9 דרכים לקבל יותר לקוחות מכל העולם במקצוע שלכם

בכל עסק יש דבר אחד משותף, והוא הלקוחות של העסק. אם לעסק אין לקוחות, העסק לא מרוויח, עסק לא מרוויח הוא עסק גוסס. בעולם מתחדש ודיגטלי היום הכי קל להגיע ללקוחות חדשים במהירות.

להגיע ללקוחות חדשים בתור פרילנסר לפני מספר שנים היה פשוט תהליך מייגע ומתסכל. לשים מודעה בעיתון, שלטי חוצות, וגם השיטה הישנה והטובה מפה לאוזן. לחכות לטלפונים, לסגור לידים, כאבי ראש, הפסדים…

היום בעידן החדש, שיווק דיגטלי טוב יכול להביא בקלות לקוחות חדשים וגם במחירים משתלמים.

החשבון הפשוט לא משקר, ככל שתגיעו ליותר אנשים, ככה תוכלו לגייס יותר לקוחות. אין ברירה, יש תקרה לכל בניין, ויש מספר מסויים של לקוחות ישראלים שתוכלו לגייס. בשביל להגיע לכמה שיותר אנשים תצטרכו גם כן לצאת מהאזור נוחות, ללמוד מונחים חדשים, ללמוד דרכים חדשות לשווק, וכמובן ללמוד לתקשר גם בדרכים אחרות.

1. חקר שוק

אל תקפצו ישר למים, במיוחד אם אתם לא יודעים לשחות במים הרדודים.
תלמדו את קהל היעד שלכם, תבינו אחרי מה הם מחפשים, מה הם אוהבים, מה הפחדים שלהם, מה המתחרים שלכם מכל העולם עושים. כמה שיותר חקר שוק, ככה יהיה לכם יותר קל לעבוד עם אנשים חדשים.

תמיד מומלץ לפתח את הכישורים וללמוד שפה חדשה. תבינו שגם אם אתם לא בהכרח מדברים באותה השפה, או האנגלית שלכם היא לא הכי חזקה, זה ממש לא סוף העולם. אתם יכולים לתקשר בצורה מינימאלית עם כל אחד, לכל אחד יש Google translate, כל אחד יכול לשפר את כישורי האנגלית שלו, לחלקנו יותר קל, לחלקנו יותר קשה, מה שבטוח שכולם יכולים.

בתור פרילנסר מוצלח תיהיו חייבים ללמוד לתקשר גם עם לקוחות באנגלית, זה פשוט מקפצה שכל אחד צריך.

תבדקו מה מוכר ולאיזה שוק כדאי להכנס, יכול להיות שמוצר שאתם מספקים יתאים מאוד לשוק בארה"ב אבל יהיה לכם יותר קל למכור את המוצר באנגליה. יכול להיות שהקהל בספרד ממש צריך את המוצר שאתם מספקים ,או שקנדים מאוד אוהבים את העבודות של ישראלים בתחום המסויים שאתם נמצאים בו ומוכנים לשלם פי 3 על אותה עבודה שאתם מספקים לישראלים.

שום דבר לא ידוע, יכול להיות שבעזרת קהל חדש של לקוחות יהיה לכם הרבה יותר שקט נפשי.

חקר שוק פשוט חוסך לכם הרבה זמן ומאמצים לשווא.

2. משאבים משאבים משאבים

לאחר שסיימתם את החקר שוק והבנתם את הכיוון שאליו אתם מכוונים הגיע הזמן להסתכל ברשימת האנשי הקשר שלכם, כן גם האנשים שהיו איתכם בתיכון, בצבא, או אפילו ההייטקיסט ההוא מהגן של הילדה.

תבדקו כיצד אתם יכולים להגיע לקהל יעד חדש בעזרת הסביבה הנוכחית שלכם.

 

מספיק אדם מקושר אחד בשביל לפתוח 30 דלתות ברגע אחד, תיהיו מופתעים עד כמה אנשים יהיו שמחים לעזור לכם. תנו לאנשים ערך, אל תיהיו אנוכיים ופשוט הסביבה שלכם תעשה את העבודה בשבילכם.

מקושרים זאת לא סתם מילה. צרו לעצמכם עוד הזדמנויות

לשט על כיסא

3. אסטרטגיה

ברגע שעברתם על השווקים שאתם מוכנים להכנס אליהם ובדקתם את כל אנשי הקשר שלכם, הגיע הזמן לעבור לשלב התיאורתי.

 

תכנון אסטרטגיה מנצחת, אם אי פעם היה לכם צד של גאון מרושע שרק מחכה לצאת ולהשתלט על העולם, אז זה בדיוק השלב שצריך לתת לו להשתולל. בסופו של דבר המהלך הטוב ביותר מנצח, כמו משחק שש-בש טוב, קצת מזל והרבה תכנון תוכלו לנצח כל אחד.

 

לכל שוק יש תוכנית שתוכל להתאים, יש משפך שיווקי שצריך להוציא לפועל, ויש אמצעים שונים שצריך להשתמש בשיווק. תנו לעצמכם זמן מסויים בלתכנן אסטרטגיה טובה.

 

אל תיהיו עם הראש בקיר, תשנו את האסטרטגיה אם אין תגובה, תבדקו מה עובד, תבדקו מה נכשל. אסטרטגיה גם יכולה להבנות תוך כדי תנועה, אין צורך לזרוק הכל לפח אם לא הצלחתם בניסיון הראשון, תנסו על שתצליחו.

4. מה אתם שווים?

אל תשלו את עצמכם, בתור עצמאים אתם חייבים להיות עם הראש למעלה ולהיות בטוחים שאתם שווים לא פחות מפרילנסרים מכל העולם. אולי התחרות היא הרבה יותר גדולה, אבל גם הכמות של הלקוחות הפוטנציאלים.

תנו לאיש מכירות שנמצא עמוק בתוכם לצאת, אתם יודעים מה אתם שווים. אל תתנו לאף אחד להוציא אותכם קטנים, תנו הרגשה של רצינות, לכל אחד, לא משנה באיזה מעמד, באיזה תפקיד, או כמות העבודה שנמצאת על הפרק. אף אחד לא נולד עם ניסיון, גם ניסיון לוקח זמן וכשלנות, תלמדו ותראו רצינות להצליח.

תראו רצינות להצליח, תראו יכולת עבודה בתחום שלכם, והלקוחות יגיעו אליכם לא משנה מאיזה כיוון, אל תפחדו מהשוק הגדול, הוא יכול להתאים לכל אחד.

 

תעשו שיעורי בית, מה אתם שווים? מה הכישורים שלכם? איך אתם יוצאי דופן מכל פרילנסר בתחום שלכם בכל העולם? תיהיו בטוחים שגם לכם יש כישורים יוצאי דופן, אל תשכחו שתמיד יש מישהו שפחות טוב ממכם ומישהו שגם יותר טוב ממכם, אבל אתם חייבים לדעת את הרמה ואת הקישורים שלכם. תדעו מה אתם שווים.

5. תיק עבודות

תיק עבודות הוא כמו בניין, אני לא ראיתי בניין שנבנה תוך יום או יומים. תבנו את תיק העבודות שלכם מאפס שוב, תראו שיש לכם קישורים ללמוד את העבודה מחדש ולפתוח לעצמכם דלתות חדשות, צאו מהאזור נוחות שלכם.

בין אם אתם פרילנסרים חדשים או פרילנסרים וותיקים רצוי שיהיה לכם תיק עבודות רחב בשפות שונות, כך תוכלו לדבר הרבה לקוחות שונים ממקומות שונים. בשביל לקבל יותר לקוחות מכל העולם, הגיע הזמן לבנות את התיק מחדש.

עבודות קטנות בונות תיק רחב.

אחת הדרכים המהירות ביותר לבנות תיק עבודות רחב הוא לעשות כמה שיותר עבודות קטנות ומוצלחות.
בשביל להגיע לשוק חדש שאתם מכוונים אליו חשוב להראות תוצאות, במיוחד במקומות ושווקים שלעולם לא נתקלתם בהם, תלמדו כיצד עובדים עם לקוחות חדשים בעזרת עבודות קטנות, ובכך תוכלו גם להגדיל את תיק העבודות שלכם.

6. הכח הבלתי מעורר של הרשתות החברתיות

היום הכי קל לשתף חוויות יותר מאי פעם, כל מה שצריך זה מחשב ורעיונות, ככל שתשפו כמה שיותר רעיונות או חוויות, תתפלאו אבל יותר ויותר אנשים יפנו אליכם עם הזדמנויות מדהימות, תפתחו את הראש, תפתחו את הלב.

העולם ישמח להפתח בשבילכם. אל תפחדו מביקורת, ההזדמונויות שיפתחו בפניכם, שווה כל ביקורת רעה.

כדי להצליח צריך לשמוע גם דברים רעים.

  • באינטרנט 4.4 מילארד משתמשים פעילים, כ-3.5 מילארד מהם משתמשים פעילים ברשתות החברתיות.
  • הזמן הממוצע שאדם משתמש בחשבונות מדיה חברתיות הוא 142 דק' ביום.
  • בפייסבוק מסנג'ר ובווצאפ יש כ-60 מילארד הודעות ביום בין משתמשים פעילים.

איפה שיש תנועה תוכלו למצוא מישהו שמרוויח מזה כסף, ומה שכל-כך יפה ברשתות החברתיות ובאינטרנט של היום שבאמת כל אחד יכול להרוויח מהתנועה הזאת. כל מה שצריך זה הבנה, יכולת, ורצון.

אם אתם מרגישים קצת מהדור הישן, קצת מרגישים עבודים בין המונחים החדשים האלו, לא יודעים איך לדבר לקהל צעיר יותר, הסרו דאגה מלבכם, כיום יש כל כך הרבה פרילנסרים רעבים לעבודות שמאוד ישמחו לעזור לכם להגיע לכל קהל בעזרת הרשתות החברתיות.

פלאפון עם מדיות חברתיות

פייסבוק, אינסטגרם, ומה שבינהם.

כל כך הרבה רשתות, כל כך הרבה מושגים, כל כך הרבה ערוצים, איפה מתחילים?

כמו בכל תחום שאין לכם מושג בו, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע, אם אתם ממש טריים בתחום, קחו על עצמכם בעל מקצוע שיסדר לכם את הראש. להכנס לשוק שלעולם לא הגעתם עליו דרך אמצעים שאתם לא מכירים זה נשמע כמו "טום קרוז" בסרט חדש של "משימה בלתי אפשרית". זה בסדר, אתם לא טום קרוז, תרשו לעצמכם להשקיע בעסק שלכם, קחו אחד שמבין, לא בושה לבקש עזרה, חשוב לעבוד עם פרילנסר עם ניסיון בתחום שלכם.

תתחילו בכך שתלמדו איפה קהל היעד שלכם נמצא ברשתות החברתיות, אילו ערוצים הכי אפקטייבים, איפה תוכלו לקבל הכי הרבה תוצאות, בזמן הכי קצר, בסכומים הכי זעורים.

שיווק בעזרת רשתות חברתיות יהיה לכם הרבה יותר משתלם, קל, ונוח מכל שלט חוצות או פרסומת בעיתון במיוחד אם אתם רוצים להגיע ללקוחות חדשים מכל העולם. תסתכלו כיצד המתחרים הטובים ביותר בעולם עושים את זה, ותעשו זאת בדרך שלכם, במקוריות שלכם, הודעות פרטיות, לייבים, בלוגים, תוכן תוכן תוכן, רק תבחרו.

 

וובינר? פודקאסט? תוכנית דיגטלית? תוכן!

נוכחות דיגטלית זה לא רק להיות שם, אלא זה גם אומר לתת. לא רק לתת, גם לתת בחינם. כן כן המילה המפחידה הזאת שחשבתם שלעולם לא תגידו בקול רם. היום אפשר לקבל הכל רק מחיפוש זריז במנועי חיפוש, במיוחד אם תכתבו את זה באנגלית, אבל לא עבדה תקוותנו, אם הוא יכול גם אתם יכולים. זה מה שהופך אותנו למוצלחים יותר, זאת המקוריות שלנו.

 

תחשבו על כל מידע שאתם יכולים לספק, בין אם זה לספר כיצד אתם עובדים, כיצד הלקוחות שלכם מצליחים, איך כל אחד יכול לעשות את מה שאתם עושים, תקרינו את זה בצורה מסודרת, וקדימה שגרו את בחינם. ככל שהתוכן שלכם יהיה יותר מקורי ככה תוכלו להשיג יותר עיניים, יותר עיניים יותר תנועה, יותר תנועה יותר לקוחות.

לתוכן יש היום אלפי צורות, ראיונות, פודקאסטים, קבוצות פייסבוק, קבוצות ווצאפ, תמונות אינסטגרם, תשובות לשאלות בטווטיר. התוכן והצורך משתנה בין עסק לעסק, תשימו לב שאתם מתאימים את התוכן הנכון, לקהל הנכון, בערוץ הדיגטלי הנכון. לתוכן איכותי יש כוח הרבה יותר חזק ממה שהיה יותר מאי פעם, כי כיום הוא פשוט כל כך נגיש.

תוכן יכול להיות תחביב, תדברו על מה שאתם אוהבים ועושה לכם טוב.

 

הרשתות החברתיות זה הפתרון שלכם להצלחה עולמית, וזה גם הדרך להצליח, אל תתנו לעצמכם להיות שאננים, זאת הזדמנות שלא תחזור על עצמה בשנים הבאות.

7. תתחילו מ''למה''

אנשים יכולים לקנות שירותים מכל אחד, אבל ביטחון ואמון אין לכל אחד. יש כל כך הרבה פרילנסרים מסתובבים בעולם, רק מחפשים עבודות בפלטפורמות שונות. אז כן כל אחד שואל את עצמו למה שיבחרו בי?

אז בדיוק כאן אתם צריכים להתחיל, זה יכול להיות פשוט, זה יכול להיות קשה, זה יכול לקחת לכם הרבה זמן.

אבל כל אחד חייב לדעת מה ה"למה" שלו, צריך לדעת למה אתם עובדים כפרילנסרים, למה רוצים להרחיב את מועדון הלקוחות שלכם, ככל שיהיה לכם יותר ברור ככה תוכלו לסחוף יותר אנשים אחריכם.

תפתחו מחברה ותעברו שאלה, שאלה, תשובה, תשובה.

למה אתם עובדים כפרילנסרים בתחום הזה?

למה אתם שונים מפרילנסרים אחרים?

למה אתם רוצים להצליח בשוק העולמי?

תבינו את הלמה שלכם, ותכולו להיות יותר יעילים ויותר ברורים ללקוחות שלכם.

אם זה לא כתוב, זה לא קיים.

הרצאה

8. מנטורים ומורים

חשוב להפנים, זאת לא בושה לבקש עזרה. זאת בושה להיות גאוותן ולהיכשל. אל תתעלמו מחוכמה ועצות של אנשים שכבר עשו את זה, גם אם זה אומר שכל מה שעשיתם עד היום היה לשווא.

בשביל להגיע לקהל רחב יותר של לקוחות תצטרכו להקשיב גם למנטורים שלא הקשבתם אליהם לעולם, וגם אם זה אומר שתצטרכו להקשיב באנגלית.

מנטורים טובים תוכלו למצוא בהרבה מקומות, יש אלפי מאמנים אישיים שישמחו לעזור לכם להתקדם התחום שלכם. למצוא אדם שילמד אותכם להצליח, צריך להיות אדם טוב שעשה זאת בעצמו. תבחרו את האדם הטוב ביותר שיוכל לעזור לכם.

בשביל להצליח בשוק חדש צריך ללמוד את השוק החדש, הרשו לעצמכם לקחת מורה שיוכל לתת לכם כלים, ואולי גם יעזור לכם לפתוח דלתות. שיעור אחד או אפילו שתיים לא יזיקו, בעיקר יעילו ויתנו לכם רקע כיצד אתם צריכים להתנהל בשוק עבודה חדש מכל שוק בעולם שתבחרו.

לאנשים הכי גדולים בעולם היו מנטורים ומורים
מארק צוקרברג – סטיב ג'ובס
ביל גייטס – וורן באפט
אופרה ווינפרי – מאיה אנג'לו
לברון ג'יימס – ג'י. אר. סמית'
 שלך – ?

9. אתרים לפרילנסרים

כיום בעזרת האינטרנט תוכלו למצוא פרלפורמות שלמות שמיועדות במיוחד לפרילנסרים שמציעים עבודות מכל העולם, תוכלו למצוא עבודות כמעט בכל תחום אפשרי.

הדרך להגיע לשוק העולמי לעולם לא הייתה קלה יותר.

UPWORK – עם כמעט יותר מ-1.5 מיליון לקוחות, UPWORK מציע עבודות לכל סוגי הפרילנסרים, לעבודות לטווח ארוך, לטווח קצר, לעבודה שעתית, למומחים או גם למתחילים, בכל המחירים השונים. לא משנה באיזה מצב אתם בקריירה תוכלו למצוא הרבה תשובות בUPWORK

FREELANCER – אתר מעולה, מאוד דומה לסגנון של UPWORK, פרילנסרים מכל הסוגים מציעים את השירותים שלהם למשרות השונות, המקצועי ביותר זוכה במשרה, פלטפורמה פשוטה להתנהל.

 

99designs – אתר מיוחד למעצבים פרילנסרים שמחפשים להתפתח בצורה העולמית כמה שאפשר.

 

Fiverr – פלטפורמה בין הוותיקות ביותר לפרילנסרים מכל הסוגים, מאוד פשוט, מאוד נוח להתנייד במיוחד בתחילת הדרך. עבודות עם קהל העולמי לעולם לא היה פשוט יותר.

תוכלו לקבל מקפצה למים עם Fiverr המחירים המוצעים אולי נמוכים, אבל העבודות שם רחוקות מלהגמר, תמיד יש ביקוש לעוד.

בשביל להגיע ללקוחות חדשים מהשוק העולמי צריך להיות מוכנים לטעות, לעבוד קשה, לתכנן, לחשוב על אסטרטגיה מצליחה, להיות מקוריים, לעבוד קשה על הפנים הדיגטליות שלכם, ולהבין הרבה על עצמכם כעסק וגם כבנאדם.

תתחילו לפשפש באתרי פרילנסרים שונים, כיום לא חסר עבודות בכל פינה בכל העולם.

 

קחו על עצמכם משימה, השיגו לקוח חדש אחד לפחות מהשוק העולמי, תצאו מהאזור נוחות שלכם, תוכלו לגלות עולם חדש של הזדמנויות שלא הייתם מסוגלים לדמיין בכלל.

התקשורת בין הלקוח לפרילנסר חשובה, תאתגרו את עצמכם. נסו כמה שיותר חזק להבין את הצד השני, גם אם הוא במרחק אלפי קילומטרים ממכם.

קדימה קפצו למים.

עדיין לא נרשמת לעדכון השבועי?​
סגירת תפריט