איך משקיעים 10,000 ש''ח אחרי הצבא?​

איך אדם מתעשר?

שמתם בצד סכום כסף, או קיבלתם מענק מהצבא, או פשוט חסכתם סכום נאה, והייתם רוצים לגרום לו לגדול ולטפוח.

הנרי פורד אמר: "יש לעזור לאנשים לחשוב באופן טבעי על כסף. יש להסביר להם מהו הכסף, כיצד עושים כסף, ומהם התכסיסים האפשריים של השיטה הנוכחית המאפשרים לאומות ולאנשים לשלוט באחרים".

יש אנשים שאומרים שרק העשירים במדינה מקבלים את ההזדמנות להשקיע את כספם ולהרוויח מהיתר, אני אומר בולשיט, לכל אדם יש הזדמנות להשקיע ולהרוויח, כמו כל דבר בחיים המצליחים ביותר הם אלו בעלי הניסיון והידע, מדע פיננסי צריך להיות חלק מבסיס לימודי החינוך בכל בתי הספר בארץ החל מכיתה א', החל מלחסוך את הכסף מהבר מצווה עד ללהשקיע בשוק ההון וניהול נכון של נכסים.

מידע פיננסי זה משהו שהוא נחוץ, זה משהו שהוא MUST, כל אחד חייב לדעת כיצד אפשר להרוויח יותר להשקיע יותר, ולהפסיד פחות, ככל שאנחנו ניהיה בעלי ידע פיננסי ככה נוכל להיות אנשים יותר רגועים,

תפסיקו לחשוב שזה מדע טילים, שזה מסובך זה לא!, כנראה מה שלמדנו בתיכון בשיעור ספרות יותר מסובך, תמיד חושבים שכסף זה נושא מסובך, אבל זה סיפורים שסיפרו לנו, כסף צריך להיות מנוהל על ידינו.

תלמדו!

כסף זה לא הכל בחיים, אבל שאין לך כסף זה אחד מהבעיות העיקריות בחיים שלך.

כולנו היינו באיזשהו נקודה שמענו על השקעות שונות, כמו שוק ההון, או נכסי נדל"ן, או חברת סטרט-אפ מתפתחת…

אז הרגע השתחררת מהצבא בדיוק סיימת את עבודה המענק לאחר חצי שנה, וקיבלת בנוסף 10,000 ש"ח מהמדינה… עכשיו הזמן להשקיע, הזמן זה החבר הכי טוב של השקעה נכונה וככל שאנחנו יותר צעירים ככה הריבית תיהיה לטובתנו.

בן 21, מבולבל, עם כסף בכיסים, ועם הרבה כיוונים שקוראים לך לבוא, מה עכשיו? לאן ללכת?

מניות, אגרות חוב, נדל"ן בארץ, נדל"ן בחו"ל, קרנות, מנהלי השקעות, מסחר עצמאי,מק"מ,פק"מ, מט"ח, מטבעות דיגטלים, להקים עסק, לחסוך לטיול, לחסוך ללימודים, ועוד נהר של מושגים בתוך אוקינוס של בילבול.

neonbrand-315896-unsplash
''תתחילו לחסוך היום'' - וורן באפט

מה עומד מאחורי כל השקעה

 

1. סיכון – ככל שנגדל ונתבגר יהיה הרבה יותר קל להבין שהרבה יותר קשה לנו לסכן דברים, כמו את מקום העבודה, את הקריירה שבחרנו, את הסביבה לנו, ובעתיד את הזוגיות שלנו.

ברגע שתיקחו הרבה יותר סיכונים בגיל צעיר ותנסו ותלמדו ותבחנו ככה תוכלו להרשות לעצמכם לקחת פחות סיכון בגיל מבוגר, וזה נכון לגבי השקעות באותה מידה.

כמות הרווח שתרוויחו מההשקעה היא כמות הסיכון שאתם מוכנים לספוג ממהשקעה, אם תיהיו מוכנים לאבד את הסכום שהשקעתם אז ררמת הסיכון שלכם צריכה להיות גבוהה יותר.2. הימור או השקעה מה ההבדל – מה שחשוב לזכור בכל השקעה שהיא, שההבדל הפשוט בין השקעה להימור, הוא מודעות.

פשוט לדעת במה אתה משקיע, מכל הכיוונים!, נשמע פשוט נכון? אבל לא, כל-כך הרבה אנשים משקיעים את הכסף שלהם ואפילו לא יודעים על מה… תבדקו על מה אתם משקיעים, תלמדו איך למנף ותשקיעו בחוכמה תלמדו את תחום השקעה שעומד מאחורי הפעולות שלכם.3. ניסוי וטעייה – השקעה ראשונית, היא לא פשוטה…

תיהיו מוכנים ללמוד הרבה מניסיון, ככל שתנסו ותבדקו יותר כך תרוויחו יותר, ורקע בהשקעות הוא נכס לכל קריירה שתבחרו, ככל שתדעו יותר, כך גם תוכלו להגיע לעצמאות הכלכלית שחלמתם עליה כל החיים שסיפרו לכם שהיא רק תגיע בפנסיה.4. זמן – חשוב מאוד להבין שזמן הוא החבר הכי טוב שלנו, וככל שניתן להשקעה טווח ארוך יותר כך גם נוכל לקבל תגמול רב יותר על ההשקעה, תבדקו כמה זמן יש לכם בעצם לעקוב אחרי ההשקעות שלכם, יש גם אופציות פסיביות שתוכלו להשקיע בהם, ולא רק השקעות אקטיביות תצטרכו לעקוב אחרי המדדים כל יום ויום ( למרות שלפי דעתי וניסיונתם של הרבה יותר טובים ממני זאת אחרת הדרכים הכי טובות ללמוד את השוק – מניסיון על בשרנו! ).

אם התחלתם להשקיע בשוק ההון בגיל 25 כ-5000$ במוצר עוקב מדד S&P (מוצר פיננסי בתחום שוק ההון)

הרווח שלכם יהיה כ-226,000$ בגיל 65 במידה והמדד ממשיך לעלות בממוצע כ 10% בכל שנה, תיהיו בטוחים שהזמן הוא לצידכם, והריבית דרבית היא החברה הכי טובה שלכם.
5. תיאום יעדים – צריך להבין למה אתם משקיעים ומה הייתם רוצים להשיג, תכתבו לעצמכם את סכום ההשקעה הראשוני, מה הסכום שהייתם רוצים להזרים להשקעה בשנה, מה הייתם רוצים להשיג מהשקעה,

ומה הייתם רוצים ללמוד מהשקעה בתחום המסויים.

חישבו על הסכום שיש לכם כרגע שהוא רבע מתוך סכום גדול יותר בעתיד שלכם, נכון זה בדיוק הזמן הכי טוב שיש לחסוך את הכסף, לטיול הגדול שחיכתם לו 3 שנים או ללימודים שההורים לוחצים עליכם, אבל שנות ה20 שלכם לא יחזרו שוב, וגם אם תחליטו לדחות את הלימודים… העולם ישאר שלם, ואמא תצטרך לנשום.

שנות ה20 המוקדמות שלכם זה בדיוק הזמן ללמוד את מה שמעניין אותכם, בין אם זה נדל"ן, או שוק ההון, או דרכים חדשות ומפתות איך להפוך כסף קטן לכסף הרבה יותר גדול, וזאת הדרך להשיג עצמאות כלכלית, לדאוג שהכסף שלכם יצור לכם עוד כסף…

אל תרוצו לבזבז את הכסף על שטויות, חסכו את הכסף תשימו אותו בצד להשקעה ותדאגו שהוא ייגדל.

אז לפני שאתם רצים להוציא את הכסף על השקעה שסיפרו לכם שזה הדבר הבא!, או המצאה אחרת, תלמדו את תחום ההשקעה, אם זה עסק שאתם רוצים לפתוח או נדל"ן שאתם רוצים להשקיע או אם אתם מעוניינים לפתוח תיק מסחר, תדאגו ללמוד ניהול עסק, לשמוע הרצאות, לרוץ על גוגל עם מיליון שאלות..

תתבלו את הרגל לפני שאתם קופצים למים, תבדקו מחירים בכל מקום, ותזכרו תמיד להתמקח על המחיר!, גם בהשקעות קטנות כמו 10,000.

איפה אני יכול להשקיע את הכסף שיש לי?

כמו בכל דבר ובכל מקום, כל אחד יתאים לו סוג השקעה אחרת, יש אנשים שהביטחון שלהם בההשקעה יותר נמוך, ויהיה להם יותר קשה להשקיע במניות, ויהיה יותר קל להם להשקיע באג"ח..

יש הרבה סוגי השקעות, שוק ההון נדל"ן, עסק עצמאי, ועוד מלא מוצרים פיננסים שמסתובבים אי שם באוקינוס ההשקעות.

קחו 10 צעדים אחורה לפני שאתם מתחילים ללמוד תואר או טסים לטיול אחרי הצבא:

תנסו דברים חדשים

תלמדו איך ללמוד לבד בבית נושאים מעניינים

תחליפו עבודות כמו מים.

למדו איך למכור.

למדו איך להשקיע.

תבינו כיצד תוכלו להשתלב בעולם האונליין ולהצליח להרוויח גם.

תמצאו לפחות שלוש זרמי הכנסה שונים.

אל תוציאו אלפי שקלים על קורסים שיסבירו לכם רק את הבסיס, תשקיעו בעצמכם, הניסיון הוא המורה הכי טוב.

c-clamp-cash-close-up-46242

מה לעשות לפני שאתם מתחילים להשקיע

 

  1. הכנסו לאתרים חינמים בשביל להבין כיצד להשקיע:

ממליץ להתחיל לחפש שאלות בגוגל בכל מה שקשור, לתחומי השקעה בין אם זה שוק ההון או נדל"ן, יש מוצלחים מאיתנו וגדולים מאיתנו שחוו כשלונות נוכל ללמוד מהם , אבל יש כמה אתרים ספציפים שהייתי ממליץ קודם כל לבדוק לפני שהייתם מתחילים להשקיע ספציפית בשוק ההון:

חשבו את סכומי ההשקעה לפני הכל, אם זה לא כתוב זה לא קיים.

הסולידית

אתר מדהים של אישה מדהימה שמסביר בדיוק איך להתחיל לחסוך, וגם להשקיע בצורה נכונה בשוק ההון בפשטות ובבירור.

האופטימית

אתר מעולה לכל מי שרוצה להתחיל להשקיע גם בגיל צעיר וגם בגיל יותר מבוגר, בלוג אישי של אישה שהביאה לעצמה עצמאות כלכלית, בגיל 31 רק באמצעות השקעות…

הון
אתר מלא במדריכים פיננסים, בנושאי בנקאים, השקעות שונות, פיקדונות, פנסיה, וכל המידע הפיננסי שאי פעם רציתם לדעת אבל פחדתם לשאול.

חיסכהון

דף פייסבוק מעולה אם הרבה מידע פיננסי על איך לחסוך, איך להשקיע, ומאיפה אפשר להתחיל

חשבו את סכומי ההשקעה שתירצו להגיע אליהם.

Investopedia

(אתר באנגלית) למשקיע המתחיל בכל מה שקשור להשקעות בכל מוצר פיננסי קיים.

drorpz.com

אתר מעולה של נווד דיגטלי שמטייל בעולם ומסביר כיצד להשקיע ביעילות מ0 – 100 בתחום שוק ההון בארץ ובחו"ל, מעולה למתחילים.

עוד מורה מעולה! Youtube (ממליץ לראות בעיקר סרטונים באנגלית)

תשאלו את כל השאלות שפחדתם לשאול תפתעו לגלות כל כך הרבה תוכן מעולה.

תתחילו ב-
"How to start invest with 3,000$’’

למדו כמה שיותר מהאינרנט בחינם הרבה לפני שתבזבזו זמן וכסף על קורסים שלא באמת יובילו אותכם לעשייה ממשית.

  1. מה תכל"ס מעניין אותכם

תרשמו בדיוק מה אתם יכולים ללמוד מההשקעה

האם אתם רוצים להיות עצמאים?

האם אתם רוצים לצאת לחופש כלכלי לפני גל 30?

שוק ההון מעניין אותכם?

נכסים פיזיים מעניינים אותכם?

או פשוט להבין יותר איך העולם הפיננסי עובד?

לפני ההשקעה תעשו מחקר קצר ותבינו מה יכול לעניין אותכם, כי השקעה שהיא מגיעה מעולם שמעניין אותכם, תניב לכם ניסיון לעולם שתשמחו לעסוק בו בעתיד, תנסו לגוון ולנסות כמה שיותר השקעות שונות.

  1. אין קסמים, אין דרך לחזות את העתיד, צריך להבין, ולהיות מוכן לסיכון.

צריך להפנים ולהבין שאין דרך באמת לדעת מה יקרה עם ההשקעה שלכם, בין אם זה נדל"ן או מוצר פיננסי בשוק ההון, או מצב המדדים ,חשוב לזכור שהכל לא צפוי וצריך להבין כמה אנחנו בעצם מוכנים לסכן בההשקעה שלנו.

אין קסמים, ומי שאומר לכם שכן, אז הוא משקר לעצמו, או שהוא משקר לכם..

במיוחד בעולם ההשקעות לא חסר "קוסמים" שיהפכו אותכם עשירים ב"שלוש שעות עבודה ביום", תבדילו ותחקרו, אין עולם וורוד.

לכל השקעה יש מידה מסויימת של סיכון בין אם זה עסק שצריך להצליח, או בין אם זה נכס נדל"ן להשכרה, או אם זה השקעה בשוק ההון ולקוות שהמדדים לא יפלו שוב כמו שקרה לפני אסון, תמיד תדאגו להשקיע בחוכמה, ואל תזרקו את הכל על אשליות.

בהשקעות קטנות כמו 10,000 חשוב לקחת בחשבון את העמלות, ואת המס, בשלבים ראשוניים של כל משקיע החלק הכי נשכח הוא העמלות והמס, שימו לב שלא תשלמו יותר מהנחוץ.
בין אם אתם מחליטים להשקיע באגרות חוב או במניות, בעסק, או בכלל בהשקעה ראשונית בנדל"ן (כנראה לא בארץ עקב הסכום הזעיר), תבחרו את ההשקעה על פי הסכום טווח השקעה והגיל שלכם, כלפי סיכון סכום ההשקעה.

בסופו של יום יש כל-כך הרבה הזדמנויות להשקיע בעולם מתפתח של היום שאנחנו מקבלים סחרחורת ממש מהר,הכי חשוב זה להתמקד ופשוט להתחיל גם אם זה סכום זעיר של 10,000 להתחיל להשקיע כמה שיותר מוקדם זה הדבר הכי חכם שאתם יכולים לעשות, פשוט להביא לעצמך בעתיד עוד כסף.

תתחילו מוקדם, תשחררו מלחצים מוקדם.

Just do It תתחילו כמה שיותר מהר.

עדיין לא נרשמת לעדכון השבועי?​
סגירת תפריט