7 דרכים לייצר יותר הזדמנויות

מכירים את האנשים האלו שתמיד נמצאים במקום הנכון בזמן הנכון? אלו שתמיד מצליחים ומגיעים לפרוייקטיו הכי טובים, או לעבודות הכי טובות. הרבה אומרים שיש להם הרבה מזל, או שפשוט הם בזמן הנכון במקום הנכון.. אבל אם יש לתופעה הזאת הסבר, הייתם רוצים לדעת איך כל כך הרבה אנשים מצליחים ליצור בשביל לעצמם הזדמנויות חדשות? לפתוח דלתות שלעולם לא חשבתם שתוכלו לפתוח?

 

זה לא גורל, זה גם לא קארמה, וממש אבל ממש לא מזל או קסמים. אנשים שמצליחים לייצר הזדמנויות לכל מקום שהם הולכים, הם לא מבקשים מהיקום שיצור להם את ההזדמנות, הם יוצרים אותה בעצמם. וגם אתם תוכלו לעשות זאת. 

בשביל ליצור הזדמנויות צריך לשנות, לשנות התנהגויות, לשנות הרגלים רעים או טובים. צריך פשוט אסטרטגיה טובה, לכל אחד יש את האופציות לייצר הזדמנויות, פשוט זה עניין של משמעת עצמית, ושינוי הרגלים זה לא מגיע ביום אחד.

רוצה לייצר לעצמך הזדמנויות חדשות? הנה 7 טיפים איך לייצר לעצמך עוד הזדמנויות:

1. תשימו לב

לפעמים ההזדמנויות הכי מדהימות שמגיעות אלינו פשוט מתחת לאף שלנו ואנחנו לא מודעים לכך, חשוב לזכור שמסביבך יש מעגל חברתי, ותמיד אבל תמיד יהיה מישהו שיוכל לעזור לך לפתוח דלתות או שיפתח דלתות בשבילך, אם במקרה הזה המעגל החברתי שלכם לא בריא. הגיע הזמן להכיר אנשים יותר פורדקטיבים.


תנו לאנשים מסביבכם ערך, שום דבר הוא לא בחינם. אבל יש דברים ממש לא יקרים, ולא חסר אנשים שישמחו לעזור לכם בשביל חיוך, או יחס מפעם לפעם.

 

תשימו לב את הצרכים של הסביבה שלך, תחברו בין כמה שיותר אנשים. בזכותכם תוכלו לפתור בעיות להרבה מאוד חברים ואנשים שאתם מכירים. תבדקו מפעם לפעם מה הסביבה שלכם זקוקה בשביל להצליח.

2. תבינו את החשיבות שלך בעבודה שלך

התחלתם ללמוד דרך האינטרנט, רכשתם קורס, התחלתם לקרוא מאמרים, אבל גילתם שמשהו לא מסתדר, אתם לא נהנים כמו בשיעור, ולא מצליחים להתרכז בקורס שרכשתם.
ומתחילים לחשוב, "אולי זה באמת שטויות", "אי אפשר באמת ללמוד מקצוע דרך האינרטנט", "זה לא אמיתי", "הקורסים אונליין זה סתם עוד שיטה של אנשים שרוצים להרוויח עוד כסף", כמו בכל כיתה יש תלמידים שמצליחים במבחן יותר ויש תלמידים שמצליחים במבחן פחות, בלימודים אונליין זה נכון פי 3, ברוב המקרים אין מישהו שידחוף אותכם להצליח בקורס שרכשתם או במקצוע שתרצו ללמוד, ובגלל זה הכל תלוי בכם.

שלט מכוון

3. תהיו מודעים להשפעה שיש לכם על העולם

החיוך שחייכתם לשומר בבוקר, התודה שאמרתם למוכרת בסופר, וגם הרכב שנתת לו לעקוף, לכל הדברים שאנחנו עושים יש השפעה בעולם. ככל שתבינו את זה יותר מהר, ככה תוכלו למצוא יותר הזדמנויות להצלחה.

לכל אחד מאיתנו יש השפעה בעולם הזה, בין אם היא גדולה או קטנה. גם הבורג הכי קטן במנוע, נחוץ.

אתם יכולים להשפיעה, ואתם יכולים לשנות דברים מקצה לקצה, כל מה שצריך זה לקום יום אחד ולהאמין במה שחשוב לך.

4. תדמיינו פתרונות, בכל מקום!

לכל בעיה בדרך כלל יש פתרון, כל מה שצריך הוא לחפש את הפתרון הזה. 99% אחוז מהאנשים חשבו על מיזם מדהים, או רעיון מטורף. רוב הרעיונות הגיעו לאותו מקום של בית הקברות לרעיונות ומיזמים.

חפשו כמה שיותר פתרונות, כל הסטארט-אפים הגדולים בעולם התחילו מבעיה שאנשים ממש רצו לפתור, אל תניחו שמישהו כבר חשב על זה, או שמישהו כבר חשב על פיתרון.

 

תבדקו, תעשו מחקר שוק, תחשבו כיצד אתם יכולים לשפר את הרעיון הזה, תמיד תנועו לכיוון הפתרון, לא לכיוון הבעיה.

 

אתם לא מוצאים את המתפחות לבית כל פעם לפני העבודה?, תבדקו אם מישהו המציא אפליקציה שיכולה למצוא לכם את המפתחות, רוצים כשמישהו ישמור לכם על הכלב אבל לא יודעים מי?, תבדקו אם יש אתר דרושים לשומרי כלבים. לכל דבר יש פתרון, פשוט תנסו לחשוב על כמה שיותר פתרונות.

5. תרחיבו את המעגל החברתי שלכם

תנסו לארגן או להפגש עם כמה יותר אנשים שבתחומים שלכם, תתפלאו כמה אנשים מדהימים תוכלו לפגוש בדרכים. יש הרבה אנשים שהיו שמחים לשתף את הדברים שעוברים עליהם במקצוע, בין אם הם עצמאים או מועסקים. תמצאו הרבה אנשים עם תחומי עניין דומים.

אל תדאגו, זה בסדר להיות חברותיים סתם ככה, תשלחו הודעה בפייסבוק למישהו שעושה משהו שמעניין אותכם, תפגשו עם כמה שיותר אנשים, ותשלחו הודעות לאנשים שממש מעניינים אותכם, אפילו אנשים שאתם מעריצים, אתם לא תאמינו איזה דלתות יפתחו עבורכם

להתחיל עכשיו

6. שתפו את מה שעובר עליכם

היום הכי קל לשתף חוויות יותר מאי פעם, כל מה שצריך זה מחשב ורעיונות, ככל שתשפו כמה שיותר רעיונות או חוויות, תתפלאו אבל יותר ויותר אנשים יפנו אליכם עם הזדמנויות מדהימות, תפתחו את הראש, תפתחו את הלב.

העולם ישמח להפתח בשבילכם. אל תפחדו מביקורת, ההזדמונויות שיפתחו בפניכם, שווה כל ביקורת רעה.

כדי להצליח צריך לשמוע גם דברים רעים.

7. להחליט

כשהזדמנות נמצאת מולך, לא להסס, לקחת את ההזדמנות הזאת ולהשתמש בה בשביל לגדול ולשפר את הכלים שלך עד כמה שאפשר, זה משהו שאנחנו חייבים לעצמנו. תתחילו לאמץ הרגלים שיתנו לכם הזדמנויות חדשות, תיהיו ברורים במה שאתם רוצים, ופשוט תחליטו לעשות את זה.

 

אם אתם רוצים לפתוח דלתות והזדמנויות, קודם כל תפתחו את הראש להרגלים חדשים. רק אז, תוכלו להגיע לשלבים חדשים בחיים שלכם. תופתעו עד כמה הזדמנויות מגיעות אלינו בקלות.

נהנתם מהמאמר? שתף עם חברים

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בקבוצה
סגירת תפריט