איך לשנות את החיים ב-66 ימים

איך משנים חיים ב66 ימים ולמה.

הרגלים, מודעות, הרגלים…

אנחנו עושים את זה במודעות וגם מחוסר מודעות, סיגריות, סמים, אלכוהול, אוכל מהיר. אנחנו פשוט יודעים שזה לא בריא אבל בכל זאת אנחנו בוחרים להתעלם ומפתחים התמכרות רעה. ככל שנהיה מודעים לבעיה ככה הפתרון יגיע יותר מהר.

קשה להצליח בכל דבר שאנחנו רוצים אבל אף אחד לא אמר שזה לא אפשרי.

אתם מצליחים לעשות את כל מה שהייתם רוצים? להיות בכושר טוב, לקרוא יותר, ללמוד מקצוע חדש, ללמוד שפה חדשה, אתם מצליחים לעשות את כל מה שרק חלמתם עליו? רובנו לא מצליחים בגלל שאנחנו רואים את המטרות כמשימות ולא כהרגלים שצריך לפתח.

אנחנו עבדים להרגלים שלנו, הם שולטים בנו ואנחנו בהם. זאת עסקה דו-צדדית ככל שאנחנו עושים את אותה הפעולה יותר זמן ככה יהיה לנו יותר קשה להפסיק אותה לטוב או לרע…

מחקר שנערך ע"י Phillippa Lally גילה שבשביל לפתח הרגל חדש או להפטר מהרגל רע צריך לפחות 66 ימים של דביקות. במחקר פליפה בדקה הרגלים של 96 אנשים שונים במשך 12 שבועות, לאחר ניתוח המחקר הממוצע היה שתוך 66 ימים הם שינו את ההרגלים שלהם.

ב-66 ימים אפשר לשנות עולמות. כל מה שצריך הוא להתחיל. תכננו בדיוק מה אתם הולכים לעשות ב66 ימים הקרובים. תדאגו לתת לעצמכם מטלות מדוייקות ותוצאות עוד יותר מדוייקות.

את רוצים ללמוד שפה נוספת? תבדקי כמה מילים אתם צריך ללמוד בשביל לנהל שיחה בסיסית.

אתה רוצים להיות בכושר טוב? תיהיו בטוחים מה צריך לעשות בכל יום עד שאתם מצליחים.

את רוצה לקרוא יותר ספרים? תחשבי כמה עמודים את צריכה לקרוא כל יום.

אתה רוצה להרוויח יותר? מה תצטרך למכור בכל יום בשביל להגיע לסכום בסוף החודשיים שהקצבת לעצמך.

מאוד חשוב שתקציבו לעצכם יעדים ראלים, הרגלים בעלי ביצוע. אל תחשבו שבתוך חודשיים תוכלו לנגן ולשיר כמו כוכב-על אם לעולם לא שרתם בעבר. אפשר להצליח בהרבה דברים, ללמוד לנגן על גיטרה, ללמוד שפת תכנות פשוטה, או אפילו ללמוד גרמנית. כל מה שצריך זה להתחיל ולהיות עקבי.

מוכנים? אלו הולכים להיות 66 ימים שישנו לכם את החיים לנצח.

מעפרה עם סיגריות

יום 1 – 7 ההתחלה הקלה

תתחילו לספר לכל העולם. בשבוע הראשון שלכם תצטרכו לספר לכל מי שקרוב אליכם את מה שאתם משנים. אתם לוקחים על עצמכם שינוי, השינוי הזה הוא צריך להשפיע על החיים שלכם. תספרו לכולם שאתם משנים את החיים תספרו לאמא, אבא, סבא, סבתא, לבת\בן הזוג. אתם תיהיו מחוייבים לעצמכם ולכל מי שסיפרתם.

מאוד חשוב לספר לכל העולם ולשתף בכל מקום, אינסטגרם, פייסבוק… והכי חשוב לתעד! לתעד כל רגע. תפתחו קבוצת ווצאפ עם עצמכם או מישהו שקרוב אליכם, תכתבו מה עשיתם בכל יום בשביל המטרה שלכם, תצלמו סרטונים, תנו לעצמכם כמה שיותר מוטיבציה.

ההתחלה זה החלק הקל, עקרונית קל לעשות דברים חדשים אבל הרבה יותר קשה להתמיד בהם. תיהיו נוקשים עם עצמכם, נעולי מטרה, ותצליחו בכל מה שתרצו.

ממליץ בחום להשתמש בתבנית הבאה:
*אתגר 66 ימים לשינוי*

יום #__
3 דברים שעשיתי היום בשביל השינוי:
1._____
2._____
3._____

3 דברים שהיו לי קשים במהלך היום:
1._________
2._________
3._________

מאוד חשוב לעקוב אחרי תוכנית מסודרת, אל תסטו ימינה שמאלה, תיהיו נוקשים עם עצמכם.
תקחו כל יום עוד צעד לכיוון המטרה.

יום 8 – 22 שלב ההרגל

כאן מגיע שלב ההרגל, אחרי שהתחלנו לעשות משהו חדש אנחנו צריכים להתרגל עליו. בשלב הזה תסתכלו טוב מאוד על המשימות שאתם נותנים לעצמכם, מה באמת גורם לכם להצליח יותר, מה נותן לכם סיפוק, במה יותר קשה לכם להמשיך לעשות ומה יותר קל. ככל שתכירו את עצמכם יותר ככה תוכלו לדעת כיצד אתם יכולים להצליח בפעם הבאה שתירצו לפתח הרגלים חדשים.

אני מאוד ממליץ לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם בווצאפ אבל גם ממליץ לעקוב בעזרת אפליקציות שונות – אני משתמש בHabitHub באנדוראיד ולאייפון אפשר להשתמש בNirow. תוכלו לראות את ההתקדמות שלכם בכל ההרגלים שאתם מפתחים כרגע.

שלב ההרגל הוא שלב קשה, אני באמת ממליץ להקציב לעצמכם יום אחד בכל שבוע שבו אתם עוצרים ומסתכלים על כל מה שהשגתם עד אותו היום ולהזכר באמת עד כמה השינוי הזה הולך להועיל לכם בחיים.

הרגלים

יום 23 – 43 השלב הקשוח

ב-20 ימים הבאים אתם תפתחו הרגל משמעותי, זה לא רק המשימות שאתם נותנים לעצמכם אלא זה בעיקר ההרגל לפתח הרגלים. נשמע מסורבל נכון? אבל מה שקורה בעצם זה שאנחנו מבינים שאנחנו באמת מסוגלים להצליח.

אחרי 33 יום תוכלו להתסכל אחורה בהרגשת סיפוק מוחלטת. אתם יכולים להצליח, בין אם זה ללמוד לנגן על גיטרה, או להפסיק לעשן. אנחנו יכולים להתרגל להצליח במה שאנחנו רוצים.

עברתם יותר מחצי מהדרך ועדיין אתם ממשיכים? זהו סוד המוטיבציה, הוא מתחיל בתוכנית מסודרת, ממשיך במשמעת עצמית, ונגמר באושר וסיפוק.

רובנו הגדול מפסיק בערך בשלב הזה.
יום אחד מפספסים שם, מדלגים על אימון כושר פה, כמו מגדל של קלפים הכל קורס.
הכל מתחיל ונגמר במוטיבציה שלנו, כל יום שאתם לא מוותרים על עצמכם ועל המטרות שלכם הצלחתם בחיים.

חשוב לזכור לתת לעצמכם דרייב למוטיבציה, סרטונים שלכם מבצעים את המשימות, ספרו לסביבה הקרובה שלכם את ההתקדמות, תכתבו מה אתם חושבים על כל יום בשתי משפטים. תוכלו לראות שאחרי כל יום שאתם מתעדים את ההתקדמות שלכם יש הרבה יותר רצון להמשיך באתגר.

יום 44 – 66 דחיפה אחרונה

זהו הגיעו הימים האחרונים לאתגר, זהו בדיוק הזמן לא להשבר, לא לפספס יום אחד, לא לתת לעצמכם להשבר. אתם כל כך קרובים לפסגה ובדיוק בגלל זה ההרגל פשוט נהיה קל, ההרגל הוא חלק מחיי היום-יום שלנו.

כבר עכשיו אני בטוח שאתם מרגישים שינוי בחיים שלכם, אפילו אם זה השינוי הכי קטן, עדיין שינתם את החיים שלכם לכיוון שאתם רוצים. קחו מחברת ותכתבו בדיוק איזה שינוי רציתם להביא לחיים שלכם, אילו ימים היו יותר קשים אצלכם, אילו ימים היו יותר קלים. בשורה האחרונה של הדף תכתבו מה אתם הולכים לעשות בסוף ה-66 ימים שהקצבתם לעצמכם.

להיות עקבי זהו הצעד הראשון להצלחה בכל דבר שרק תרצו.

יום 66 + ההרגל להתרגל

מזל טוב! הצלחתם לשנות את החיים שלכם.
בין אם הצלחתם להיפטר מהרגל רע או פיתחתם הרגל טוב חדש אתם חייבים להיות גאים בעצמכם. מגיע לכם פרס, תנו לעצמכם להתפנק, צאו לעשות משהו שאתם אוהבים: תערכו מסיבה תזמינו את החברים הקרובים שלכם, צאו לחגוג בבר הקרוב, תאכלו במסעדה מומלצת, תעשו כל דבר שעושה אותכם קצת יותר שמחים.

הסוד הוא באמת לזכור את ההרגשה של ההצלחה והסיפוק ומשם לקחת את ההרגשה להרגל הבא.
הכלי החזק ביותר שאפשר לפתח הוא ההרגל להתרגל לעשות דברים חדשים. ככל שתצליחו לשנות את החיים שלכם בעזרת הרגלים רעים שאתם נפטרים מהם או הרגלים טובים שאתם מאמצים יהיה לכם הרבה יותר קל להתקדם בחיים בכל דבר.

צריכים עזרה בשינוי בחינם? מוזמנים להשאיר פרטים

סגירת תפריט