאוד בזכות קשרים וכח רצון ירין חזר לסוס וחזר לעסק, בתוך חודש וחצי הוא התחיל לעבוד עם יפו-תל אביב, המכללה למנהל, וFIAT – סניף חיפה. ירין גייס עובדת נוספת, התחיל לעבוד עם עוד לקוחות, והרים את העסק חזרה על הרגליים.

היום, לאחר שנתיים שפתח את העסק מחדש, ירין גר בחולון עם בת זוגתו טל ועובד במשרדו ברמת גן. בימים אלו ירין השיק מוצר הנקרא easy2ad – כלי לאוטומציות בפרסום בפייסבוק, מספק קורס לשיווק דיגיטלי באתר האישי שלו, ובנוסף מנהל את סוכנות "Young" – אחת הסכנויות הגדולות ביותר בישראל המתמחות בצעירים. הוא עובד עם יותר מ-40 לקוחות מרוצים בכל הארץ כמו: מיטב ד'ש, שטראוס מים, בורגרס-בר, רדבול – ישראל, ארקפה ועוד…

תובנות מהשיחה:

1. תרכשו את האמון והתמיכה של כל האנשים שבסביבה שלכם.
תתנו ערך, תוכיחו שאפשר לסמוך עליכם ותמיד תחשבו איך אפשר לעזור לסביבה שלכם.

2. קומו בבוקר עם התמדה ורצון להצליח.
הדבר הראשון שצריך בשביל להצליח הוא לקום בבוקר ולעבוד בשביל המטרות שלכם.
יש הרבה אנשים שפשוט לא קמים בבוקר.

3. תדאגו למתג את עצמכם ברשתות החברתיות,
תראו את הדעות הכנות שלכם, תראו את העבודה הקשה שלכם.
לאורך זמן זה יתגמל אתכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

ירין, תודה רבה על הזמן שלך.

אנשים מעניינים
020# אוריאל אופיר - Uriel Ofir

הפעם מאוד שמחתי להכיר אוריאל אופיר, חרדי לשעבר, אבא לחמישה, מרצה, עורך פעיל ביזמות חברתית באזור הדרום, בנוסף מפיק ומראיין בפודקאסט "מדרום תיפתח הטובה".

אוריאל החליט לצאת בשאלה בגיל יחסית מבוגר ומאז השתנה עולמו. השינוי התחיל כשהיה כבר אבא לחמישה ילדים, אחרי שנים ארוכות של לימוד תורה בישיבה, באותה תקופה אוריאל התחיל להטיל ספק בעולמו, מה שגרם לסכסוך עם אשותו שנמשך כשנתיים וחצי ובסופו נגמר בגירושין. באותה התקופה אוריאל התמקד בעשייה יזמות חברתית, משם הגיע הרעיון להפיק את הפודקאסט "דוסקאסט" – הפודקאסט הראשון לציבור הדתי לאומי.

לאחר המאבק הקשה של הגירושין, בצער רב אוריאל איבד את אחיו ממוות פתאומי.
רצף החוויות הקשות הובילה את אוריאל למקום לא קל ואפל. אוריאל עצר את לימודיו במכללה והתמודד עם משבר נפשי. אחרי תקופה קשה של התמודדות והתגברות של אתגרים קשים בחיים האישיים אוריאל, הוא החליט לעבור לדרום הארץ, לבאר שבע, להוריד את הכיפה, לצאת בשאלה באופן סופי, ולהמשיך בלימודיו

לאחר מכן אוריאל החליט לתמוך בקהילת היוצאים בשאלה והקדיש מזמנו בהקשבה וסיוע ליוצאים בשאלה אוריאל הוא אחד מהמייסדים של הקהילה "בתוך ארון הקודש – הבית לאנוסים דתיים חילונים בארון" שם חברי הקבוצה משתפים באתגרים שלהם בתהליך השינוי הפנימי שעברו עם איבוד האמונה הדתית ואיך לבטא אותו, אם בכלל, כלפי חוץ. שם הוא כותב על הקושי לצאת מהחברה החרדית.

כיום, במסגרת הזמן הפנוי שלו, אוריאל מתמקד בהרצאות על האתגרים שחווה בחייו והחל להפיק פודקאסט חדש הנקרא "מדרום תיפתח הטובה" שבו הוא מראיין יזמים חברתיים מדרום הארץ, ובנוסף אוריאל מתנדב בארגון "פעמונים" (ארגון פעמונים הנותן סיוע בתחום כלכלת משק הבית באמצעות ייעוץ וליווי כלכלי).


תובנות מהשיחה:

1. אל תפחדו להאמין באמונות שלכם,
גם אם זה סותר את מה שעשיתם ברוב החיים,
אין תחליף לאותנטיות עם עצמם.
ריצוי אין-סופי של הסביבה הוא סבל שלא נגמר.


2. כל צעד שתעשו היום זאת תוצאה של מה שיקרה מחר,
אל תתעלמו מהבחירות שלכם בחיים. תלמדו מהן.


3. הכאב הוא משהו שתמיד הולך איתנו.
זה בסדר לעצור, לכאוב, להיות עצובים.
ברגע שאפשר זה גם בסדר להמשיך הלאה.


אוריאל, תודה רבה על הזמן שלך.

שתי אנשים מחייכים
019# שקד אליהו - Shaked Eliyahu

אי פעם חשבתם שחייבים להוציא בגרות ולעשות תואר ראשון בשביל להצליח בשוק העבודה? אז כדי לכם להכיר את שקד אליהו.
שקד אליהו, בן 17, גדל ביישוב בעוטף עזה, מרצה, מנחה בעלי עסקים, מנהל קהילות, ובעל עסק בתחום השיווק אינטרנטי.


תאמינו או לא אבל שקד התחיל את הדרך העסקית שלו בגיל 14, הוא למד קורס לשיווק דיגיטלי ברשתות החברתיות, הוא התחיל את דרכו בניהול קמפיינים ברשתות החברתיות ושיווק מוצרים שונים בשביל חברות בעולם. לאחר מספר חודשים שקד הגדיל את העסק וגייס יותר לקוחות. מאז שהתחיל היו לו חודשים בהם העסק לא היה רווחי והיו חודשים בהם הוא היה רווחי מאוד, אבל תמיד יש הייתה עבודה קשה בעסק המתפתח..

אחרי שילד בן 16 מרוויח 5 ספרות בחודש, מקבל חשיפה של מיליוני צפיות ברשת וסוגר עסקאות של אלפי שקלים, הרעיון של בית הספר, בגרויות, ומבחנים בשביל לקבל מקצוע טוב מתחיל להתערער, לאחר מלחמה מתמשכת עם הסביבה שלו שקד פרש מבית הספר בכיתה י' ומאז דואג להגדיל את העסק שלו בקצב מואץ. אפילו שההורים לא היו מרוצים מהרעיון שקד החליט לרדוף אחרי המטרות שלו ולהצליח במה שהוא אוהב וטוב בו.

למרות שפרש מבית הספר, בין פגישות עסקים ועבודה במשרד שקד לומד לבגרויות ומשלים אותן באופן פרטני בגלל הרצון שלו להגיע ליחידה בצבא הדורשת תעודת בגרות מלאה. בימים אלו שקד עובד ממשרדו בהרצליה, מנהל קהילה צומחת של כ-40,000 עוקבים ברשתות החברתיות ועוזר לבעלי עסקים להגדיל את החשיפה של העסק בעזרת שיווק, תוכן וחשיפה.
תובנות מהשיחה:

1. לא חייבים להמציא את הגלגל,
פשוט תסתכלו מה האנשים המוצלחים בעולם עושים,
ותבינו איך אתם יכולים לעשות את זה בדרך שלכם

2. קצה החלומות שלנו נגמרים בתודעה שלנו.
אם תאמינו שאפשר להצליח או תאמינו שאי אפשר להצליח,
בשני המקרים, אתם צודקים לחלוטין.

3. גם אם אתם בני 14 או בני 62,
בעולם של היום אפשר להצליח, כל מה שצריך זה לנסות.


שקד, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

87809593_3088426107834193_5580393163073257472_o (1)
018# ניר קוריס - Nir Kouris

הפעם יצא לי לפגוש אדם מאוד מעניין בשם ניר קוריס, ניר הוא יזם חברתי בינלאומי, איש שיווק, ובכלל איש העולם הגדול. ניר התחיל את דרכו עוד בדיגיטל הרבה לפני שמישהו ידע שיש איזשהו פוטנציאל עסקי באינטרנט, עוד בגיל 12 הוא מכר וקנה דומיינים. בזמן שילדים אחרים היו מתמקדים בציונים ניר עבד ברוב נעוריו בקייטנת מחשבים.

ניר הבין לאן העולם מתקדם והתמיד לחפש את הגאדג'טים החדשים ביותר. כשתלמידים היו הולכים למשרד של המנהל בשביל לקבל שימוע או עונש ניר היה נכנס למשרד המנהל בשביל ליצור שיתופי פעולה ולעבוד על מיזמים חדשים. לאחר השירות הצבאי ניר החל ללמוד תואר באוניברסיטה ולאחר מספר קורסים הוא החליט לפרוש ולעבוד בשביל חברת הייטק
גדולה. באותו הזמן רוב האוכלוסיה בישראל היו בטוחים שמי שאין לו תואר לא יכול לעבוד במשרת הייטק מכובדת, אבל לעומת זאת ניר כבר ידע לאן העולם מתקדם.

ניר החליט לפתוח מיזם חדש, מחנה הייטק היוקרתי ואיכותי ביותר בישראל, eCamp Israel, ניר איפשר לתלמידים מהפריפריה וישובי עוטף עזה לקבל מלגות ללימודים ובכך יצר אפשרות גם לתלמידים ללא תקציב ללמוד תכנים איכותים מאוד ולהתקדם לשוק העבודה בעולם ההייטק.

אחרי המיזם בישראל ניר החליט לפרוץ גבולות ולהמשיך לאתגר הבא, במשך 6 שנים ניר היה הרבה בחו"ל והתמקד בעיקר ביצירת קשרים עסקיים בהייטק ומיתוג חיובי לישראל בפני העולם בצורה האיכותית ביותר.

בשנים האחרונות ניר נמצא בעיקר בהולנד, ניהל את אחד האקתונים הגדולים ביותר בעולם, הרצה מול יזמים ומשקיעים, ובנוסף אימן ועזר ליזמים מכל העולם. כיום ניר עובד עם חברות גלובליות, ממשיך לפתח חדשנות, למתג את ישראל בפני העולם, לפתח את הסביבה שלו וגם את החברים שלו.


תובנות מהשיחה:
1. לא צריך לדעת הכל, גם לא צריך להיות מוכשר בהכל.
כל מה שצריך לעשות בשביל להצליח, זה להבין אנשים ולהבין כיצד אפשר לעזור להם.

2. בשביל לשכנע אנשים להשקיע ברעיון שלכם אל תנסו למכור את עצמכם, תנו לחזון שלכם למכור את עצמו.
ככל שהחזון שלכם יותר גדול ומשפיע על יותר אנשים לטובה, ככה יותר ויותר אנשים ישמחו להשקיע בו.

3. אנשים עושים הכי טוב בנקודת הזמן שלהם בחיים עם מה שהם מכירים ועם המשאבים שיש ברשותם באותו הרגע הנתון,
אין אנשים טובים או אנשים שליליים, צריך לסלוח, להיות אנושיים זה גם לטעות, לעשות מאמץ להשתפר, להתמקד בטוב, מה שחשוב הוא לעולם לא להפסיק להאמין ברצון הטוב של האנשים בעולם.


ניר, תודה רבה על הזמן שלך.

אנשים מחייכים
017# לירן מיכאלי - Liran Michaeli

הכירו את לירן מיכאלי, בן 20, מרצה, מפיק ארגוני TEDX, מאמן מרצים, ותאמינו או לא, גם חייל.

מה זה TED?
אירוע TED מורכב מהרצאות קצרות, עד 18 דקות, ומטרתו להנגיש רעיונות חדשניים לצופים.

מה זה TEDX?
כל אירועי טד בעולם שאינם האירוע המרכזי בקנדה, הם TEDx. אירועים ברישיון ופיקוח של TED העולמי המאורגנים על ידי בעל הרישיון המקומי. ארגון טד העולמי לא משתתף במימון ולכן הפקת האירוע מתאפשרת רק בעזרת רוכשי הכרטיסים ונותני החסות.

לירן התחיל את מערכת היחסים שלו עם עולם ההרצאות בגיל 16, לירן הגיע לכנס הרצאות בסגנון TED של המרכז הבינתחומי הרצליה ולאחר ההרצאה הוא קיבל החלטה, לעשות הרצאה בסגנון TED בבית ספר התיכון שבו הוא לומד. לירן פנה לכל מי שארגן כנסי TEDX בישראל בעבר עם בקשה לעזרה, לאחר כשנה הרים אירוע הכולל יותר מ-150 אנשים בקהל ו7 מרצים האירוע בבית ספר אליאנס הנקרא TEDxAllianceHS.

במסגרת הפרויקט לירן היה צריך לאמן מרצים, לשווק את האירוע, לנהל מתנדבים, וללמוד כישורי תקשורת ברמה גבוהה ללא שום ניסיון קודם. בעזרת שרכש באירוע לירן העביר הרצאות ועזר למרצים מכל התחומים להשתפר ולהתקדם בתחום. השאיפה האמיתית של לירן היא לשנות את עולם ההרצאות. כיום הרבה מרצים רוצים לעשות הרצאות גדולות, מפוארות ומרשימות כמה שיותר. על פי לירן הרצאה מוצלחת לא נמדדת בגודל הקהל, אלא בהשפעה שיש למרצים על הקהל ועל העולם בפרט.

לקראת השחרור המתקרב ובא, לירן מקים אירוע TEDxRamatAviv: אירוע נוסף ברמת אביב בנושא קהילה, השפעה, ושינוי תודעה. בתור נער מתבגר עם חלומות גדולים לירן סבל מהרבה בעיות תקשורת, ביישנות, פחד מול קהל, וחרדות חברתיות. בדיוק בגלל האתגרים שלירן התמודד איתן הוא החליט לחתור לעבר עולם ההרצאות בשביל להשפיע, לגרום לסביבה להיות סבלנית, ובעיקר להתמודד עם האתגרים הגדולים ביותר שלו.

תובנות מהשיחה:

1. תציבו לעצמכם מטרות גבוהות, תחלמו 5 שלבים מעל מה שאתם יודעים או מסוגלים,
אם תעשו את מה שאתם יודעים הכי טוב, כנראה שתשארו במקום.
אם תרצו לעשות שינוי בעולם, תשאפו להצליח בענק ולעשות הרבה יותר.

2. אם יש לכם מסר חשוב להעביר לעולם אל תחשבו "למה שמישהו ירצה להקשיב לי?"
תאמינו שכל אחד צריך לקבל את המסר שלכם בגלל שזה יכול ליצור אצלם השפעה משמעותית.

3. את הגרף או המצגת שהראת לאנשים עם הזמן הם ישכחו,
איך גרמת להם להרגיש, הם לא ישכחו לעולם.
אם תרצו להשפיע על אנשים ועל העולם תגרמו לאנשים להרגיש יותר.

לירן, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

אנשים מחייכים
016# ניסן גבני - Nissan Gavni

תחזיקו חזק כי הפעם נפגשתי עם מישהו מעט לא "רגיל". הכירו את ניסן גבני: פרפורמר, רקדן עמוד, בעל ליינים של מסיבות סקס וסווינג, מנטור למיניות, מטפל זוגי, מעסה מקצועי, וצ'יף בשבט שלו.
ניסן הוא אחת הדמויות המשמעותיות בעולם הBDSM והפטיש בישראל, ניסן גדל בראשון לציון ומגיל צעיר דאג להיות במרכז העניינים, כנער שיוצא הרבה לתל אביב ניסן תמיד שאף להשפיע על הסביבה שבה הוא נמצא, באמצעות המסיבות והרשתות החברתיות ניסן הפך לאושיית רשת משפיע ודאג שלא יהיה אדם שלא שמע עליו.
מתוך אהבה לנשקים גיימינג ואתגרים חדשים בגיל 18 ניסן התגייס ליחידה קרבית ושירת בגדס"ר נח"ל, אחת החוויות המשמעותיות ביותר שחווה בחייו.

לאחר הצבא, בגיל 22 ניסן במקרה הגיע למסיבת פטיש ומאז אותו יום גורלי הוא התחיל להופיע במועדון הדאנג'ן בתל אביב ובמסיבות בתחום בכל הארץ ובאירופה עד היום הזה. אף על פי חזותו והסטיגמות לגבי עיסוקיו, ניסן מעולם לא שתה, עישן, או צרך סמים מכל סוג. חולה שליטה ואוהב שהכל צלול, לניסן גם אין אף קעקוע על גופו.
בזמנו הפנוי הוא גיימר קונסולה PS4 מכור למשחקי יריות,' חובב ערוצי פיזיקה ומדע, ובנוסף יש לו תואר ביוטיוב.

כיום ניסן גר בקומונה שהקים ב2017 בדירת חלומות ענקית של 11 אנשים שבנה במו ידיו בפלורנטין, שם הוא מעביר אימוני כושר, הדרכות, מנטורינג, ובעיקר נהנה מהחיים. בין חיי הלילה, המועדונים, המוזיקה, האימונים, והחוויות ניסן גם מתנהל כאיש עסקים ומקים בימים אלו פרויקטים גדולים בעולם המיניות והליברליות וממשיך לאסוף אנשים מתאים לפרויקט סודי ושמח


תובנות מהשיחה


1. אנחנו בדיוק איפה שאנחנו צריכים להיות והכל קורה בדיוק בזמן הנכון.

2. תמיד יהיו אנשים שיסתכלו על החיים שלכם בעין טובה וגם יהיו אנשים שיסתכלו בעין רעה,
כל עוד אתם מאושרים, מה זה בכלל משנה?

3. אם אתה חי כמו שאתה עושה עסקים, אז או שאתה לא חי או שאתה לא עושה עסקים.


ניסן, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

אנשים מעניינים
015# עטרה מרציאנו - Atara Marciano

אני מאוד שמח לכתוב הפעם הזאת על עטרה מרציאנו, עצמאית, אמנית, ציירת, ובעלת עסק מצליח. עטרה נולדה למשפחה חרדית במושב בדרום הארץ היא חיה את כל חייה לפי חוקי הקהילה שבה היא חייה, בהבנה ושמחה, בגיל צעיר הוריה התגרשו, דבר שהוביל אותה להתמודד עם קשיים שלא כל ילדה לבית חרדי מתמודדת. בגיל 18 החיים לקחו פניה חדה ולאחר תאונת דרכים טרגית, אביה נפטר. המקרה המצער הביא איתו קשיים ואתגרים שאין לתאר, מאז עטרה התמודדה והתגברה על המצב ולא ויתרה לרגע על השאיפות שלה.

בגיל 19 עטרה החליטה לפתוח דף חדש בחיים ולחזור בשאלה, היא עברה למרכז הארץ בשביל לעשות שנת שירות. אחרי שנת השירות היא החלה לעבוד בעבודה משרדית בחברת ביטוח בשעות מרובות. אחרי תקופה ארוכה של חוסר הגשמה, עטרה החליטה לפתוח דף חדש ולרדוף אחרי החלומות שלה.

בגיל 22 עטרה החליטה לפתוח עסק עצמאי והחלה למכור את הציורים שלה למגוון רחב של לקוחות, ציורים לבתי עסקים, איורים לסלבריטאים, ציורי Canvas בהזמנה אישית, פורטרטים דיגיטליים בהזמנה אישית, סדנאות ציור לילדים ומבוגרים, ואפילו ציריה את כריכות הספרים של גדי וילסרצ'קי ופלג כהן.

"Imagine all the people – Living life in peace" (John Lenon)

תובנות מהשיחה

1. החיים הם לא צפויים, כולנו ברמה מסוימת חווים קשיים, הכל תלוי כיצד אנו מגיבים למה שקורה לנו בחיים.

2. אם אתם חווים קושי בחיים, עצרו, חשבו אם בעוד 5 שנים עדיין יכאב להם מאותו הקושי שאתם חווים כיום. אם כן, עצרו, תספגו הכל. אם לא, אז תמשיכו הלאה. אין טעם להתעכב…

3. השינוי לעבר חיים טובים יותר מתחיל מצעד אחד, אין טעם לפחד משינוי טוב.


עטרה, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

88039020_3077030175640453_1573637439858147328_o
014# רעות תות - Reut Tut

הפעם יצא לי להיפגש עם רעות תות, בת 25, יזמית, מנטורית, בעלת עסקים, ורקדנית סלסה בינלאומית. רעות החלה את דרכה העסקית מעבר לאוקיינוס לאחר השירות הצבאי ללא שום תוכנית מוקדמת היא לימדה סלסה במקסיקו וגוואטמלה, ולאחר תקופה קצרה בישראל החליטה לארוז מזוודות ולטוס בעקבות התשוקה שלה, לגור במדריד. בזמן שרעות לימדה סלסה במדריד היא החלה להקים עסק לשירותי הסעות במדריד, ותוך כדי תנועה למדה כיצד לנהל את העסק ברמה גבוהה גם ללא שליטה מלאה בספרדית או בניהול עסקים בספרד.


מאז רעות ניהלה את העסק במדריד והייתה בקו קבוע בין ישראל וספרד, לאחר שנתיים היא הרחיבה את העסק גם לאנגליה ופתחה בלונדון קו שירותי הסעות. רעות השתתפה במאות סמינרים והחליפה ידע עם עשרות מנטורים המשפיעים ביותר בעולם, כגון: טוני רובינס, רובין שארמה, אלנה קארדון, ג'ון אסרף, סטדמן גראהם (בעלה של אופרה ווינפרי) ועוד…

בעקבות הידע שקיבלה, רעות פיתחה את שיטת YKL בסן דייגו שבארה"ב (Your Kingdom Life) השיטה במהותה מובילה לאחריות, הישגיות ומקסום חיי האדם בתחומי החיים האישיים והעסקיים.

בימים אלו רעות ממשיכה לפתח את העסק שלה ובין לבין מעבירה סדנאות העצמה בארץ ובעולם ועוזרת למאות אנשים ובעלי עסקים להתגבר על קשיים ובעיות בחיים העסקיים והאישיים שלהם, בנוסף רעות ​מנחה את תוכנית RTV – בה היא מראיינת את האנשים המצליחים ביותר בעולם ומנגישה טיפים לעסקים, יזמים, והצלחה בחיים.


תובנות מהשיחה:

1. גם אם אתם לא יודעים מה השלב הבא, אם אתם עוקבים אחרי התשוקה שלכם, אתם בדרך הנכונה.

2. אומץ ותעוזה היא תכונה מאוד חשובה בכל תחום בחיים, אל תעצרו לרגע בגלל הפחד.

3. ברגע שתפסיקו לחשוב בעיקר על עצמכם, תוכלו להיות יותר מאושרים ותגלו עולם ומלואו.רעות, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

013# רות מואטי - Ruth Moatti

אני מאוד שמח להציג את רות מואטי, בת 25, נציגת "דור העתיד" של ישראל באו"ם וסטודנטית למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. רות מייצגת את צעירי ישראל בתחומים שונים באו"ם. במסגרת התפקיד רות נואמת בפני מנהיגי עולם, מארגנת ומשתתפת באירועים שונים באו"ם, כנסים בינלאומיים ובנוסף שומרת על שמה הטוב של מדינת ישראל בפני העולם.

רות החלה את המסע הדיפלומטי שלה עוד בצבא היא שירתה ביחידת דובר צה"ל במדור ליחסים בינ"ל וסיימה את שירותה בתור קצינת הדוברת חיל הרפואה. לאחר שירותה הצבאי, החלה לעבוד בארגון AIPAC, השדולה ליחסי ישראל-ארה"ב במשך שלוש שנים. במסגרת "הטיול הגדול" של רות בחרה להתנדב באוגנדה במשלחת לקידום ופיתוח תכנית ליזמות וניהול עסקים קטנים עבור נשים מקומיות. בנוסף פעלת כיועצת אסטרטגיה ותקשורת למנכ"ל הבית הפתוח בירושלים לגאווה וסובלנות סביב מצעדי הגאווה והסובלנות בשנים 2018, 2019.

בשיחה עם רות דיברנו הרבה על כח ההשפעה שיש לצעירים במדינת ישראל ואיזו השפעה יש לצעירים של היום על תחומים שונים בעולם, אם בעשור האחרון ישראל הייתה Startup Nation אז החזון של רות הוא לקדם את ישראל כ- Impact Nation ולהוביל עשייה חברתית כך שהעולם כולו יראה את ישראל בתור מדינה שמובילה שינוי לעולם יותר טוב.

תובנות מהשיחה:

1. אם אתם עובדים קשה כל יום, כל שבוע וכל חודש, כדאי שזה יהפוך את העולם שאתם חיים בו ליותר טוב.

2. שווה להילחם בשביל משהו שאתם מאמינים, גם אם זה אומר שתצטרכו לשכנע את כל העולם להבין שאתם צודקים.

3. גיוון ופתיחות אלו הכוחות הגדולים ביותר הנמצאים ברשותנו בשביל לגרום לעולם להתקדם ולהשתפר, כולנו צריכים לשמור על ראש פתוח.

רות, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

87452822_3069764199700384_8973181258330800128_o (1)
012# Jeremy Welfeld - ג'רמי וולפלד

תכירו את ג'רמי וולפלד! המייסד והבעלים של מבשלת הבירה "'Jem's: beer Factory".
ג'רמי היה ילד למשפחה אורתודוקסית אמריקאית מארה"ב, מיסיסיפי. בין המשפחות היהודיות היחידות בעיר, משפחה מאוד ליברלית, ציונית ומלאת חיים.

"תמיד הייתי ציוני, תמיד רציתי להתגייס ותמיד רציתי להגיע לארץ ישראל." בגיל 19, 1984, ג'רמי התחיל בתהליך עלייה לארץ והגיע לקיבוץ שלוחות, שם התגייס לגרעין נח"ל בצבא ולאחר שנה וחצי ג'רמי ואחיו ג'ון עשו תאונת אופנוע לצערו לא הצליח לסיים את קורס הצניחה וחזר לארה"ב לתקופת שיקום.

בגיל 22, ג'רמי חזר לישראל לקיבוץ רגבים, שם הכיר את אשתו לעתיד, סנדרה. לאחר תקופה לא ארוכה בקיבוץ רגבים ג'רמי חזר לארה"ב, פלורידה כדי לעשות תואר ראשון במלונאות ומסעדנות. באופן מעט אירוני ג'רמי לא היה שותה הרבה בירה אבל באותו הרגע שהוא התיישב במבשלת בירה בבולטימור הזמין Blueberry ale, "שתיתי שלוק אחד ופשוט הייתי בהלם,החלטתי שאני חייב להביא את זה לישראל".

לאחר התואר, התחיל ג'רמי לבשל בירה בביתו כתחביב, ומשם התחילה אהבתו לבירה. ג'רמי החל להפוך חלום למציאות, Jem's, מבשלת בירה שתהיה גם כשרה וגם מגניבה, "Kosher and Cool".

ג'רמי עבר לקליפורניה כדי להתמחות במיקרוביולוגיה. לאחר ההתמחות במבשלת הבירה בבולטימור, קיבל עבודה חדשה: להיות האחראי הראשי על האירוח והקייטרינג בבית הלבן, שם ג'רמי אירח את הנשיאים ג'ורג' בוש' הילרי קלינטון וביל קלינטון.

הבעיה העיקרית שהייתה לג'רמי להגשים את חלומו היא הייתה לגייס כספים בשביל החלום. לאחר שחזר מארה"ב עם אשתו סנדרה ובנו בן השנתיים התקשה למצוא עבודה בקייטרינג בישראל משום שלא היה מוכן לעבוד בשבת. ג'רמי החל לעבוד בבנייה בעבודה פיזית וסזיפית בשביל לחסוך לחלומו ועבד קשה בעוד עבודות שונות בתחום המסעדנות במשך מעל 20 שנים עד שהקים את הסניף הראשון של Jem's, לא הרבה יודעים אבל השם Jem's הגיע מאחותו הקטנה של ג'רמי שלא הצליחה לבטא ג'רמי כשהיו צעירים..

ג'רמי היה בטוח ב100% אחוז שהמבשלה הראשונה תהיה בפתח תקווה. "לא היה לי בכלל ספק", "אף אחד לא הבין למה אני רוצה לפתוח דווקא בפתח תקווה", יומיים לאחר שפתח את המקום היה כבר בחדשות עם כותרת ענקית "מהבית הלבן לפתח תקווה". המקום היה היחיד מסוגו בגלל שהוא גם היה באווירה צעירה וחדשה, והבירות היו הראשונות מסוגם, הסניף הראשון של Jem's הוקם ב 2009. ג'מס הייתה מבשלת הבירה המגניבה הכשרה הראשונה בישראל.

אחרי הסניף בפתח תקווה עוד 10 סניפים בכל רחבי הארץ כפר סבא, ברעננה, במתחם שוק צפון ברמת החייל בתל אביב, במודיעין, בקיסריה, בפרדס חנה, רחובות, באר שבע וכיום רק ממשיכים להתרחב.

תובנות מהשיחה:

1. זה לא קל לעבוד קשה בשביל החלומות שלנו,
תעבדו קשה אבל אל תשכחו להנות.

2. כל רעיון מתחיל בקטן,
תדאגו שבראש שלכם הוא יהיה ענק.

3. תשמרו על אופטימיות,
אם החלום שלכם מספיק חשוב לכם,
הוא יקרה… סבלנות.

ג'רמי, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

83809566_3014806048529533_6233950317801635840_o
011# מאיה מיי ארויו - Maya Mey Aroyo

הכירו את מאיה מיי ארויו, נוודת דיגיטלית (למרות שהיא שונאת את המונח הזה) כבר כמה שנים, מתפרנסת מ״מלא דברים״. מאיה עברה הרבה שינויי מקצוע בעקבות מצבה הרפואי…

בעקבות סדרה של פציעות בשנות העשרה והעשרים המוקדמות, ולאחר שעברה שיקום אורטופדי, מאיה עבדה ב-4 מדינות בחו״ל, בהן חוץ מלעבוד מצאה עצמה שרה בפומבי בכל מדינה בה היא היתה, הלכה לאיבוד (בימים שלא היה אינטרנט בנייד), ואספה חוויות רבות. לאחר שהמצב שלה התדרדר היא הבינה שהיא לא תוכל יותר לעבוד בעבודה פיזית, ועברה להייטק. לפני כ-5 שנים, בעקבות החמרה נוספת במצבה הרפואי, כשהיא בלי עבודה ויושבת בבית החולים בילינסון כמעט כל יום, היא החליטה שהגיע הזמן לפתוח עסק.

בניגוד להרבה אנשים עם עסק מוגדר, מאיה פשוט עשתה כל מה שהיא יודעת לעשות-למי שביקש, וככה עם השנים היא מצאה את עצמה בונה אתרים בוורדפרס, כותבת תוכן, משווקת עסקים על בלוגים פרטיים שלה, מייעצת לחנויות אטסי, מרצה ומלמדת את כל מה שהיא למדה בדרך.

מאיה היא מה שנקרא סלו-מאד, נוודת איטית, חיה כמה חודשים בכל מדינה, וכדי לעבור בין מדינה למדינה היא נעזרת בסיוע של כסא גלגלים בכל שדה תעופה שהיא נמצאת בו. הפעם הראשונה בה נתנו לה כסא גלגלים היתה קשה מאוד נפשית, אבל היא למדה לאמץ את זה כמשהו שאין לשנות אותו, וליהנות מקיצור התורים והיחס המיוחד המגיע עם הכסא.


תובנות מהשיחה:

1. קחו הכל בפרופורציה,
החיים שלכם טובים יותר ממה שאתם חושבים,
הצרות שלכם – הן לא צרות בעיני אחרים.

2. בעולם של היום, מאוד קל לקפוץ למסקנות,
תפסיקו לעשות לייק על כל דבר ברשתות חברתיות בלי לקרוא
תתפלאו מה תגלו על הבנאדם אם באמת תקראו את מה שהוא כתב,
ולא תניחו שהוא כתב על כמה שכיף לו.

3. החיים קורים, לפעמים אין לנו שליטה.
איך שאנחנו מגיבים לחיים, זה 100% בשליטה שלנו.

מאיה, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

84535502_3010440655632739_7467437317163057152_o
010# Liron Kaplan - לירון קפלן

הכירו את לירון קפלן. מומחה למכירות והפצה בינלאומי, מרצה, יועץ ומאמן בתחום ה-SalesTech ויזם. לירון התחיל את דרכו בתחום המכירות עוד בגיל 14, בחנות משפחתית ברעננה לציוד משרדי ומתנות, בתור עובד מחסן פשוט, לאחר תקופה לא מבוטלת קודם להיות מוכר בחנות רק משום שהבין בגיל צעיר את צרכי הלקוח ודאג למכור את המוצרים היקרים יותר מאשר הזולים שהיו בחנות.

בכל מקום שלירון הגיע אליו הוא דאג ליזום וליצור עולם ומלואו מ-0. בתקופת הצבא הוא התחיל את תפקידו בתור מש"ק קישור מול חיילי מילואים ביחידת ממר"ם, לאחר תקופה קצרה הוא יזם והקים את צוות השיווק בממר"ם. מה שהתחיל כמסע של איש אחד הסתיים בצוות שכלל חיילים נוספים, הנחיית כ-80 סיורים בשנה במתקן היחידה ואתר המורשת שלה, ליווי הטמעת פתרונות טכנולוגיים בשטח בקמפיינים שיווקיים, עבודה מול גופי תקשורת, הקמת עמותת בוגרים ועוד.

בתום השירות הצבאי התחיל את ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים. במקביל לתואר עבד כסמנכ"ל שיווק במכירות ב-Aplica. שנרכשה לקראת סיום לימודיו. כשיצא לאתגר הבא, החליט לירון להתחיל תואר ראשון נוסף, כפול במשפטים וממשל במרכז הבינתחומי הרצליה, במהלך התואר בשנת 2012 החל פרויקט ללא מטרות רווח מהפכני בשם "סטודנטים שואלים" שבו אירח וראיין פוליטיקאים כמו: יאיר לפיד, נפתלי בנט וציפי ליבני.

לאחר התואר לירון התחיל לעבוד כמנהל יחידה עסקית בתחום האנרגיה המתחדשת בחברת הפצה מובילה בתחום האלקטרוניקה – MIGVAN . במהלך תפקידו קידם צוותי מכירות להשיג תוצאות טובות יותר, לשפר שיטות ומיומנויות מכירה, משא ומתן ובניית מערכות יחסים עסקיות. לאחר שהחברה נמכרה, לירון קודם לתפקיד סמנכ"ל מכירות ופיתוח עסקי אסטרטגי והחל לצבור ניסיון גם בתחום המיזוגים והרכישות.
לאחר שני רכישות של חברות ומיזוגים מוצלחים, עבר לירון לאתגר הבא בשוק הגלובאלי והחל לעבוד בתור דירקטור מכירות בינלאומי בVariscite . במסגרת התפקיד לירון ניהל מכירות ישירות והפצה באירופה, במזרח התיכון, אסיה ויבשת אמריקה תוך הובלת מערכות היחסים האסטרטגיות עם כמה מחברות האלקטרוניקה הגדולת בעולם ועם מפיצים ושותפים אסטרטגיים נוספים מתחום הפיתוח.

לפני זמן מה, הקים לירון את החברה Bseller, העוסקת בהדרכת מנהלים וצוותי מכירות ברחבי העולם באסטרטגיות צמיחה דיגיטאליות, טכניקות מכירה וכלים טכנולוגיים חדשניים. המטרה העיקרית של לירון היום היא לאפשר לארגונים לעדכן את תפיסת המכירות שלהם לתפיסה שמתאימה לעולם החדש ולהכשיר את צוותי המכירות לאתגרים החדשים שהעידן הדיגיטאלי מביא עימו בתחום המכירות. עידן שבו גם הלקוחות והעובדים מפנים אט אט מקום לדור ה-Z והמיליניאלז שחושבים, פועלים ומונעים אחרת מדור העובדים והלקוחות שקדמו להם.

תובנות מהשיחה:

1. אין השכלה רעה למידה מתמדת תיקח אותכם למקומות מדהימים.
תפתחו את כישורי הלמידה שלכם, רק ככה תוכלו ללמוד מידע שיוכל
לקדם אתכם למקומות הגבוהים ביותר.

2. נטוורקינג זה פשוט מפתח לכל הדלתות שתרצו לפתוח,
אם תעזרו לסביבה שלכם להתקדם, תוכלו להתקדם בעצמכם במהירות גדולה יותר.

3. עולם העסקים, מכירות ובכלל קשרי אנוש הוא – צרכים.
תבינו את צרכי הסביבה שלכם, הלקוחות שלכם והשותפים שלכם,
תענו להם על הצורך בצורה הטובה ביותר ותקבלו את התוצאות הטובות ביותר.


לירון, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

82997808_3003634072980064_6494350688854736896_o
009# Liat Lavi - ליאת לביא


הכירו את ליאת לביא, ליאת התחילה את הקריירה המקצועית שלה בגיל מוקדם יחסית, 21, בתפקידי ניהול מגוונים ולימודים אינטנסיבים באקדמיה. ליאת הספיקה ללמוד שתי תארים אקדמים, עבדה בשגרירות ניו זילנד, בנוסף להכל הספיקה להעביר הרצאות והדרכות קאוצ'ינג לקבוצות.

לאחר התואר השני ליאת החליטה לצאת לטיול הגדול הראשון שלה בניו זילנד,תאילנד ואוסטרליה. במהלך הטיול היא נפצעה ברגלה עקב הפציעה היא העבירה תקופת שיקום ממושכת ובה החלה הכשרה מקצועית והתמחות בינלאומית כמאמנת פילאטיס שיקומי.

לאחר שטיילה ביותר מ3 יבשות במשך יותר מ13 שנים ועזרה ליותר מעשרות מטיילים, ליאת החלה לפתח בלוג טיולים בישראל בשם Wonder Li – ליצור לעצמך את הטיול שלך, שם תוכלו למצוא סיפורים על המסעות האחרונים שעברה וגם טיפים כיצד להנות בטיולים ובחופשות בדרכים שונות בשלל מדינות שונות. במהלך המסעות של ליאת היא עברה לגור בניו זילנד לתקופה ארוכה, חוותה הצלחות רבות, פגשה אנשים מרתקים, ירידות וגם עליות, אך מעולם לא עצרה…

תובנות מהשיחה:

1. אין חוויה יותר משמעותית מלחיות את הכאן ועכשיו.
חשוב לקחת את הזמן שאנחנו מקבלים עכשיו ולהתמקד בו כמה שאפשר.

2. אם יש לכם מיליון סיבות למה לא להמשיך להתקדם,
התמקדו בסיבה היחידה שאומרת לכם למה כן להתקדם.

3. תצאו פחות לחופשות, צאו ליותר מסעות.
יש הרבה תוכן במסע מאשר בחופשה, הטיול שונה, החוויה שונה וההרגשה שלכם אחרי תהיה אחרת לחלוטין.

ליאת, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

83823158_3001417486535056_3134021147511750656_o
008# רום כרמי - Rom Carmi


תכירו את רום כרמי, בן 24, גדל בקיבוץ יטבתה, רום עד השירות הצבאי עבד חמש שנים בעבודת כפיים בקיבוץ ועוד לפני שהתגייס לצבא גילה את אהבתו למצלמה, הוא צילם הרבה סרטוני הסברים וטיולים בישראל ובמיוחד באזור הערבה, לאחר שירות צבאי כלוחם בפלס"ר נח"ל הפך רום לצלם חטיבת הנח"ל. מעט זמן אחרי השירות רום התחיל להיות עצמאי ופתח עסק בתור עורך וצלם שנקרא Carmi & Yarmi, הוא צילם נופים מרהיבים בכל רחבי הארץ בזכות הרחפן שנקרא Yarmi, במסגרת העבודה הוא טייל ועבד עם לקוחות בכל קצוות הארץ והתחיל פרויקט בשם רום העירום שבו הוא מצטלם במקומות שונים בעירום וכותב על הסביבה, החשיבות של קבלת האחר, תפיסות מציאות ועל המקומות בהם הוא ביקר.

לאחר תקופה לא ארוכה בישראל רום קנה כרטיס לכיוון אחד ויצא לטיול הגדול יחד עם בת זוגתו אלן. במשך שנה שלמה הם טיילו ב3 יבשות ויותר מ13 מדינות. במסגרת הטיול רום ואלן סיקרו את כל המקומות שביקרו בהם בעזרת המצלמה והרחפן שלקחו איתם בדרכים, התכנים שרום ואלן מעלים לרשתות החברתיות הם תכנים ממש לא רגילים. בזמן שהיו בתאילנד עבדו עם משרד התיירות וסיקרו אתרים לא מתויירים ובזמן שטיילו באלסקה קנו וואן ותיעדו כיצד הם מטיילים וגרים בוואן במשך למעלה מחודש וזה עוד קצה המזלג.

תובנות מהשיחה:

1. שום דבר לא בטוח, לכו אחרי התשוקה שלכם.
אין הרבה דברים בטוחים בחיים, לפעמים לא צריך ללכת על הדרך הבטוחה,
אבל אנחנו תמיד צריכים ללכת אחרי התשוקה שלנו.

2. אם אתם רוצים לעשות משהו מדהים, תעשו זאת בדרך הכי שונה שאפשר.
יש הרבה מאיתנו שרוצים לשנות את התפיסה של העולם ולשנות אותו לטובה.
בשביל להצליח תעשו את זה בדרך לא רגילה.

3. אל תשכחו לתעד את הדרך.
היום אפשר לתעד הכל!
רק בעזרת המכשיר הקטן בכיסכם אפשר לראות ולתעד הכל,
אל תפחדו לחשוף את הדעות שלכם מהדרך.

רום, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

82996650_2994812800528858_1402073283297280000_o
007# מישל רוז - Michelle Roz

הכירו את מישל רוז, בת 22 מרחובות. סופרת, מרצה, משוררת ומעוררת השראה בעיקר.

מישל נולדה כחירשת בגיל שנתיים עשתה השתלה שתגרום לה לשמוע באוזן אחת ובגיל 14 עשתה ניתוח שמאפשר לה לשמוע גם באוזן השניה. מישל התמודדה עם קשיים בכל מיני צבעים וסוגים, אך מעולם לא נתנה למצב לעצור אותה.
החל מבית הספר התיכון שלא איפשר לה כיתה אקוסטית ועד למסגרת הצבא שלא איפשר לה את התפקיד שאותו היא חלמה, מאלפת בעוקץ.

למרות הקשיים מישל נלחמה בשביל הדברים שחשובים בשבילה לאחר מאבקים היא גם השיגה את מה שהיא רוצה בדרכים יצירתיות, חרם של עשרות תלמידים על בית הספר או עקשנות שיא בשביל להיות מאלפת בעוקץ למרות שקיבלה פטור מהצבא.

לאחר גירושי הורייה מישל החלה לכתוב שירים על הרגשות שלה בזכות השירים הצליחה להתמוד עם הקשיים שחוותה, בגיל 20 החליטה להכניס את השירים והרגשות שלה לספר אחד, לקראת סוף השירות הצבאי היא החלה לגייס כספים בעזרת גיוס המונים. לאחר 20 ימים בלבד גייסה למעלה מ-30,000 ש"ח. הספר של מישל נקרא "מה אנשים מאושרים מבינים שאנחנו לא". בזמנה הפנוי מישל מרצה ומספרת את סיפורה, בין הלימודים והרצאות היא טיילה ביותר מ-14 מדינות, בחלק מהמדינות גם טיילה לבדה.

כיום מישל לומדת בשביל להגשים את חלומה ולהיות וטרינרית.

תובנות מהשיחה:

1. אפשר להתגבר על כל קושי, זה בסדר לבקש עזרה.
אין דרך להמנע מקשיים בחיים, אפשר להתגבר עליהם, זה בסדר לבקש עזרה.

2. כל יום הוא שלכם לנצל.
אל תבזבזו דקה, כל יום הוא הזדמנות, החיים לא צפויים, נצלו זאת עד תום.

3. מה שרואים מכאן לא רואים משם.
אין סיבה לשפוט אף אחד, לכל אחד יש את החוויות שלהם.
תיהיו נדיבים ותנו לאחרים, אתם לא יודעים מה הסיפור שלהם.

מישל, תודה רבה על הזמן שלך.

006# טל מוסקוביץ' - Tal Moskovich

אני מאוד שמח לכתוב על הפגישה שלי עם טל מוסקוביץ' ומאוד אשמח להסביר מדוע…

טל היה בעל חשיבה מאוד ריאלית מגיל צעיר, הוא נרשם ללימודי עתודה וסיים תואר ראשון בהנדסת תוכנה. במקביל לתואר נחשף טל לפרויקט נחשון של מט"ח מיזם חדשני שבאמצעותו תלמידי תיכון מהפריפריה מקבלים שיעורי אונליין לקראת הבגרויות.
במסגרת הפרויקט טל גילה את תשוקתו לחינוך והבין כי קיימת בעיה, חוסר חדשנות בלימודים ומשם החליט לחקור את התחום. בזמנו הפנוי מוביל את אזור באר שבע בפרויקט “נפגשים בשכונה” של אנשי העולם החדש

בגיל 22 סיים את התואר בבאר שבע ומאז התחיל להיות פעיל בקהילות שונות ברשתות החברתיות כמו אננס: גישה לעולם חדש ו אנשי הגם וגם בשביל להבין את התקדמות העולם וגם התקדמות החינוך בעולם החדש.

כיום טל לומד תואר שני במנהל החינוך במקביל ללימודיו מתחזק בלוג ופודקאסט בשם Minded – Beyond Education המספר על החדשנות בחינוך וחינוך בעולם החדש.

במסגרת הפגישה עם טל קיבלתי הרבה תובנות מהניסיון שלו והתפיסה שלו לגבי מסגרות חינוך, האקדמית ובתי הספר.

תובנות מהשיחה:

1. צריך להעריך את החינוך.
החינוך הוא השורש לערכים שלנו, השורש לכלים שלנו, השורש לשאיפות שלנו וגם השורש לפחדים שלנו. העולם צריך להשקיע בחינוך הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אנחנו לומדים כל יום, כל הזמן.
חינוך הוא דבר מדהים!

2. ריאלי או הומני?
אין בחירה חד משמעית, לכל אחד יש חלק יצרתי וחלק ריאליסטי, כל מה שצריך הוא לגלות את כל החלקים שנמצאים בנו.

3. יש הרבה שלווה ואושר בהעברת ידע לאחרים.
אנחנו נועדנו להעניק את הידע שלנו לעולם בשביל להתקדם לעתיד טוב יותר.

טל, תודה רבה על הזמן שלך.

83561605_2984358174907654_1885310323037044736_o
005# גדעון דניאל סמרוי - Gidon Daniel Sumroy


תכירו את גדעון דניאל סמרוי, את גדעון אני הכרתי כבר תקופה ארוכה אבל זאת הפעם הראשונה שבאמת יצא לי לדבר איתו על העומק של הדברים ולשתף חוויות עמוקות. גדעון שיתף אותי בחוויה מדהימה שעבר ולדעתי כל אחד צריך לקבל זאת לשקף את הסיפור הזה על חייו.

גדעון גדל בבית דתי, למרות כל החוויות הוא מעולם לא הרגיש זיקה לארץ או לדת. הרבה שנים הרגיש חוסר זהות ושייכות, בהיותו אזרח בריטי תכנן לא להתגייס ובמקום זאת ללמוד מקצוע במכללה באירופה, אחרי תקופת התמודדות עם בעיית גניבות והתמכרות לסמים החליט להשתתף במכינה קדם-צבאית לשנה ולאחר תקופה משמעותית להתגייס לשירות צבאי. בזמן המכינה הקדם-צבאית גדעון השלים עם זהותו ופיתח תחושת ציונות וזיקה לארץ ישראל.
כיום גדעון משרת כקצין בחילוץ והצלה כבר למעלה משנתיים ונבחר למצטיין הנשיא בשנה שעברה, אם תחפשו אותו ברשתות החברתיות, תוכלו למצוא שירים קצרים ועמוקים שנכתבו בהשראה מחוויות שעבר בחייו.

תובנות מהשיחה:

1. הרבה דברים לא בטוחים, גם החיים עצמם, תהיו בטוחים שאתם הולכים לעשות את מה שאתם אוהבים לעשות, בכל יום.

2. זהות זה דבר מאוד דינמי ולא צפוי, לפעמים זה פשוט נוחת עלינו, כשזה אצלנו בכיס אנחנו מרגישים כאילו זה מאז ומתמיד היה שם.

3. אם אתם מרגישים שאזור הנוחות שלכם עומד לכם בדרך להצלחה, אל תצאו מאזור הנוחות שלכם, תקפצו קפיצת ראש רחוק מאזור הנוחות, ככה באמת תבינו שאתם מסוגלים להכל!

גידעון, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

83268230_2979678112042327_8117529013104148480_o
004# דניאל שבתאי - Daniel Shabtay

זה לפעמים פשוט מדהים אותי עד כמה החיים לא צפויים ומלאים בהפתעות. אם גם אתם עוברים עליות וירדות זה בן אדם שמאוד תרצו לקרוא עליו.

תכירו את דניאל שתבאי, בן 22, מירושלים.
המסלול של דניאל ממש לא היה מסלול צבאי או מקצועי רגיל.

ישר אחרי התיכון הוא הלך לעשות מכינה קדם-צבאית אינטנסיבית בערבה ומיד לאחר מכן התגייס לשירות קרבי ביחידת הצנחנים במהלך השירות דניאל נפצע ולאחר מכן החל שנה שלמה של שיקום. יש הרבה מצבים בחיים שהיקום מוריד אותנו למטה וממש שם אנחנו מגלים את הכוחות שלנו, ככה בדיוק דניאל פעל.

בזמן השיקום דניאל החל ללמוד את עולם הנדל"ן ולאחר מספר קורסים התחיל לעבוד בתור אחד המתווכים הצעירים ביותר בישראל. כיום עובד כמתווך במשרה מלאה עם ניסיון של שנתיים בתחום וממשיך ליזום, לסגור עסקאות מוצלחות ולדחוף את עצמו קדימה.

תובנות מהשיחה:

1. אם יש לך חלומות גדולים, תהפוך אותם לענקיים. ככל שנחלום יותר בגדול נוכל להשפיע על יותר אנשים ולשנות את העולם בצורה שאנחנו רוצים.

2. לפעמים החיים מורידים אותנו למטה, אין מה לעשות, יש ירידות בחיים. חשוב באמת להבין שאנחנו צריכים תמיד למצוא פתרון וללמוד מהשיעורים שהחיים מספקים לנו.

3. כשזה מגיע למכירות גםן אם אתם מוכרים בית, שולחן, כרית חימום, כיסא, ארון או חללית. ככל שתירצו להכיר ולעזור ללקוחות שלכם, ככה תוכלו להיות אנשי מכירות טובים יותר.

דניאל, תודה רבה על הזמן שלך.

82604702_2972873686056103_7126819021583810560_o
003# אורן טולדנו - Oren Toledano

לפעמים אנחנו פוגשים את האנשים הכי מעניינים במקומות הכי לא צפויים… אבל לשמחתי זה לא המקרה הפעם. הייתי במקום הנכון, בזמן הנכון, בשביל לפגוש את האדם המעניין הנכון.

אורן הוא פשוט אישיות שלא פוגשים כל יום, הוא מגיל 13 משחק ברדיג' תחרותי, נכון מאוד, ברדיג'!
כיום הוא בן 22 השתחרר מהשירות הצבאי רק מלפני חודשיים ו כבר זכה בתואר אלוף הארץ בברדיג', נכון לעכשיו הוא בנבחרת הישראלית בברידג'.
בנוסף אורן לומד NLP במטרה להרצות מול קהל על חוויות העבר שלו וכמובן לעזור לאנשים בהתמודדות עם קשיים בחיים.

פגשתי את אורן במפגש נטוורקינג במסגרת הקבוצה "בוס-אפ" בתל אביב של Tal Daniely ולאחר מכן בסדנאת NLP במכללת תוצאות, אורן התחיל את הקריירה שלו בגיל 13 בזכות סבתא שלו שלימדה אותו ברידג' מיד לאחר בית הספר. אני בטוח שלא היה לו מושג לאילו מקומות המשחק יקח אותו.
לא הרבה יודעים אבל ברידג' הוא משחק מאוד תחרותי ומשחקים אותו בכל העולם. ממש בעוד כמה חודשים אורן טס לארה"ב בשביל לשחק בליגות העולמיות. הפסגה הבאה שאורן חולם לכבוש הוא להרצות ולעזור לאנשים להתגבר על הבעיות שלהם.

תובנות מהשיחה:

1. תקשיבו למשפחה שלכם ולמבוגרים ממכם יש להם ניסיון בכישלונות והצלחות, תשאלו שאלות, תתעניינו ואולי תגלו הרבה חוכמה בתשובות.

2. בין אם זה ברידג', הוקי, כדורגל, יזמות, הצלחה דורשת התחייבות למטרה וכוח רצון. אנחנו חייבים לרדוף אחרי המטרות שלנו.

3. בין אם אתם חושבים שתצליחו או אם אתם חושבים שלא תצליחו, אתם צודקים ב-100%. המחשבה יוצרת את המציאות שאתם חיים.

אורן, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

שתי אנשים מתחבקים
002# אמיר בלדיגה - Amir Baldiga


יש אנשים שאני פוגש ופשוט לנהל איתם שיחה גורמת לי הרגשה יותר טובה. זאת בדיוק החוויה שהייתה לי מהשיחה עם אמיר.

אמיר עוסק בתחום השיווק והמיתוג הדיגיטלי, הוא הקים בעצמו עסק העוזר לעסקים בישראל בתחום השיווק הדיגיטלי הנקרא ברנדי – מעסק למותג. אמיר מעביר הרצאות, סדנאות ועובד במשרה מלאה בעסק.

את אמיר פגשתי במהלך סדנא שהעביר בתל אביב בנושא המיתוג והשיווק. נשארתי כמה דקות גם לאחר הסדנא בשביל לשמוע וגם לדבר על העבודה והרקע שלו. יצא לפגוש הרבה אנשים שעובדים בשיווק ומיתוג, הרבה מהם עובדים בעיקר לקוחות. לא כל בעל עסק באמת אוהב לעזור ללקוחות שלו (כל עצמאי ראה את זה בעבר) אבל מה שהיה ברור בשיחה עם אמיר שאם תעבדו בעבודה שלכם מתוך תשוקה לא תצטרכו לעבוד קשה יותר בחיים.
לא קשה לשים לב שהוא אוהב לעזור לאחרים.

תובנות מהשיחה:
1. תאהב את העבודה שלך או שאל תעבוד בעבודה שלך, האושר שלנו מאוד חשוב.

2. יש הרבה עבודה בעסק שלכם, הרבה קשיים בדרך והרבה מורדות ועליות. זה הדבר האחרון שצריך להוריד לכם את המצב רוח.

3. בשביל להגיע לכמה שיותר אנשים שיהיו מעוניינים בעסק שלך, צריך להבין מי קהל היעד המושלם שלך, בדיוק בגלל זה צריך להכין שיעורי בית.

אמיר, תודה רבה על הזמן שלך.

81836953_2954795861197219_3664348582347014144_o
001# רוני קגנו - Roni Kagno


אתם מכירים את ההרגשה הזאת כשאתם נפגשים עם מישהו מיד לאחר מכן אתם מתחילים לשאול את עצמכם שאלות קשות? למה? איך אני מצליח בדרך הכי טובה? מה הכיוון שלנו? מהפגישה הזאת יצאתי עם הרבה שאלות ותשובות…

חוץ מזה שרוני הוא אחד האנשים הצעירים והמעניינים שאני מכיר הוא גם רודף אחרי הדרך שלו.
הוא רק בן 21 ונכנס לתחום שרובו מתחיל מגילאים 25+, כרגע רוני מתעסק בפרוייקטים שונים בתחום היזמות.
בשיחה עם רוני דיברנו בעיקר על חוויות, קשיים, כיצד הוא התחיל בתחום וכמובן מטרות חדשות ל-2020.

תובנות מהשיחה:

1. ה"למה" שלנו הוא תמיד מה שמניע אותנו. ככל שניהיה בטוחים יותר ב"למה" אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, ככה נוכל להיות יותר שלמים עם עצמנו.

2. תקפו את המטרות שלכם מוקדם ותלמדו מהטעויות שלכם עוד יותר מוקדם, בדרך יש כל הזמן נפילות אבל רק אנחנו מחליטים אם לקום או להשאר למטה.

3. אל תתבייש לשים את עצמך ולחשוף את עצמך בחוץ. לחשוף את עצמך מאפשר לך להיות הכי שלם עם עצמך ועם מה שאתה מייצג.

רוני, תודה רבה על הזמן שלך.✔️

שתי אנשים
סגירת תפריט